وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

شرکت در انتخابات مجلس دهم و تاثیر آن بر صنعت گردشگری

بررسی عملکرد ادوار مختلف مجلس طی 9 دوره گذشته و تحلیل آمار و ارقام مربوط به تصویب قوانین مختلف که مرتبط با صنعت گردشگری بوده است و تاثیر وضع این قوانین بر حوزه گردشگری، نگارنده را بر آن داشت تا در این مقاله به اثرات مستقیم و غیر مستقیم مجلس از طریق وضع قوانین مختلف بر صنعت گردشگری را مورد بررسی قرار دهد.

شرکت در انتخابات مجلس دهم و تاثیر آن بر صنعت گردشگری

مجالس قانون گذاری در کشورهای مختلف جهان با وضع قوانین مختلف مرتبط با گردشگری، در اغلب مواقع سعی در توسعه گردشگری دارند، از قبیل قوانین مرتبط با صدور روادید برای اتباع کشورهای مختلف که شامل وضع محدودیت و یا عدم محدودیت برای اتباع کشورهای مختلف در صدور روادید و یا لغو روادید میباشد. همچنین با وضع معافیتهای گوناگون مالیاتی برای فعالین این حوزه سعی در افزایش انگیزه افراد و بنگاههای اقتصادی در توسعه این صنعت را دارند.

اثرات بسیار مهم وضع قوانین بر صنعت گردشگری بویژه در سالهای اخیر از اهمیت ویژه ای در بین بنگاههای کسب و کار در این حوزه اقتصادی برخوردار است. بطور مثال قانونی که اخیرا در مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده در مورد روادید وضع شد اثرات مستقیم و غیر مستقیمی بر گردشگری ورودی ایران خواهد داشت. در این قانون افرادی که طی 5 سال گذشته به کشور ایران و سه کشور دیگر مورد اشاره در قانون سفر کرده باشند درصورتیکه جزو 38 کشور عضو پیمان لغو روادید با ایالات متحده باشند از این پس باید برای سفر به ایالات متحده قبل از سفر به این کشور اقدام به اخذ ویزا بنمایند. بررسی این قانون تبعیض آمیز، بخوبی نشان می دهد که وضع قوانین مختلف در مجالس قانون گذاری کشورها چگونه می تواند صنعت گردشگری را در حوزه های مختلف به چالش بی اندازد.

در ادوار گذشته مجلس ایران پس از انقلاب اسلامی، پر رونق ترین و طلایی ترین دوره صنعت گردشگری کشور بویژه در حوزه گردشگری ورودی، بدون شک مصادف با دوره ششم مجلس شورای اسلامی ایران بوده است. این دوره از مجلس که با تفکرات روشن بینانه اصلاح طلبان نسبت به صنعت گردشگری که اکثریت مجلس را در اختیار داشتند، مصادف بود. با وضع قوانین تسهیل کننده گردشگری سبب رونق، توسعه و استقبال از گردشگری در حوزه های مختلف گردیدند بطوری که اثرات آن تا چند سال پس از پایان این دوره از مجلس نیز ادامه داشت .

در حال حاضر کشور در شرایط ویژه ای قرار گرفته است. با توجه به آغاز فصل جدید مناسبات ایران با جهان پس از لغو تحریمهای ایران و آغاز اجرای برجام هم اکنون کشور نیازمند قوانین جدید در حمایت از صنعت گردشگری میباشد. از این رو نگارنده پیشنهاد می کند فعالین حوزه گردشگری با شرکت حداکثری در انتخابات دوره دهم مجلس، با انتخاب افرادی اصلح که نگاهشان به گردشگری نگاهی روشن بینانه و واقع گرایانه است، در رشد و توسعه این صنعت گام بردارند.

پس همگی با هم در هفتم اسفند ماه 1394 در مسیر ایجاد آینده ای روشن گام برخواهیم داشت و با انتخاب اصلح ترین افراد به رونق این کسب و کار کمک خواهیم کرد.

به "شرکت در انتخابات مجلس دهم و تاثیر آن بر صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت در انتخابات مجلس دهم و تاثیر آن بر صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021