وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

آب و هوای تایلند

قبل از سفر با هر کشوری اطلاعاتی در مورد وضعیت آب و هوایی آن کسب کنید. کشو تایلند آب و هوای گرم و مرطوبی دارد و میانگین دمای آن در طول سال بین 28 تا 35 درجه سانتی‌گراد است.

آب و هوای تایلند

در تور تایلند می‎توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند، اما با انتخاب بهترین زمان سفر به این کشور، کیفیت سفر خود را بالا ببرید.

فصل سرد از ابتدای نوامبر تا آخر فوریه می‌باشد. در این زمان از سال از بارش‌های استوایی خبری نبوده و دما بیشتر کاهش پیدا خواهد کرد. اگر چه این کاهش دما در نواحی جنوبی تایلند محسوس نمی‌باشد، اما برای پیاده‌روی در نواحی شمالی بهتر می‌باشد. کاهش دما این ناحیه در این فصل از سال حدود 5 درجه سانتیگراد می‌باشد. این زمان از سال، به ویژه هنگام سال نو میلادی یا سال نو چینی، بهترین زمان برای سفر با تور تایلند است.

فصل گرم در کشور تایلند از ماه مارس تا ژوئیه رخ می‌دهد. در این زمان از سال دمای هوا به 40 درجه سانتیگراد می‌باشد. این دما برای آفتاب گرفتن در سواحل تایلند و نوشیدنی خنک مطلوب و دلپذیر می‌باشد اما زمان مناسبی برای گشت در معابد بانکوک نیست. 

فصل بارانی؛ از ماه جولای تا اکتبر؛ در این زمان از سال بادهای موسمی استوایی کل کشور تایلند را تحت تاثیر قرار می دهند، البته نه به این معنا که بارش مداوم را شاهد خواهید بود، اما بارش فراوان و آب گرفتگی امری عادی است. بیشترین بارندگی در ماه سپتامبر انجام گرفته و بدترین زمان برای همراهی با تور تایلند به شمار می‌رود.

توجه به این نکته ضروری است که در برخی نواحی تایلند شرایط آب و هوایی با آن چه در بالا گفته شد مطابقت ندارد. برای مثال در ساحل شمال شرقی تایلند شرایط تقریبا برعکس می‌باشد. به این ترتیب بیشترین بارش از ماه می تا اکتبر اتفاق افتاده و از ماه نوامبر تا فوریه بارش زیاد نخواهد بود. 

بهترین زمان سفر با تور تایلند در فصل سرد می‌باشد. در این زمان بارش باران خیلی کم بوده و می‌توانید یک سفر عالی و آرام را تجربه نمایید.

اخبار و مقالات مرتبط با "آب و هوای تایلند"

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

در هر کشوری می‌توان جاذبه‌های عجیبی برای بازدید پیدا کرد که شما را به حیرت واخواهد داشت. در این مقاله شما را با دو جاذبه عجیبی که می‌توانید در تور تایلند، از دیدن آن‌ها متعجب شوید، آشنا خواهیم کرد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

شهر بانکوک که یکی از زیباترین شهرهای جهان است در سسال 2016 به عنوان پرگردشگرترین شهر جهان شناخته شده است. بنابراین بد نیست قبل از همراهی با تور تایلند با سیستم حمل و نقل این شهر آشنا شوید.

گران ترین قهوه دنیا را چگونه تهیه می‌کنند؟ این سوالی است که در این مقاله پاسخ آن را خواهیم داد. هر کیلو از این قهوه 1100 دلار قیمت دارد که با نحوه فراوری آن هم در این مقاله آشنا خواهید شد.

دیدگاه های مرتبط با آب و هوای تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021