آب و هوای پکن

پکن شهری چهار فصل است. دما در روز و شب در پکن اختلاف زیادی دارد. تابستان در پکن گرم و مرطوب است، در حالی که زمستان در پکن خشک و سرد است. پاییز و بهار در پکن کوتاه و خنک هستند. 75 درصد بارشهای سالانه در پکن در تابستان از ژوئن تا آگوست اتفاق می‌افتد. سردترین ماه سال در پکن ژانویه با متوسط دمای منفی 4 درجه است. گرم‌ترین ماه سال نیز در پکن جولای است که دمای متوسط 26 درجه سانتیگراد دارد. رفتن به تور چین برای دیدن پکن در تمام طول سال مناسب است، چرا که هر فصل پکن زیبایی خاص خود را دارد. اما در کل پاییز (سپتامبر تا نوامبر) بهترین فصل برای رفتن به تور پکن است. در تمام طول سال فستیوال‌های بسیاری در چین وجود دارد که فرصت این را فراهم می‌کند که بیشتر با زندگی و سنت‌های مردم چین آشنا شوید.

آب و هوای پکن

بهار در پکن

بهار پکن از مارس تا می است. دما در این مدت بالا و پایین‌های بسیاری دارد. در بهار باد و گرد و غبار زیاد است و بعضی مواقع طوفان‌های شن اتفاق می‌افتد. بهار فصلی است که گل‌ها شکوفه می‌کنند. می زمانی عالی در پکن برای گشت و گذار بهاری است و نمایشها و فستیوال‌های بسیاری در این ماه برگزار می‌شوند.

تابستان در پکن

تابستان پکن از ژوئن تا آگوست است و معمولا با دماهای سوزان در ظهرها شناخته می‌شود. رگبارهای گاه به گاه نیز وجود دارد. همراه داشتن چتر و عینک آفتابی توصیه می‌شود. در این مدت اگر به تور چین و پکن رفتید، لباس‌های تابستانی، مانند تیشرت، دامن و شلوارک همراه ببرید. توجه داشته باشید که تابستان فصل پرگردشگر چین است. در این زمان هتل‌ها قیمت‌هایشان را بالا می‌برند و دیوار بزرگ چین تقریبا زیر وزن توریست‌های تور چین در حال فروپاشی است. قسمت‌های کوهستانی پکن مانند دره بزرگ Jingdong و دهکده Chuandixia نزدیک حومه شهر پکن خنک هستند و محل‌های خوبی برای فرار از گرمای تابستانی پکن هستند. قایق سواری در دریاچه Kunming در کاخ تابستانی پکن یا سوار درشکه شدن و بازدید از محله‌های قدیمی پکن (Hutong) نیز فعالیت‌های فرح بخشی هستند.

پاییز در پکن

پاییز (سپتامبر تا نوامبر) زیباترین و خوشایندترین فصل پکن است. با این که تغییرات دمایی وجود دارد، ولی با این حال هوا عموما دلپذیر است. بازدید از دیوار بزرگ چین و دیدن برگ‌های سرخ Fragrant Hill از توصیه شده‌ترین کارهایی است که باید در این فصل در تور چین و در پکن انجام دهید. در این فصل تعداد زیادی مکان وجود دارد که می‌توانید با رفتن به آنها از دیدن رنگ‌های زیبای پاییزی لذت ببرید.

زمستان در پکن

زمستان‌های پکن از دسامبر تا فوریه است. زمستان‌های پکن خشک و سرد است و گه گاه برف می‎‌بارد. دما در این زمان در پکن معمولا زیر صفر است. برای این فصل پکن، ژاکت‌ها، جین‌های کلفت، زیر شلواری، کاپشن، کلاه و دستکش همراه داشته باشید. در روزهای پر باد نیز داشتن ماسک برای حفاظت از بینی‌تان نیاز است. خوردن غذاهای مغولی در زمستان‌های پکن گرمتان می‌کند. جشن گرفتن سال نوی چینی در محله‌های قدیمی، رفتن به جشن‌های پر آب و تاب معبدهای پکن و یاد گرفتن درست کردن کلوچه‌های چینی مطمئنا به شما تجربه‌ای اصیل از زندگی مردم چین می‌دهد. همچنین در تفرجگاه‌های Nanshan و Huaibei می‌توانید حسابی اسکی کنید.

دیدگاه های مرتبط با "آب و هوای پکن"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)