وبسایت آوای بورالان به آدرس جدید booralan.com منتقل شده است

جاذبه‌های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو

آبشار تی لو سو (Namtok Thi Lo Su) معروف‌ترین آبشار در تاک (Tak) است که در منطقه حفاظت شده حیات وحش اومفانگ قرار دارد. این منطقه در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و منابع طبیعی دو منطقه Thung Yai Naresuan و Huay Kha Kaeng و همینطور دو پارک ملی کلونگ لان (Khlong Lan) و مائه وونگ (Mae Wong) را به یکدیگر پیوند می‌دهد. این مناطق در کنار یکدیگر تشکیل بزرگترین حوزه و پناهگاه حیات وحش را داده و با سفر به این منطقه در تور تایلند می‌توانید شاهد یکی از اندک جنگل‌های بکر جنوب آسیا باشید.

جاذبه‌های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو

واژه Thi Lo در زبان محلی به معنای آبشار است و واژه سو (Su) به معنای با صدای بلند است. بنابراین اصطلاح تی لو سو (Thi Lo Su) در حقیقت به معنای آبشاری است که دارای سر و صدای زیادی می‌باشد. علت سر و صدای زیاد این آبشار اندازه آن و جریان شدید آب است. البته عده‌ای هم بر این عقیده هستند که نام این آبشار به معنای "آبشار سیاه" است. بنابراین شاید بهتر باشد بدون توجه به معنای نام این آبشار، در تور تایلند از زیبایی‌های آن بهره برده و لذت ببرید.

بزرگترین و زیباترین آبشاری که در تور تایلند خواهید دید همین آبشار تی لو سو (Namtok Thi Lo Su) است که عنوان ششمین آبشار بزرگ دنیا را دارد. این آبشار از Huai Klotho سرچشمه می‌گیرد و از میان صخره‌ها و دره‌های آهکی مسیری حدود 500 متر را طی می‌کند. ارتفاع آن بین 160 تا 170 متر است و بستر آبشار توسط جنگل‌های طبیعی و زیبای بکر و دست نخورده‌ای احاطه شده است. پشت این آبشار یک غار قرار دارد که پیشنهاد می‌کنیم در تور تایلند حتما از این غار و استخرهای طبیعی در سطوح متعدد ایجاد شده، بازدید کنید.

منبع: ghcoptions.com
اخبار و مقالات مرتبط با "جاذبه‌های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو"

باغ ارکیده بونگ سای تایلند (Bang Sai Orchid Garden)، یکی از زیباترین جاذبه‌های تور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است. این جاذبه برای کسانی که به طبیعت علاقه دارند می‌تواند یک انتخاب مناسب برای بازدید می‌باشد.

کشو تایلند با جاذبه‌هایی همچون سواحل آفتابی متعدد، تفریحات آبی و مدرن مهیج، رستوران‌هایی با غذاهای بی‌نظیر، سایت‌های غواصی  مشهور و طبیعتی دیدنی گردشگران زیادی را با تور تایلند به سوی خود جذب می‌کند.

در مقاله حاضر با 10 شگفتی طبیعی تور تایلند آشنا خواهید شد. کشور تایلند یکی از زیباترین کشورهای دنیا است و دارای جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی خاصی می‌باشد.

این منطقه در لیست عجایب هفتگانه کشور تایلند قرار دارد. استان چیایاپوم در شمال تایلند، با وجود اینکه دارای چندین پارک ملی می‌باشد، اما چندان شناخته شده نیست. بسیاری از گردشگران تور تایلند اغلب به مناطق دیگری که در همسایگی این استان قرار دارند نظیر Lop Buri یا Khon Kaen سر می‌زنند. اما...

اگر در تور تایلند به بانکوک رفته‌اید و می‌خواهید بخشی از سفرتان را به آفتاب گرفتن در سواحل جذاب این کشور اختصاص دهید، ولی چند روز زمان ندارید تا به پوکت، سامویی یا هر کدام از دیگر سواحل شگفت‌انگیز تایلند بروید، می‌توانید به یکی از این سواحل که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم سر...

سفر و گردش بدون توجه به خوراک، برای خیلی از ما کسل کننده است، اما خیالتان راحت در تایلند خبری از کسالت غذایی نیست، آشپزهای تایلندی خوراکی های لذیذی را برایتان آماده کرده اند و آنقدر تنوع زیاد است که تصمیم گرفتیم در مقاله ای محبوبترین آنها را به شما معرفی کنیم.

دیدگاه های مرتبط با جاذبه‌های طبیعی تور تایلند: آبشار تی لو سو

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
تلفن: 75284-021