چهارده شهر کوچک و شگفت انگیز ایتالیا (بخش دوم)

ایتالیا شهرهای کوچک بسیاری دارد. برخی از آن‌ها بواسطه تاریخی بودن و برخی دیگر به واسطه چشم اندازهای منحصر بفردشان شناس شده‌اند. گردشگران تور ایتالیا به دنبال هر آنچه که از زیبایی باشند، در این شهرها خواهند یافت. در این بخش به معرفی پنج شهر شگفت انگیز دیگر از ایتالیا خواهیم پرداخت.

چهارده شهر کوچک و شگفت انگیز ایتالیا (بخش دوم)

بازدید از بوزا (Bosa) در مدت تور ایتالیا

بوزا که بر جزیره ساردینیا (Sardinia) واقع شده ست، یکی از رنگارنگ‌ترین شهرهایی است که با آن در ایتالیا برخورد خواهید کرد. این بدین خاطر است که خانه‌ها در این مکان همانند رنگین کمانی از رنگ‌های مداد رنگی نقاشی شده‌اند. این سکونتگاه‌ها نخستین بار توسط فیقی‌ها و بعده‌ها توسط دزدان دریایی عرب مورد حمله قرار گرفت. زیبایی این شهر بواسطه قایق‌های ماهیگری دو چندان شده است. این در حالی است که در گذشته منبع اصلی درآمدی این شهر، دباغی بوده است. قدم زدن در میان شهر روشی لذت بخش برای وقت گذراندن است. پیاده‌روی به سمت بقایای قلعه‌ تحسین برانگیز شهر، دیدی وسیع از منظره شهر را به دست می‌دهد.

بازدید از آلبروبلو (Alberobello) در مدت تور ایتالیا

آلبروبلو که در بخش جنوبی ایتالیا واقع شده است از بسیاری از شهرهای کوچک ایتالیا بزرگتر و جوان‌تر است. چرا که بسیاری از این شهرهای کوچک به عصر امپراطوری رومیان باز می‌گردد. این شهر با 40 خانوار در قرن شانزدهم ایجاد شد و اکنون بیش از 10000 نفر جمعیت دارد. معماری سازه‌های این شهر به سبک ترولی (Trulli) است. ساختمان‌های آلبروبلو سقف‌هایی مخروطی شکل دارند که نوکشان به رنگ سفید است. علاوه براین این خانه‌های سفید رنگ به واسطه ساخته شدن از سنگ بدون استفاده از ملاط که در واقع ترفندی برای نپرداختن مالیات است، شناس هستند.

بازدید از کاستلمتزانو (CastleMezzano) در مدت تور ایتالیا

کاستلمتزانو واقع در بخش جنوبی ایتالیا از دیگر مکان‌های زیبا است که به عنوان یکی از زیباتریین شهرهای کوچک ایتالیا شناخته می‌شود. از آنجایی که  این شهر با کوه‌هایی که به خوبی امکان پناه گرفتن را بدست می‌دهند احاطه شده است، در قرن نوزدهم به عنوان سرپناهی برای راهزن‌ها به شمار می‌آمد. جمعیت ساکن در این محل در تمام طول سال چیزی در حدود 1000 نفر است که در  فصل  تابستان به چندین هزار نفر بواسطه حضور گردشگران افزایش می‌یابد. گردشگران تور ایتالیا برای تفریح با زیپ لاین در میان کوه‌ها شب هنگام به این محل می‌آیند.

بازدید از مالسسین (Malcesine) در مدت تور ایتالیا

باور این موضوع که مالسسین واقع در ساحل شرقی دریاچه گاردا (Lake Garda) هرگز چیزی بیش از تصویری زیبا در کارت پستال‌ها نبوده است. این در حالی است که گذشته آن به این آرامی نبوده است. بر سر این بخش رومی‌ها با استروگوت‌ها و فرانک‌ها با ارتش ناپلئون مبارزه کرده‌اند. شاید به همین خاطر است که قلعه اسکالیگر (Castello Scaligero) مهمترین نشانه بصری آن است. این قلعه یک استحکام نظامی قرن سیزدهمی است که جایگزینی برای نمونه قبلی که در قرن پنجم ساخته شده بود؛ است. این محل با برج قرون وسطی‌ای که از سنگ‌های سفید ساخته شده است شاخص شده و یک آرامگاه اتروسکانی (Etruscan) نیز در میان  دیوارهای آن ساخته شده است.

بازدید از کاستل‌لوچو (Castelluccio) در مدت تور ایتالیا

کاستل‌لوچو دهکده‌ای کوچک با جمعیتی کمتر از 200 نفر، مرتفع‌ترین دهکده در ناحیه کوهستانی آپنینی (Apennines) واقع در ناحیه آمبریا (Umbria) است. این محل که در مجاورت پارک ملی مونتی سیبیلینی (Monti Sibillini National Park) واقع شده، بواسطه پرورش عدس در مزارعی که آن را احاطه کرده است؛ شناس شده است. مادر طبیعت از ماه مه تا ماه ژوئیه، زمانی که مزارع پر از شکوفه‌های رنگی خشخاش و بنفشه می‌شود؛ در اوج زیبایی خود قرار دارد. با عنوان Florita یا زمان شکوفایی شناخته می‌شود. روزهای جشن Florita در سومین یا آخرین یکشنبه‌های ماه ژوئن برگزار می‌شوند.

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: Touropia
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "چهارده شهر کوچک و شگفت انگیز ایتالیا (بخش دوم)"

ورود به کلیساهای رم، تجربه‌ای فرهنگی برای غیر کاتولیک‌ها و تجربه‌ای مذهبی برای کاتولیک‌ها بشمار می‌رود و همین امر چشم انداز جدیدی را بر چرایی شاخص بودن رم، این شهر ایتالیایی باز خواهد کرد. در این بخش گردشگران تور ایتالیا را با چهار کلیسای منحصر بفرد دیگر رم آشنا خواهیم...

رم این شهر جاودانه ایتالیایی، همواره شهری کاتولیک تبار بوده است. اگرچه این شهر منزلگاهی برای پاپ محسوب می‌شود، رهبر اصلی کلیسا در شهر واتیکان (Vatican City) که کشوری مستقل و کوچک است و با رم احاطه شده سکونت دارد. برای تحسین و لذت بردن از هنر و معماری ناب این کلیساها که قرن‌ها قدمت...

در بخش اول چند تا از بهترین و لوکسترین هتل‌های ایتالیا را به شما معرفی کردیم. در ادامه با چند تای دیگر از این هتلهای ایتالیا آشنا شوید

ایتالیا از شمال تا جنوب که جزایری را نیز شامل می شود، آکنده از مقاصد هیجان‌انگیز برای سفر است و در برگیرنده برخی از جاذب ترین گنجینه‌های فرهنگی و هنری در جهان است. اگر شما قصد برنامه ریزی برای سفر با تور ایتالیا را دارید و امکان انتخاب بازه زمانی دلخواه برای سفر نیز وجود دارد،...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله چهارده شهر کوچک و شگفت انگیز ایتالیا (بخش دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)