آب و هوای ژانگجیاجی

ژانگجیاجی چین در عرض جغرافیایی میانی قرار دارد که باعث می‌شود آب و هوایش معتدل و ملایم باشد. دماها در این منطقه از چین به ندرت به بالای 35 درجه سانتیگراد و پایین‌تر از صفر درجه سانتیگراد می‌رسد. متوسط دما در طول سال در این منطقه از چین، 16 درجه سانتیگراد است و بارش باران نیز تقریبا در تمام سال وجود دارد.

آب و هوای ژانگجیاجی

Zhangjiajie در قسمت جنوبی و مرکزی چین قرار داشته و به خاطر قرار داشتن در منطقه آب و هوایی موسمی قاره‌ای، به خاطر رطوبتش مشهور است. 4 فصل این منطقه تفاوت‌های مشهودی با هم دارند و تابستان‌هایی داغ و زمستان‌هایی سرد را برای بازدیدکنندگان تور چین به ارمغان می‌آورند.

بهترین زمان برای رفتن به تور چین و بازدید از Zhangjiajie، بین ماه‌های آوریل و اکتبر است. بهترین جاذبه‌های توریستی برای بازدید در این دوره زمانی، Jinbian Brook، کوهستان Tianzi و Yuanjiajie در پارک جنگلی ملی Zhangjiajie هستند. ما توصیه می‌کنیم دو روز از تور چین خود را به بازدید از این مناطق اختصاص دهید.

آب و هوای بهار در ژانگجیاجی چین

متوسط دما در ژانگجیاجی چین در طول بهار 18 درجه سانتیگراد است، بنابراین لباس‌های آستین بلند با یک ژاکت و شلوارهای جین توصیه می‌شوند. در بهار بهترین ماه برای عکاسی در Zhangjiajie چین، آوریل است. برگ‌های درختان در جنگل سرسبز هستند و مناظر مه آلود کوهستان بعد از باران‌ها زیبایی خود را نشان می‌دهند.

آب و هوای تابستان در ژانگجیاجی چین

تابستان‌ها در ژانگجیاجی چین، روزها گرم و بعدازظهرها خنک است. جنگل پارک ملی ژانگجیاجی چین، هر روز در طول تابستان 8660 متر مکعب اکسیژن آزاد می‌کند، بنابراین اگر در تابستان به تور چین و به ژانگجیاجی رفتید تمیزترین هوای موجود در دنیا را تنفس خواهید کرد.

آب و هوای پاییز در ژانگجیاجی چین

بهترین زمان برای رفتن به تور چین و بازدید از Zhangjiajie پاییز است. در این موقع شما با باران، گرما و سرمای شدید مواجه نخواهید شد. البته توصیه می‌کنیم که زمان‌های تعطیلات روز کارگری (اول تا هفتم می ) و تعطیلات روز ملی چین (اول تا هفتم اکتبر) را برای رفتن به چین انتخاب نکنید. در این زمان‌ها بسیاری از توریست‌های داخلی چین از Zhangjiajie و Fenghuang بازدید می‌کنند و قیمت‌های تورهای داخلی و هتل‌ها 50 تا 100 درصد افزایش پیدا می‌کنند.

متوسط دما در طول پاییز در Zhangjiajie چین 20 درجه سانتیگراد است، بنابراین یک ژاکت سبک و شلوار همراه داشته باشید. برای دیدن رنگ‌های زیبای پاییزی این نقطه از چین، اواخر اکتبر تا اوایل نوامبر به Zhangjiajie چین بروید. Wolongling در کوهستان Tianzi و دهکده Yaozi دو تا از بهترین مکان‌ها برای دیدن رنگ‌های پاییزی درختان هستند.

آب و هوای زمستان در ژانگجیاجی چین

زمستان در ژانگجیاجی چین سرد است. متوسط دما در این زمان در این منطقه چین 4 درجه سانتیگراد است و بعضی مواقع بادهای شدیدی می‌وزد. اگر این زمان به چین رفتید توصیه می‌کنیم لباس‌های گرم و ضد باد همراه داشته باشید. بهترین زمان‌ها برای دیدن منظره‌های برفی کوهستان قبل و بعد از فستیوال بهاره چین (از نیمه ژانویه تا اواخر فوریه) است. در هر سال چند بارش سنگین برف اتفاق می‌افتد.

منبع: China Highlights
اخبار و مقالات مرتبط با "آب و هوای ژانگجیاجی"

مهم نیست چه زمانی از سال تصمیم بگیرید به تور سنگاپور بروید؛ می‌توانید مطمئن باشید که هوای این شهر/کشور، گرم، شرجی و بارانی خواهد بود. ثبات، صفتی است که می‌توان به آب و هوای این بخش از جنوب شرق آسیا نسبت داد، با تغییرات دمایی بسیار کم در طول سال. در آب و هوای گرمسیری جنگل‌های بارانی...

آب و هوای کوالالامپور در بیشتر ماه‌های سال گرم و شرجی است، در نتیجه رفتن به تور مالزی و پایتخت این کشور در تمام طول سال مناسب است. از آنجا که این شهر آب و هوایی گرمسیری دارد، بارش‌های گاه‌به‌گاه زیادی را به خود می‌بیند. شدت این بارش‌ها البته در زمانهای مختلف سال متفاوت است.

قبل از همراهی با تور تایلند باید ویزای توریستی این کشور را در یافت کنید. ویزای توریستی تایلند در حال حاضر بدون نیاز به مصاحبه و با ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای گردشگران صادر می‌شود که در این مقاله به معرفی آنها پرداخته ایم.

اگر به تور تایلند می‌روید نیاز است که با واحد پول این کشور آشنا شوید. واحد پول تایلند بات تایلندی نام دارد و معمولا با حرف B بزرگ با یک خط عمودی رویش نشان داده می‌شود. در هنگام خرید در فروشگاه‌های تایلند این علامت را بر روی برچسب‌های قیمت‌ها زیاد خواهید دید.

نروژ در همان عرض جغرافیایی سیبری، گرینلند و آلاسکا قرار دارد. شاید انتظار داشته باشید که این کشور نیز هوایی دائما منجمدکننده داشته باشد؛ اما با وجود تاثیرات گرم‌گننده جریان خلیج شمالی (Gulf Stream)، نروژ به شکل غافل‌گیرکننده‌ای، آب و هوایی نسبتا معتدل دارد.

کوهستان تیانمن در شهر ژانگجیاجی (Zhangjiajie) یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی در چین است. پیاده‌راه ایمان (Walk of Faith) در پارک جنگلی ملی کوهستان تیانمن قرار داشته و در ارتفاع 1430 متری سطح زمین در کنار یک صخره عمودی نصب شده است. برای آن‌هایی که در تور چین به دنبال ماجراجویی هستند (و البته...

دیدگاه های مرتبط با آب و هوای ژانگجیاجی

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021