وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

بزرگ ترین آلودگی نفتی قرن 21 را سانچی به جا گذاشت

چند روز پیش با خبر ناگوار غرق شدن نفت کش سانچی همگی شوکه شدیم، اما این غرق شدن طبعات زیست محیطی نیز داشته است. اندازه لکه نفتی به جامانده از سانچی در حال بزگ شدن است و همچنان دود سیاهی از محل حادثه به هوا بلند می شود.

بزرگ ترین آلودگی نفتی قرن 21 را سانچی به جا گذاشت

این لکه نفتی نگرانی ها در مورد آسیب به اکوسیستم دریایی منطقه غرق شدن «سانچی» که منطقه تردد کشتی های صیادی و غنی از ماهی و پرنده است، را بیش تر می کند.

غرق شدن این کشتی باعث به وجود آمدن بزرگ ترین آلودگی نفتی از 1991 تاکنون شده است. در آن سال 260 هزار تن نفت در سواحل آنگولا پخش شد. رسانه های چینی و مقامات ژاپنی می گویند که نفت کش ایرانی در بدترین فاجعه چند دهه اخیر، در حال سوختن، غرق شد و یک لکه نفتی به طول 10 مایل را در دریای چین باقی گذاشت که دود سیاهی همچنان از آن به هوا برمی خیزد.

شبکه خبری CCTV اعلام کرده که این لکه نفتی 1 تا 4 مایل دریایی عرض دارد و از شنبه تابه حال چندین بار به اندازه آن افزوده شده است که این نگرانی ها در مورد آسیب به اکوسیستم دریایی این منطقه که غنی از ماهی و پرنده است، را بیشتر می کند.

وزارت اقیانوس های چین روز یکشنبه اعلام کرد ازآنجایی که انفجار، مخزن کشتی را پاره کرده است، مقادیر زیادی از نفت در آب های پیرامون کشتی، در آتش می سوزد.

به "بزرگ ترین آلودگی نفتی قرن 21 را سانچی به جا گذاشت" امتیاز دهید

2 کاربر به "بزرگ ترین آلودگی نفتی قرن 21 را سانچی به جا گذاشت" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین آلودگی نفتی قرن 21 را سانچی به جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021