میزان معاملات ایران و هنگ کنگ افزایش می یابد

در سفر اخیر هیئت هنگ کنگی به ایران (شامل وزیر دارایی هنگ کنگ و گروهی از بازرگانان و اقتصاددانان) جنبه‌های مختلف توسعه تجارت با این نقطه از چین بررسی شد.

میزان معاملات ایران و هنگ کنگ افزایش می یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست دو جانبه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با هنگ کنگ اظهار داشت ایران با استفاده از تمام ظرفیت‌های بین‌المللی خود می‌تواند فعالیت‌های اقتصادیش را با هنگ کنگ توسعه دهد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد در حال حاضر فعالیت‌های اقتصادی ایران و هنگ کنگ ناچیز و دارای تنوع کمی است. در رابطه با حجم و تنوع معاملات می‌توانیم بیش از این تلاش کنیم. این شرکت‌ها در بخش هواپیمایی و راه‌ها، لبنیات و مواد غذایی، پتروشیمی، انرژی و نیرو پتانسیل بالایی دارند و همچنین دو بانک در زیر مجموعه وزارت کار قرار دارند که می‌توانند در تسریع معاملات کمک کنند.

وزیر دارایی هنگ کنگ گفت بسیاری از خدمات الکترونیکی در هنگ کنگ به وسیله شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود و امیدواریم فرصت داشته باشیم که بتوانیم در این زمینه گفتگو کنیم. کشور ایران دارای منابع غنی، مواد اولیه و نیروی انسانی و مردم جوان است. در گذشته به دلیل این که رسانه‌های غربی چهره بدی از ایران نشان داده بودند ذهنیتی درست نسبت به ایران نداشتیم اما امروز که با چشم خود این کشور را دیدیم تمام ذهنیت ما تغییر کرد.

منبع: baztabha.ir

دیدگاه های مرتبط با میزان معاملات ایران و هنگ کنگ افزایش می یابد

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021