TEL : 22902286 (10 Lines)

تورهای انتخابی کشتی کروز (رم، بخش اول)

سفر با کشتی کروز یکی از جذاب‌ترین روش‌های سفر به مقصد اروپا است. شما در تور کشتی کروز در شهرهای مختلف توقف داشته و از زیبابی‌های این شهرها دیدن می‌کنید. شرکت کشتی کروز MSC در توقف‌های خود در شهرهای مختلف، تورهای انتخابی (Optional Tour) به مسافران کشتی ارائه می‌دهد. هر کدام از این تورها ویژگی‌ها و مدت زمان‌های متفاوتی دارند و شما در طول سفر با کشتی می‌توانید این تورها را انتخاب کرده و از دیدنی‌های این شهرها بازدید کنید. در این مجموعه مطالب ما گشت‌های یکی از مسیرهای کشتی کروز را به شما معرفی می‌کنیم تا با این نوع تورها بیشتر آشنا شوید.

تورهای انتخابی کشتی کروز (رم، بخش اول)

بازدید از توسکانیا و تارکوینیا در تور ایتالیا (CIV22)

  • مدت زمان تور: 4.30 ساعت
  • ویژگی‌ها: متوسط (سختی تور)

ریشه‌های توسکانیا به افسانه‌ها و اسطوره‌ها بر می‌گردد. برخی می‌گویند این شهر توسط پسر هرکول ساخته شده و بعضی می‌گویند توسط پسر Aeneas یعنی Ascanius. گردش شما در این تور در مدت تور ایتالیا با یک سواری 50 دقیقه‌ای با اتوبوس در کنار مناظر زیبا به مقصد دهکده Tuscania شروع می‌شود. شما در این شهر از یک تور همراه با راهنما در مرکز تاریخی شهر که با دیوارهای قرون وسطایی احاطه شده است لذت خواهید برد. در بالای برج Lavello شما می‌توانید در منظره خارق‌العاده شهر غرق شوید. راهنمای تور، اصلی‌ترین جاذبه‌های دهکده شامل کلیسای سینت پیتر را به شما نشان خواهد داد. در این بازدید شما فرصت این را خواهید داشت که اتمسفر دهکده‌های کوچک مرکز ایتالیا را تجربه کنید. بعد از این بازدید، بعد از سوار شدن بر اتوبوس به سمت Tarquinia خواهید رفت. این شهر یکی از دوازده شهر اتروسکی (تمدنی باستانی در ایتالیا) در گذشته بوده است. راهنمای شما در این تور، شما را به سفری جذاب برای کشف این دهکده مهم در قلب منطقه Tuscia خواهد برد.

توجه: این تور برای مهمانانی که در راه رفتن مشکل دارند یا از ویلچر استفاده می‌کنند مناسب نیست. لباس‌های پوشیده برای بازدید از مکان‌های مذهبی نیاز می‌باشد.

تور پیاده‌روی رم در تور ایتالیا (CIV21)

  • مدت زمان تور: 7.30 ساعت
  • ویژگی‌ها: سخت (سختی تور)، محدودیت صندلی

در این تور یک روزه از شهر ابدی رم، شما ابتدا از کشتی خارج شده و با یک سفر 1.5 ساعته با اتوبوس به راهنمایتان در شهر می‌رسید. بعد از آن خیابان‌های نمادین رم را با سرراست‌ترین روش ممکن یعنی با پای پیاده تجربه خواهید کرد. در ابتدای مسیر شما از بیرون به کولوسئوم نگاه خواهید کرد. این بنا بین سالهای 70 تا 80 میلادی ساخته شده و همچنان بزرگترین آمفی تئاتر دنیا است. بعد از آن به باقی‌مانده‌های فوروم رمی که در نزدیکی کولوسئوم قرار دارد، می‌روید. این مکان زمانی محل زندگی عمومی رومی‌ها بوده است. بعد از گذشتن از میدان Santi Apostoli به سمت میدان پروانه شکل Piazza di Spagna خواهید رفت. این میدان در پایین پله‌های اسپانیایی قرار گرفته است و محل قرارگیری فواره قایق قدیمی (Fontana della Barcaccia) است. این میدان با معماری‌های خارق‌العاده سبک باروک رومی احاطه شده است و این مکان یکی از دیدنی‌ترین نقاط رم برای بازدید در تور ایتالیا است. فرصت عکاسی از زیبایی‌های این منطقه را در هیچ کجای شهر پیدا نمی‌کنید. شما فرصت این را دارید که در این منطقه خرید کنید یا در یکی از بی‌شمار کافه و رستوران اطراف منطقه، ناهار میل کنید. هزینه این ناهار به عهده خودتان است. بعد از آن پیاده از کنار پانتئون گذر خواهید کرد. پانتئون یکی از حفظ‌شده‌ترین معبدهای باستانی رومی است. در ادامه به میدان Navona با معماری رومی باروکی خواهید رسید. دوربین خود را آماده کنید تا چند عکس عالی از فواره‌های فوق‌العاده زیبا و پر جزئیات این میدان گرفته و جادوی خاص میدان را جذب کنید. بعد از خداحافظی با راهنمای دوست‌داشتنی شهریتان، دوباره سوار اتوبوس شده و به سمت بندر و کشتی بر می‌گردید.

توجه: از آنجا که تور رم شامل فواصل طولانی پیاده‌روی است، بنابراین برای کسانی که مشکل حرکتی دارند یا از ویلچر استفاده می‌کنند مناسب نیست. همراه داشتن کفش‌های پیاده‌روی راحت توصیه می‌شود. این تور تنها شامل بازدید از بیرون کولسئوم است.

تور بزرگ شهر ابدی رم، در تور ایتالیا (CIV07)

  • مدت زمان تور: 9 ساعت
  • ویژگی‌ها: متوسط (سختی تور)، محدودیت صندلی، همراه با یک وعده غذایی

این گشت در مدت تور ایتالیا دو تا مهم‌ترین جنبه‌های شهر رم را با هم ترکیب می‌کند: مسیحیت و قدمت. شما با اتوبوس به رم منتقل می‌شوید (این مسیر 1.5 ساعت طول می‌کشد). شما در رم با راهنمایتان آشنا شده و تور خود را با بازدید از کولوسئوم که با نام آمفی‌تئاتر فلاویان نیز شناخته می‌شود شروع می‌کنید. در این بازدید، از اطراف این عمارت خارق‌العاده دیدن خواهد کرد. این ساختمان ظرفیت 50 هزار نفر را داشته و جایی بوده است که در آن رومیان، مبارزات بی‌رحمانه گلادیاتورها را می‌دیدند. در ادامه در اطراف Piazza Navona و Pantheon قدم می‌زنید. پانتئون معبدی باستانی بوده که در بزرگداشت هفت خدای رومی ساخته شده است. در یک رستوران ایتالیایی ناهار را صرف می‌کنید. بعد از ظهر به سمت میدان سنت پیتر می‌روید. در این جا زمان آزاد دارید تا به صورت انفرادی از کلیسای جامع دیدن کنید. راهنمای تور بیرون محوطه، اطلاعات لازم را به شما می‌دهد. بعد از ترک راهنمای تور در رم، به بندر بر می‌گردید.

توجه: مهمانانی که از ویلچر استفاده می‌کنند می‌توانند در این تور شرکت کنند ولی توجه داشته باشند که تور کاملا با پیاده صورت می‌گیرد و برای کسانی که مشکل حرکتی دارند توصیه نمی‌شود. توصیه می‌شود کسانی که ویلچر دارند کمک کننده همراه داشته باشند. در پاییز و زمستان ممکن است بازدید از بعضی از جاذبه‌ها با غروب آفتاب مصادف شود. همراه داشتن لباس‌های پوشیده برای بازدید از مکان‌های باستانی توصیه می‌شود. زمان ناهار در رستوران ممکن است زود یا دیر شود (بسته به روزها). کلیسای جامع سینت پیتر ممکن است به دلایلی که تحت کنترل شرکت MSC نیست بسته باشد. برای ورود به کلیسای سینت پیتر ممکن است صف‌های طولانی وجود داشته باشد.

تور فرشته‌ها و شیاطین (CIV25)

  • مدت زمان تور: 9 ساعت
  • ویژگی‌ها: انتخاب اول مسافران، سواری طولانی با اتوبوس

کتاب فوق‌العاده پر فروش و مشهور Angels & Demons، نوشته Dan Brown بازگو کننده داستانی فوق‌العاده گیرا است که در شهر ابدی رم می‌گذرد و در مورد قتل، فتنه و اشراقیون است. چه کتاب را خوانده باشید یا نه، در این تور یک روزه، جا پای شخصیت اصلی کتاب، Robert Langdon گذاشته و از برخی از حفظ‌شده‌ترین رازهای شهر رم پرده بر خواهید داشت. از بندر، یک سواری در مسیرهای خوش‌منظره خواهید داشت و در شهر رم راهنمای خود را می‌بینید. تور شما با دنبال کردن سرنخ‌های مرتبط به چهار عنصر اصلی یعنی آب، آتش، خاک و هوا شروع می‌شود. آثار هنری شاخص، نقشی حیاتی در داستان پیچیده کتاب دارند؛ بنابراین در این مسیر حواستان به پانتئون، مجسمه Ecstasy of St. Teresa اثر برنینی در سبک باروک و کارهای قرن پانزدهمی باسیلیکای دل پوپولو و همچنین نقاشی‌های رافائل و Caravaggio باشد. وقتی به میدان ناوونا رسیدید، وقت آزاد خواهید داشت تا ناهار بخورید (هزینه این وعده غذایی به عهده خودتان است). مقصد بعدی قلعه Sant'Angelo است که تاریخ ساخت دیوارهای استوانه‌ایش به 139 بعد از میلاد بر می‌گردد. این مکان نقطه پایانی کتاب است. این قلعه در اصل آرامگاه امپراتور هادریان بوده و در قرون وسطی دژی بوده که از پاپ‌ها محافظت می‌کرده است. آخرین مقصد این تور، باسیلیکای سینت پیتر در میدان سینت پیتر است. در آن جا راهنمای شما اطلاعاتی از این مکان در اختیارتان قرار می‌دهد. بعد از آن زمان خواهید داشت تا این باسیلیکا را خودتان بگردید. بعد از آن به بندر و کشتی بر خواهید گشت.

توجه: در پاییز و زمستان بازدید از برخی مکان‌ها ممکن است در زمان غروب آفتاب صورت گیرد. لباس‌های پوشیده برای بازدید از مکان‌های مذهبی نیاز است. این تور مناسب کسانی که مشکل حرکتی دارند یا از ویلچر استفاده می‌کنند نیست. باسیلیکای سینت پیتر ممکن است با اطلاعی که در زمانی نزدیک اعلام شده، بسته باشد و به دلایلی که تحت کنترل شرکت MSC نبوده‌اند و به برنامه‌های واتیکان بر می‌گردند. امکان بازدید از این مکان در زمان آزادتان، در زمان حضور در کشتی کروز به اطلاع شما می‌رسد. برای ورود به باسیلیکای سینت پیتر ممکن است مجبور باشید در صف‌های طولانی بایستید. این تور در روزهای یکشنبه در دسترس نیست.

منبع: MSC Cruises
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "تورهای انتخابی کشتی کروز (رم، بخش اول)"

رم این شهر جاودانه ایتالیایی، همواره شهری کاتولیک تبار بوده است. اگرچه این شهر منزلگاهی برای پاپ محسوب می‌شود، رهبر اصلی کلیسا در شهر واتیکان (Vatican City) که کشوری مستقل و کوچک است و با رم احاطه شده سکونت دارد. برای تحسین و لذت بردن از هنر و معماری ناب این کلیساها که قرن‌ها قدمت...

چه به دنبال تاریخچه غنی ایتالیا باشید چه به دنبال سواحلی که شن‌هایشان همانند پودر، نرم و لطیف با آبی به زلالی اشک است، جزایر این کشور چیزی ویژه برای گردشگرانی که به دنبال چشیدن طعم زندگی شیرین در ایتالیا هستند خواهند داشت. در این بخش به معرفی پنج جزیره دل فریب دیگر از ایتالیا...

در این بخش به تکمیل لیست دوازده عددی غذاهای فوق‌العاده لذیذ ایتالیایی خواهیم پرداخت. پنیر، سبزیجات و سس گوجه فرنگی از عمده ترکیباتی هستند که در غذاهای ایتالیای به کار می‌روند و ذائقه هر فردی را اغنا خواهند کرد. خوراکی‌های ایتالیایی تنها به غذاهای آن محدود نمی‌شود، شیرینی‌ها...

گوشه گوشه ایتالیا پر شده است از جاذبه‌های دیدنی که باعث می‌شوند تور ایتالیا برای هر گردشگری سفری خاطره‌انگیز و رویایی شود. رم، پایتخت ایتالیا، عصاره جاذبه‌های گردشگری ایتالیا است. هر گوشه رم را که بگردید چیزی برای لذت بردن و غرق شدن در زیبایی و تاریخ پیدا خواهید کرد. در...