بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

بوروبودور (Borobudur) در شهر Magelang در جاوای مرکزی و در اندونزی قرار دارد. این معبد که متعلق به شاخه مهایانه مذهب بودایی است، در قرن نهم ساخته شده و به حق می‌تواند نماد اندونزی نامگذاری شود. این معبد یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌های مقدس در تمام جهان است. این معبد که توسط یونسکو محافظت می‌شود، پربازدیدترین جاذبه کشور توسط مسافران تور اندونزی است.

بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

این معبد مجموعه‌ای از شش سکوی مربعی است که با نقوش برجسته و 504 مجسمه بودا تزئین شده‌اند. از بالا، کل این مجموعه به مانند یک ماندالای بودایی است. امروزه این معبد همچنان به عنوان محلی برای نیایش و مدیتیشن استفاده می‌شود. هر سال در زمان ماه کامل در می یا ژوئن، زیارت‌کنندگان در اینجا جمع شده و تبدیل شدن Siddhārtha Gautama به بودا را جشن می‌گیرند.

کسانی که به تور اندونزی می‌روند، بازدید از این مکان را نباید از دست بدهند. این معبد یکی از معروف‌ترین مکان‌های مقدس در سراسر جهان است. تمام طول سال می‌توان از این مکان بازدید کرد؛ هر زمان از سال زیبایی مختص خود را دارد. از شهرهای بزرگ اندونزی می توان به راحتی و به وسیله اتوبوس یا قطار به این مکان رسید.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی"

اندونزی به عنوان یکی از وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان، از تنوع فرهنگی و جغرافیایی کم‌ نظیری برخوردار است. این کشور به عنوان بزگترین کشور مجمع‌الجزایری جهان از 18110 جزیره که شش هزارتایشان مسکون گردیده‌اند تشکیل شده است. جمعیت 240 میلیون نفری اندونزی ریشه در 300 گروه‌ قومی...

معبد چالونگ (Wat Chalong)، یکی از  زیباترین معابد کشور تایلند است که به شما توصیه می‌کنیم در تور پوکت به بازدید آن بروید، این معبد در قرن 19 ساخته شده است و یکی از شاهکارهای معماری این جزیره به شمار می‌رود. 

معبد په پونگ (WAT PAH PONG)، یکی از جاذبه‌های محبوب در شهر چیانگ مای کشور تایلند است. این معبد در واقع صومعه بودائی است که معماری زیبایی هم دارد.

معبد پهارا سینگ (wat phra singh chiang mai)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی شهر چیانگ مای است که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند به بازدید آن بروید. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا این جاذبه در بین مردم تایلند محبوبیت بالایی دارد.

معبد سوآن داک (wat suan dok)، یکی از زیباترین جاذبه‌هایی است که می‌توانید در تور تایلند در شهر زیبای چیانگ مای به بازدید آن بروید. این معبد با معماری جالبی که دارد یکی از بهترین جاذبه‌های این شهر به شمار می‌رود.

معبد وانسانگ وارارام پاتایا (Wat Yansangwararam)، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور پاتایا است که در فاصله 12 کیلومتری این شهر قرار گرفته است. شهر ساحلی پاتایا علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تفریحی جاذبه‌های تاریخی شاخصی مانند این معبد دارد.

دیدگاه های مرتبط با بوروبودور، مکانی نمادین و باستانی در اندونزی

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021