اخبار و مقالات چین (367)

بازار بزرگ و رو به گسترش اینترنت چین سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را به خود جذب می‌کند. چین تلاش می‌کند با گسترش زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود شبکه اینترنت را در سراسر کشور گسترش دهد.

5 بهمن 1395

چین هم اکنون پر جمعیت‌ترین کشور جهان است. چین با اعمال قانون تک فرزندی در طول سالیان دراز جمعیتش را کنترل کرده بود. به تازگی چین اعلام کرده است بعد از لغو قانون تک فرزندی آمار زاد و ولد در این کشور رشد داشته است.

5 بهمن 1395

آلودگی هوا در چین مشکلات بسیاری را برای این کشور ایجاد کرده است. چین به خاطر مشکلات سلامتی و مرگ شهروندانش به خاطر آلودگی، هزینه‌های هنگفتی را تاکنون پرداخت کرده است. این کشور تمام تلاشش را می‌کند تا این آلودگی‌ها را کنترل کرده و کاهش دهد.

5 بهمن 1395

چین یکی از بزرگترین شرکای تجاری ایران است. گزارش‌های گمرک ایران نشان می‌دهد تجارت خارجی ایران با دیگر کشورها گسترش داشته است. چین همچنان بزرگترین واردکننده کالاهای ایرانی در دنیا است.

5 بهمن 1395

چین در چند سال اخیر مشکلات اساسی در زمینه آلودگی هوا داشته است. عمده دلایل این مشکلات وجود تعداد زیادی نیروگاه زغال سنگی و صنعت فولادسازی کشور است. حالا چین تصمیم گرفته با سرمایه‌گذاری هنگفت بر روی انرژی‌های پاک خود را از آلودگی هوا نجات دهد.

5 بهمن 1395

بازار خودرو چین بسیار بزرگ و البته برای شرکت‌های خارجی بسیار جذاب است. هیوندای خودروی جدید خود را که قرار است به صورت اختصاصی در چین عرضه شود معرفی کرده است. هیوندای خودروهای خود را در چین توسط شرکت سرمایه‌گذاری مشترک Beijing Hyundai می‌سازد.

5 بهمن 1395

ساخت و ساز در چین فوق‌العاده گسترده است. چین یکی از بزرگترین بازارهای فولاد دنیا را در اختیار دارد. گسترش این بازار در داخل چین باعث شده این کشور از حجم صادرات خود بکاهد.

5 بهمن 1395

به نظر می‌آید بازیکنانی وجود دارند که با پیشنهادهای چشمگیر باشگاه‌های چین وسوسه نشده و تیم‌های اروپایی خودشان را ترجیح داده‌اند. آنجل دی ماریا به تازگی اعلام کرده که پاریس سینت ژرمن را دوست دارد و تمایلی برای رفتن به فوتبال چین ندارد.

5 بهمن 1395

روروها (RORO) کشتی‌هایی هستند که برای حمل خودرو ساخته می‌شوند. شرکت حمل و نقل Minsheng در Chongqing چین قرار دارد و سفارش ساخت این چهار کشتی را به شرکت کشتی‌ساز هموطن خود داده است.

5 بهمن 1395

سال نوی چین در سال 2017 با 28 ژانویه مصادف شده است. امسال سال خروس است. سال نوی چینی از معدود تعطیلات این کشور است. با تعطیلی لیگ بسکتبال چین سه لژیونر ایرانی می‌توانند کمی استراحت کنند.

4 بهمن 1395

چین علاوه بر این که یکی از بزرگترین بازارهای خودرو در دنیا را دارا است، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان نیز به شمار می‌رود. گزارش شده که این کشور در سال 2016 بیش از 28 میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است.

4 بهمن 1395

گفته می‌شود وین رونی ممکن است هم از چین و هم از آمریکا پیشنهاد داشته باشد. تصمیم این بازیکن هنوز مشخص نشده است؛ اما سرمربی منچستر یونایتد یعنی مورینیو در مورد این موضوع اظهار نظر کرده است.

4 بهمن 1395

چین یکی از بزرگترین و مستعدترین بازارهای اینترنتی جهان را دارا است. این کشور با سرمایه‌گذاری فوق‌العاده زیاد در این زمینه توانسته نرخ نفوذ اینترنت در این کشور را به اندازه 50 درصد جمعیتش افزایش دهد. در بسیاری از نقاط دور افتاده چین حتی با وجود ارتباط...

4 بهمن 1395

بازی‌های لیگ بسکتبال چین با حضور لژیونرهای ایرانی برگزار شد. در این بازی‌ها تیم بهرامی شکست خورد و تیم حدادی حریفش را شکست داد.

4 بهمن 1395

به نظر می‌آید حرف‌هایی که زمانی در مورد لیگ آمریکا و کشورهای عربی مطرح می‌شد، حالا در مورد چین گفته می‌شود. رئال مادرید در بازی آخر خود عملکرد خوبی نداشت و در مقابل حریفش شکست خورد. هواداران تیم از بازی رونالدو انتقاد کردند و گفته‌اند که شاید...

2 بهمن 1395

چهل و هفتمین نشست مجمع اقتصادی داووس در سوئیس در حال برگزاری است. رئیس جمهور چین سخنران افتتاحیه این نشست بوده است. رئیس جمهور چین در سخنان خود در این مراسم، به صورت تلویحی ترامپ را مورد انتقاد قرار داده و در مورد جنگ اقتصادی در دنیا هشدار داده است.

2 بهمن 1395

چین سال‌های سال قواعد سفت و سختی در مورد کنترل جمعیت داشت. این کنترل شدید چین را از دردسرهای زیادی نجات داد. اما با گذشت زمان، پیری جامعه چین به عنوان یادگار آن دوران باقی مانده است. چین سیاست خود را در این زمینه بعد از سال‌ها تغییر داد. گزارش‌ها...

2 بهمن 1395

راه‌آهن یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ارتباط دادن یک منطقه به منطقه دیگر است. راه‌آهن، توسعه یک منطقه را تسریع می‌کند. وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده به دنبال این است که با استفاده از سرمایه‌گذاری چین، مسیر خط آهن بوشهر و شیراز را تکمیل کند.

2 بهمن 1395

سر و صدای نقل و انتقالات باشگاه‌های چین با قرارداد ته‌وز به اوج خود رسید. حالا گران‌ترین بازیکن دنیا به مقصدش رسیده است. کارلوس ته‌وز که اخیرا با مبلغی باورنکردنی به تیم Shanghai Greenland Shenhua پیوسته، بالاخره در میان استقبال گسترده طرفدارانش وارد چین...

2 بهمن 1395

مشکل آلودگی هوا در چین در چند سال اخیر این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اعلام شده که چین قصد دارد ساخت بیش از 100 نیروگاه برق خود را که با سوخت زغال‌سنگ کار می‌کنند متوقف کند. البته اتخاذ این تصمیم به خاطر آلودگی نبوده ولی با این حال این کار...

2 بهمن 1395
TEL : 22902286 (10 Lines)