وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

بایدوی چین رقیب آمازون اکو را معرفی کرد

بایدو در نبود گوگل در چین بازاری بسیار بزرگ به دست آورده است. این شرکت پیش‌رو در فناوری در نمایشگاه CES امسال از دستیار شخصی هوشمند خود پرده برداشته است. این دستگاه برتری‌هایی نسبت به نمونه‌های مشابهش دارد. البته این ابتدای راه است و باید در آینده منتظر نتایج بود.

بایدوی چین رقیب آمازون اکو را معرفی کرد

امسال نیز نمایشگاه CES در حالی برگزار شد که شرکت‌های مختلف گجت‌هایی را معرفی کردند که قابلیت‌های دستیار هوشمند الکسای آمازون را کپی کرده بودند و تقریبا تمامی سازندگان آن‌ها ادعا داشتند که محصول متفاوتی ارائه کرده‌اند. بخش اعظم این محصولات قابلیت‌هایی داشتند که اسپیکر اکوی آمازون آنها را مدت‌ها پیش داشته است؛ کنترل خانه هوشمند، پخش موزیک و قابلیت‌هایی تکراری که قبلا نیز آنها را دیده بودیم.

بایدو چین در CES امسال با محصولی متفاوت ظاهر شد؛ ربات خانوادگی Little Fish بایدو از قابلیت‌های متفاوتی نسبت به الکسا برخوردار است. بر خلاف اسپیکر آمازون اکو یا گوگل هوم، Little Fish بایدو دارای نمایشگر بزرگی است تا بتواند پاسخ سوالات کاربران را در آن به نمایش درآورد. این گجت ضمنا دارای یک دوربین هم هست که از طریق آن چهره کاربر را شناسایی کرده تا طبق آن پاسخ‌های متناسبی ارائه کند. همچنین به لطف امکانات Little Fish می‌توان از آن برای برقراری مکالمات ویدئویی و استریم زنده تصاویر هم بهره گرفت. دستیار هوشمند بایدو چین از همان قابلیت‌هایی برخوردار است که در دستیار الکسای آمازون دیده بودیم. بنابراین تنها در صورتی قادر به رقابت با اسپیکر اکو خواهد بود که بتواند هوش مصنوعی پیشرفته‌تری نسبت به آن جهت تشخیص مکالمات محاوره‌ای کاربران ارائه کند.

به "بایدوی چین رقیب آمازون اکو را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدوی چین رقیب آمازون اکو را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021