وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

گسترش روابط آرژانتین و چین

در روز سالگرد چهل و پنجمین سال آغاز رابطه این دو کشور، دیپلمات چین در آرژانتین بر گسترش روابط این دو کشور تاکید کرده است.

گسترش روابط آرژانتین و چین

19 فوریه، چهل و پنجمین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک آرژانتین و چین است. دیپلمات چین در آرژانتین گفته که سال 2017 سال بسیار مهمی برای توسعه روابط دو جانبه این دو کشور خواهد بود. چین در حال حاضر دومین شریک تجاری آرژانتین، اولین مقصد صادرات محصولات کشاورزی آرژانتین و سومین کشور سرمایه‌گذار خارجی در آرژانتین است. این دیپلمات اضافه کرده با نگاهی به آینده و با همکاری آرژانتین، چین می‌تواند همکاری خود را استراتژیک، جامع و قوی‌تر ساخته و در نتیجه آن رفاه و امنیت برای مردم هر دو کشور به ارمغان آورده شود.

چین نه تنها یک شریک مهم تجاری بلکه یک سرمایه‌گذار و شریک سیاسی خاص برای آرژانتین است. چین برای آرژانتین بسیار مهم بوده و یکی از مهمترین منابع تولید کالاهای سرمایه‌ای برای آرژانتین است. حدود 40 درصد صادرات دولت آرژانتین به چین است. سرمایه‌گذاری چین در آرژانتین در زمینه ساخت راه‌آهن، نیروگاه آبی و برقی و انرژی هسته‌ای قابل توجه است. با توجه به روابط تیره کشورهای آمریکای لاتین با آمریکا، قدرت مانور چین در این منطقه افزایش یافته است.

به "گسترش روابط آرژانتین و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش روابط آرژانتین و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021