طاق پیروزی پاریس، فرانسه

طاق پیروزی که بر منتهای مشهورترین خیابان‌ پاریس، شانزلیزه واقع شده است، در سراسر جهان به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمادهای غرور و شکوه پاریس شناخته می‌شود. طاق پیروزی پاریس علی رغم قدمتش، در مقایسه با دیگر طاق‌های پیروزی جهان از طراحی و ساختی نوین برخوردار است. لازم به ذکر است که بسیار پیشتر رومیان دست به ساخت چنین سازه‌هایی زده بودند. به واقع ناپلئون در ساخت این طاق قرن نوزدهمی که به افتخار ارتش بزرگ خود (Grand Armee) آن را احداث نمود از رومیان الهام گرفته است. تماشای اشعه سرخرنگ خورشید به هنگام غروب از فراز سکوی طاق و نظاره آتش جاودانه و آرامگاه سربازی گمنام که بر زیر طاق واقع شده است تجربه‌ای افسانه‌ای و اساطیری را در سفر با تور فرانسه رقم خواهند زد.

طاق پیروزی پاریس، فرانسه

چه چیز طاق پیروزی پاریس را شاخص نموده است؟

شاید بتوان طاق پیروزی را برجسته‌ترین سازه تاریخی فرانسه دانست که بی‌شک ماهیت فاتحانه آن عمیق‌تر و ملموس‌تر از سایر بناهای این کشور است. طاق پیروزی پاریس در حد فاصل سال‌های 1806 و 1836 احداث گردید و آنچه که آن را شاخص نموده است به کارگیری سبک و حکاکی‌های تزئینی است که در نیمه اول قرن نوزده میلادی محبوب بوده‌اند. بازدید از این سازه تحسین برانگیز گردشگران تور پاریس را با پیشینه اجتماعی و نظامی فرانسه آشنا خواهد نمود. علاوه بر آن از محل طاق می‌توان چشم‌اندازهای مسحور کننده‌ای از مرکز پاریس را نظاره کرد.

آنچه که نباید در بازدید از طاق پیروزی پاریس از دست دهید:

سکوی تماشای طاق پیروزی

سکوی تماشای طاق پیروزی در ارتفاع 50 متری طاق واقع شده است و دیدی وسیع و منحصربفرد به شهر پاریس را بدست خواهد داد. این سکو پس از پیمایش 234 پله در دسترس گردشگران تور فرانسه قرار خواهد گرفت و از محل آن می‌توان مرکز تجاری La Defense، خیابان تحسین برانگیز شانزلیزه تا باسیلیکای Sacre Coeur را نظاره کرد. در هنگام غروب نیز چراغ‌های خیابان به مانند الماسی در میانه شهر می‌درخشند و چشم‌اندازهای مذکور را هزاران بار زیباتر می‌سازند.

طراحی طاق پیروزی

طاق پیروزی به واقع شاهکاری ساخته دست گروهی از مجسمه سازان فرانسوی به نام‌های Jean Pierre Cortot، Francois Rude، Entoine Etex، James Pardier و Philippe Joseph Henri Lemaire است. هر یک از این هنرمندان خالق مجسمه‌ها و حکاکی‌های واقع بر ستون‌های طاقند. شاید بتوان مشهورترین این مجسمه‌ها را La Maraise اثر Francois Rude که نمادی از سرود ملی است دانست. گردشگران تور اروپا می‌توانند به هنگام بازدید از طاق پیروزی از جزئیات نماهای خارجی ستون‌ها و حکاکی اسامی رهبران نخستین امپراتوری فرانسه بر دیواره‌های داخلی طاق دیدن نمایند.

آرامگاه سربازی گمنام

بر زیر طاق پیروزی آرامگاه سربازی گمنام به همراه آتشی که بی‌وقفه در کنار آن می‌سوزد قرار دارد. این سرباز در روز آتش بس سال 1920 به یاد سربازان فرانسوی که در طی جنگ جهانی دوم جان خود را از دست دادند، در این محل دفن گردید.

Inside of Arc de Triomphe

چگونه به طاق پیروزی پاریس برویم؟

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو‌ به طاق پیروزی پاریس ایستگاه Charles de Gaulle Etoile است که از طریق خطوط زیر قابل دسترسی است:

مترو:

خط یک، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

خط دو، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

خط شش، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

قطارهای RER:

خط A، ایستگاه Charles de Gaulle Etoile

توجه: به هیچ عنوان از تقاطع پر تردد مجاور طاق عبور نکنید. بهتر است از یکی از گذرهای زیر زمینی جهت ورود به مجموعه استفاده نمایید. 

آدرس
فرانسه، منطقه 75008، کاخ شارل دو گل
وبسایت
www.paris-arc-de-triomphe.fr
ساعات بازدید
10 صبح تا 10:30 شب
تماس
33155377377+

نقشه طاق پیروزی پاریس، فرانسه

دیدگاه های مرتبط با طاق پیروزی پاریس، فرانسه

امتیاز دهید:
1 دیدگاه

ریحانه22 اسفند 1395

موقع غروب وقتی خورشید از بین پایه های طاق می تابه یک منظره فوق العاده زیبایی را ایجاد می کنه که بهترین فرصت واسه عکس گرفتنه.

پاسخ به ریحانه
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)