وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

محدودیت استفاده از بیت کوین در چین

واحد پولی که توسط شخص یا گروهی ناشناخته از برنامه‌نویسان ایجاد شده است، حالا به عنوان  روشی برای خروج ارز از چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. چین برنامه دارد با اعمال محدودیت‌هایی بر تراکنش‌های مالی بر بیت کوین کنترل کاملی بر روی این پول بی‌پشتوانه داشته باشد.

محدودیت استفاده از بیت کوین در چین

چین قصد دارد استفاده از بیت کوین (Bitcoin) را برای جلوگیری از خروج سرمایه از این کشور در فعالیت‌های تجاری محدود کند. گفته می‌شود Bitcoin هدف بعدی مقامات چین در راستای اجرای سیاست‌های کنترل سرمایه است. البته ارزش حدود 16 میلیارد دلاری مجموع بیت‌کوین‌ها در مقایسه با طبقه‌بندی‌های اصلی دارایی‌های مختلف در چین ناچیز است.

کاهش ارزش یوان، رکود بازار سهام، حباب در بخش مسکن و کنترل‌های سرمایه عواملی هستند که تقاضا برای بیت کوین را در چین افزایش داده‌اند. این پول دیجیتال یکی از معدود فرصت‌های سرمایه‌گذاری باقی مانده در چین است که تاکنون کمتر مورد بررسی‌های موشکافانه دولت قرار گرفته است. از این رو سرمایه گذاران چینی احساس می‌کنند دولت چین کاری به سرمایه دیجیتال آنها ندارد.

مردم چین می‌توانند با خرید بیت کوین در داخل کشور و فروش آن در ازای یک ارز دیگر در بیرون از کشور و سپس انتقال این پول به یک حساب بانکی، نقدینگی خود را از چین خارج کنند. به همین دلیل دولت چین الزاماتی را برای انتقال یوان توسط شهروندان به وجود آورده است تا مانع از خروج پول از این کشور شود.

مقامات چین پیش از این نیز نسبت به نقش پول مجازی در این کشور ابراز نگرانی کرده بودند. در ماه نوامبر اعلام شد مسئولان چین در حال بررسی تدابیری برای ایجاد محدودیت برای خروج سرمایه از طریق بیت کوین و اعمال سهمیه‌بندی برای حجم پولی که به خارج از چین فرستاده می‌شود، هستند. در سال 2013 بانک خلق چین تراکنش‌های بیت کوین را برای مؤسسات مالی ممنوع کرد و با اعلام این که بیت کوین پول واقعی نیست، موجب کاهش ارزش آن شد.

به "محدودیت استفاده از بیت کوین در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت استفاده از بیت کوین در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021