وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

استعفای رئیس بخش چین توئیتر

شرکت‌های فناوری دیجیتال برای حضور در چین باید سیاست‌های این کشور را در زمینه سانسور رعایت کنند. بسیاری مانند گوگل با رد این خواسته، از بازار چین محروم شده‌اند. توئیتر در چین دفتر دارد. رئیس این دفتر اعلام کرده قصد جدایی از این شرکت را دارد.

استعفای رئیس بخش چین توئیتر

Kathy Chen بعد از دو سال همکاری با شرکت مایکروسافت، رئیس شبکه توییتر در کشور چین شده بود. او درست 8 ماه بعد از پیوستن به این شبکه اجتماعی، در توئیتی اعلام کرد که بعد از تحویل سال جدید میلادی از این شبکه جدا خواهد شد.

او گفته که در این مدت زمان، کمک زیادی به پیشرفت تجارت در حوزه تبلیغات شبکه توئیتر در چین کرده و زمان آن رسیده است که اهداف دیگر زندگی‌اش را دنبال کند. او اعلام کرده که شرکت توئیتر چین در مدت دو سال در صنعت تبلیغات رشد 4 برابری داشته است.

شبکه توییتر در بیشتر نقاط کشور بزرگ چین غیر قابل دسترس است؛ با وجود محدودیت‌های دسترسی به این شبکه برای مردم چین، حدود 10 میلیون کاربر در چین با استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی به این شبکه دسترسی دارند.

چن در آوریل 2016 در توییتر استخدام شد و بعد از انتشار خبر این استخدام، کاربران چینی به علت سابقه خدماتی نظامی چن نگران شدند و احتمال این را دادند که او به سبب ارتباط با دولت چین، در صدد سانسور مطالب این شبکه بر بیاید. تقریبا همه در چین می‌دانند که دولت چین مطالب شبکه توییتر را کنترل و طبق میل خود سانسور و یا غیر قابل دسترس می‌کند.

به "استعفای رئیس بخش چین توئیتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای رئیس بخش چین توئیتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021