وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

بزرگها در رقابت برای تصاحب گیشه چین

سینمای چین فیلم‌های ارزنده‌ای را به دنیا معرفی کرده است. بسیاری از این فیلم‌ها به واسطه جشنواره‌های بین‌المللی در سطح جهان مطرح شدند. اما امروز با افزایش شهرت سینمای چین، بسیاری در کنار تولیدات هالیوودی چشم انتظار محصولات سینمای چین نیز می‌نشینند. این ماه برخی از مشهورترین تولیدات سینمای این کشور به روی پرده آمده‌اند.

بزرگها در رقابت برای تصاحب گیشه چین

اکران فیلم‌های See You Tomorrow به تهیه‌کنندگی وونگ کار وای و Railroad Tigers با بازی جکی چان، باعث شد فیلم پر سر و صدای The Great Wall در دومین هفته اکرانش به رتبه سوم جدول پرفروش‌ترین‌ها در گیشه آخر هفته چین سقوط کند. کمدی عاشقانه Wong Kar-wai به عنوان محصول جدید Alibaba Pictures با کسب درآمد 40 میلیون دلاری و فیلم جدید جکی چان با 30.3 میلیون دلار فروش افتتاحیه به ترتیب، رتبه نخست و دوم فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه چین را به خود اختصاص دادند.

فیلم 124 دقیقه‌ای Railroad Tigers که مضمونی ملی‌گرایانه دارد و نمایش داستان ایستادگی مردم چین در برابر ژاپنی‌های سرکوبگر و ظالم است، رکورد دومین فیلم پرفروش گیشه کریسمس را به نام خود ثبت کرد. داستان فیلم در سال 1941 در چین می‌گذرد و ماجرای یک کارگر خط آهن را به تصویر می‌کشد که با رهبری گروهی از مبارزان آزادی‌خواه تلاش دارد شکم فقرا را سیر کند.

فیلم پرهزینه و پرحاشیه دیوار بزرگ به کارگردانی ژانگ ییمو که هفته گذشته افتتاحیه‌ای بسیار موفق را پشت سر گذاشته بود، این هفته در رقابت با کار وای و جکی چان به رتبه سوم جدول پرفروش‌ها سقوط کرد. این درام تاریخی اکشن موفق شد در دومین هفته اکران خود نزدیک به 26.1 میلیون دلار بفروشد. این فیلم در مقایسه با هفته گذشته افتی 61 درصدی در مخاطبان خود داشته است. فروش کلی دیوار بزرگ با بازی مت دیمن (پرهزینه‌ترین محصول مشترک چین و هالیوود تا امروز) از مرز 120 میلیون دلار عبور کرده است.

به "بزرگها در رقابت برای تصاحب گیشه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگها در رقابت برای تصاحب گیشه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021