همکاری ایران و تایلند در حوزه امنیت سایبری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، محمود واعظی در طی دیداری که در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری و استارتاپ ها با کشور تایلند داشت، اعلام کرد که ایران آماده است تا در حوزه‌های امنیت سایبری، نرم افزار و سخت افزار و IT با کشور تایلند همکاری کند.

همکاری ایران و تایلند در حوزه امنیت سایبری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با پیچت دورونگ کاوروج وزیر اقتصاد، دیجیتال و جامعه تایلند، همکاری در حوزه‌های فناوری اطلاعات، امنیت سایبری و استارتاپ‌ها را با کشور تایلند ارزیابی نمود و با اشاره به قدمت 400 ساله روابط ایران و تایلند اعلام کرد: در سفر به تایلند مذاکراتی انجام شد و براساس این مذاکرات سندی تهیه گردید که با حضور مقامات بلند پایه دو کشور امضا گردید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهش را یکی دیگر از زمینه های همکاری با تایلند عنوان نمود و گفت: وزارت ارتباطات در این حوزه صاحب پژوهشگاه بزرگی بوده و دانشگاههای معتبری در کشور وجود دارد. واعظی استارتاپ‌ها را در زمینه دیگر همکاری بین دو کشور در نظر گرفت و تصریح نمود: ایران در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی در سال گذشته موفق به ایجاد 100 هزار شغل شده و آمادگی همکاری و تبادل تجربیات در این حوزه را با کشور تایلند دارد.

محمود واعظی با بیان اینکه همکاری در زمینه پست به دلیل قدمت دو کشور، مساعد ارزیابی شده افزود: باید برای همکاری‌های پستی دو کشور سند مجزایی تهیه گردد. همچنین تبادل محصولات از طریق تجارت الکترونیک باعث نزدیکی مردم دو کشور به یکدیگر می‌شود. وزیر ارتباطات ایران، تجارت، صنعت و انرژی را از دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور بیان نمود و تاکید کرد: ایران در آینده 200 میلیارد دلار در نفت، گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری می‌کند و در این زمینه قراردادی به مبلغ 12 میلیارد دلار با شرکت توتال منعقد گردید. در همین حال مذاکرات خوبی با چینی ها و برخی کشورهای اروپایی ، کره جنوبی ، روسیه و همچنین آمریکا داشته ایم و فرصتی هم در اختیار کشور تایلند قرار دارد تا بتواند در این زمینه نیز با ایران همکاری کند. واعظی در پایان دیدار با وزیر اقتصاد، دیجیتال و جامعه تایلند، به نمایندگی از رئیس جمهور ایران از نخست وزیر تایلند برای حضور در ایران دعوت نمود.

برای بازدید از جاذبه‌های کشور تایلند با تور ارزان تایلند همراه شوید.

دیدگاه های مرتبط با همکاری ایران و تایلند در حوزه امنیت سایبری

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021