TEL : 22902286 (10 Lines)

بازدید از هشت کلیسای بسیار زیبای رم در مدت تور ایتالیا (بخش دوم)

ورود به کلیساهای رم، تجربه‌ای فرهنگی برای غیر کاتولیک‌ها و تجربه‌ای مذهبی برای کاتولیک‌ها بشمار می‌رود و همین امر چشم انداز جدیدی را بر چرایی شاخص بودن رم، این شهر ایتالیایی باز خواهد کرد. در این بخش گردشگران تور ایتالیا را با چهار کلیسای منحصر بفرد دیگر رم آشنا خواهیم کرد.

بازدید از هشت کلیسای بسیار زیبای رم در مدت تور ایتالیا (بخش دوم)

بازدید از باسیلیکای سن کلمنت (Basilica of San Clemente) در مدت تور ایتالیا

این کلیسا که به افتخار قدیس کلمنت (St. Clement، سومین پاپ بعد از سنت پیتر)، سن کلمنت نام گذاری شده است، تنها چند بلوک از کولوسئوم (Coliseum) فاصله دارد. کلیسای حاضر بر فراز چهار لایه از بناهای پیشین ساخته شده است، شامل کلیساهای دیگر که نخستین آن‌ها خانه‌ای مسیحی است که در سال 64 در پی آتش سوزی که به امپراطور نرون (Emperor Nero)  نسبت داده می‌شود تخریب شد. زمانی این کلیسا معبدی برای خدایان غیر مسیحی و محلی برای پیروان آگوستین و دومینیک محسوب می‌شد. امرزه این محل توسط دومینیک‌های ایرلندی اداره می‌شود. موزائیک‌ها و نقاشی‌های دیواری باسیلیکای سن کلمنت گردشگران تور اروپا را مسحور خواهد کرد.

بازدید از سن جوونی (San Giovanni) واقع در لاترانو (Laterano) در مدت تور ایتالیا

سن جووانی واقع در لاترانو (اشاره به سنت جان لاتران St. John Lateran)، یکی از چهار باسیلیکای بزرگ در رم است. این محل که وقف سنت جان (یکی از قدیسان غسل تعمید دهنده) و سنت جان (یکی از مبشرین دین مسیحیت) شده است، منزلگاهی برای اسقف اعظم و پاپ است. این محل به عنوان کلیسای جامع رم و جهان شناخته می‌شود. گفته می‌شود که سن جووانی نخستین کلیسای کاتولیکی است که در رم ساخته شده است. بخش‌های خارجی این کلیسا به اندازه دیگر کلیساها آذین نشده است، اما با ورود به آن شگفت زده خواهید شد. بخش‌های داخلی آن با تزیینات دیوارها، ستون‌ها، موزاییک‌ها، نقاشی‌ها و شمعدان‌هایی که شمایل پیامبران را در خود دارند، گردشگران تور ایتالیا را شگفت زده خواهند کرد.

بازدید از باسیلیکای دی سانتا ماریا ماجوره (Basilica di Santa Maria Maggiore) در مدت تور ایتالیا

باسیلیکای دی سانتا ماریا ماجوره (که به نام قدیسه ماری ماجور نام گذاری شده است) به عنوان یکی از مهمترین کلیساهای کاتولیک در رم شناخته می‌شود و به تاج جواهر نشان مشهور است. این کلیسا شامل مجموعه‌ای تأثیر گذاری از آثار تاریخی و هنری است که نشانگر تمدن هنردوست مسیحیان روم باستان است. زائران از سراسر دنیا برای ادای احترام به کلیسا به این محل می‌آیند. این کلیسا با شیشه‌های رنگی، ستون‌ها و نقاشی‌های دیواری‌اش سرشار از تاریخچه‌ای غنی و مذهبی است و گردشگران تور ایتالیا را مجذوب خود خواهد ساخت. گردشگرانی که در پنجم ماه اوت به این محل می‌آیند ممکن است خواهان شرکت در جشن معجزه برف (The Miracle of the Snows) باشند. در این مراسم هزاران برگ گل از سقف کلیسا به پایین ریخته می‌شود.

بازدید از باسیلیکای سنت پیتر (St. Peter's Basilica) در مدت تور ایتالیا

این باسیلیکا شاید قدیمی‌ترین کلیسای کاتولیک رم نباشد، اما قطعاً مشهورترین آن‌هاست. باسیلیکای سنت پیتر در محلی ساخته شده است که احتمال می‌رود در آن نخستین پاپ یعنی سنت پیتر به صلیب کشیده شده باشد. ساخت کلیسای حاضر بیش از 150 سال طول کشیده است، اما این همه سال ارزشش را داشته است.  گردشگران تور ایتالیا در سرتاسر بخش‌های داخلی آذین شده این کلیسا، می‌توانند آثار هنرمندان برجسته‌ رنسانسی مانند میکلانژ که سقف را نیز او طراحی کرده است، بیابند. بازدید از این باسیلیکا با پرستشگاه و موزه‌هایی که بدان منتسب است باید با آرامش انجام شود چرا که ممکن است جزئیات نادیده گرفته شوند.

بخش اول این مطلب:

منبع: Touropia
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "بازدید از هشت کلیسای بسیار زیبای رم در مدت تور ایتالیا (بخش دوم)"

به هر جای دنیا که سفر کنید، فرقی نمی‌کند، به احتمال زیاد اولین نقطه‌ای که بعد از ورود به آن کشور دنبال آن خواهید گشت، هتل محل اقامت‌تان است. در واقع اولین نقطه‌ای از یک شهر که بعد از فرودگاه در ذهن شما ثبت می‌شود، احتمالا هتل محل اقامت‌تان است. پس چه بهتر اگر هتلی که...

در ادامه به مرور خاطرات زندگی افرادی شجاع می‌پردازیم که با تصمیم ناگهانی و عزمی جدی توانستند زندگی خود را متحول کنند و سرانجام بعد از سال‌ها به زندگی رویایی خود دست پیدا کنند. با ما همراه باشید تا با چند فرد دیگر از این افراد شجاع و رویاپرداز بیشتر آشنا شویم.

ایتالیا، کشوری با فرهنگ، غذاها، سبک و طبیعتی بی‌مانند است. چشم‌اندازهای متنوع آن، از کوه‌ها و قله‌های برفی تا سواحل شنی سفید رنگ با آبی به شفافیت کریستال را در بر می‌گیرد. در ادامه به عجایب طبیعی این کشور بی‌نظیر خواهیم پرداخت.

ناحیه Mezzogiorno (به معنای نیمروز) به بخش‌های جنوبی ایتالیا، این کشور تاریخی و به لحاظ هنری مهم اشاره می‌کند. این ناحیه برخی از قدیمی‌ترین شهرهای ایتالیا و تعدادی از بخش‌های مهمی که زمانی قسمتی از یونان باستان محسوب می‌شدند؛ را شامل می‌شود. برخی از گردشگران تور ایتالیا...