وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

بهترین زمان سفر به تایلند

اگر نظر ما را بخواهید هر ماهی از سال برای رفتن به تور تایلند مناسب است؛ ولی بهترین زمان برای سفر به این کشور، در حالت کلی خیلی به این بستگی دارد که شما از سفرتان چه انتظاری دارید. واقعیت این است که هر زمانی از سال مزایا و معایب خودش را دارد. برای بسیاری از مردم، وضعیت آب و هوا مهمترین عامل تصمیم‌گیری است، ولی اوضاع به سادگی گفتن این که بهتر است در فصل خشک سفر کنید و از فصل بارانی دوری کنید نیست.

بهترین زمان سفر به تایلند

وقتی بحث از آب و هوای تایلند باشد، هیچ گزاره مطلق و هیچ ضمانتی وجود ندارد. همانطور که ممکن است روزهای پشت سر همِ آفتابی وجود داشته باشد، همانطور هم هر زمانی از سال ممکن است باران ببارد. هر وقتی از سال که به تور تایلند بروید، شما با آب و هوایی گرم و مرطوب مواجه هستید، ولی تفاوت‌هایی در منطقه و فصل‌ها وجود دارد. شاید در نگاه اول آنچنان واضح نباشد، اما تایلند خود را برای کنار آمدن با آب و هوای گرمسیری آماده کرده است: تجربه یک توفان تندری در بانکوک و تماشای مردمی که به کارهای معمولی هر روزه خود مشغول هستند، یک درس زندگی برای همه است.

فصل خنک تایلند (نوامبر تا فوریه)

بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند، در فصل خنک سال از نوامبر تا فوریه است. این ماه‌ها معمولا بیشترین ساعت‌های تابش آفتاب و کمترین میزان بارش را دارند. رطوبت نیز در این ماه‌ها پایین‌تر از همیشه است. به خاطر هوای خوب و این واقعیت که فصل خنک با فصل زمستان در کشورهای غربی همزمان است، این ماه‌ها فصل پر گردشگر تایلند را شکل می‌دهند. پروازها به تایلند در این وقت از سال معمولا گران‌تر هستند، مخصوصا در دسامبر و دوره کریسمس. قیمت هتل‌ها و اقامتگاه‌ها هم، به خصوص در جزیره‌ها و سواحل بالاتر می‌رود. جاذبه‌های گردشگری تایلند مانند کاخ بزرگ و بازار شناور هم در این ماه‌ها شلوغ‌تر از هر وقتی هستند.

فصل گرم تایلند (مارس تا می)

مارس تا می فصل گرم تایلند است و این زمانی است که از بودن تهویه مطبوع در هتل یا مهمانخانه‌تان شکرگزار خواهید بود. دیدن جاذبه‌ها بهتر است برای صبح‌ها یا غروب‌ها برنامه‌ریزی شود و مطمئن شوید که آب زیادی می‌نوشید. بهترین راه برای خنک شدن در این زمان در تور تایلند شرکت در فستیوال سونگکران در نیمه آوریل است. مشهورترین فستیوال آب تایلند تجربه‌ای شگفت‌انگیز برای جوانان و آن‌هایی است که دلشان همچنان جوان است.

فصل بارانی تایلند (ژوئن تا اکتبر)

فصل بارانی تایلند را می‌توان به ماه‌های ژوئن تا اکتبر نسبت داد، اما مناطقی وجود دارند که به نظر می‌آید در آنها این فصل از همان ماه می شروع می‌شود. جای تاسف دارد که خیلی از مسافران تور تایلند از آمدن به سفر در این ماه‌ها پرهیز می‌کنند. درست است که وقتی باران می‌بارد، سیل‌آسا می‌بارد، اما به طور معمول چند روز پشت سر هم این اتفاق نمی‌افتد. بین باران‌ها کلی آفتاب هم وجود دارد و هوا همچنان خیلی گرم است. یک چتر همراه خود بیاورید یا یک چتر ارزان در تایلند خریداری کنید و نگذارید باران لذت شما از سفر را خراب کند. سفر در این زمان از سال مزیت‌های مالی واضحی دارد؛ تور ارزان تایلند و پروازهای مقرون‌به‌صرفه به وفور یافت می‌شوند. به علاوه هتل‌ها و مهمانخانه‌ها در مناطق ساحلی و تفریحی، قیمت‌هایشان را به شدت پایین می‌آورند، گاهی حتی تا 50 درصد پایین‌تر. رودخانه‌ها و آبشارها خروشان هستند و مناطق بیرون شهری در سرسبزترین حالتشان قرار دارند. بنابراین در مورد سفر به تایلند در فصل بارانی خیلی سختگیر نباشید.

منبع: Thaizer
اخبار و مقالات مرتبط با "بهترین زمان سفر به تایلند"

شما در فصل بارانی تایلند هم می‌توانید به این کشور سفر کنید و به احتمال خیلی زیاد اوقات خوشی را سپری خواهید کرد، ولی برای ابرها، بارش‌های ناگهانی و در بدترین سناریوی ممکن، برای وقفه‌های جدی در برنامه‌های سفرتان آماده باشید. بیشتر تایلند و به طور کلی جنوب شرق آسیا تقریبا برای...

تایلند آب و هوای گرمسیری با یک فصل بارانی مشخص دارد؛ به این معنی که شما هر زمانی به تور تایلند بروید، هوا گرم و مرطوب و در بعضی مواقع بارانی خواهد بود. تایلند سه فصل دارد: فصل خنک سال از نوامبر تا فوریه، فصل گرم از مارس تا می و موسم بارندگی بین ماه‌های ژوئن تا اکتبر. میزان گرما، رطوبت...

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

دیدگاه های مرتبط با بهترین زمان سفر به تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021