کوهستان تیانمن چین: راه‌پله‌ای به سمت دروازه بهشت (بخش اول)

کوهستان Tianmen در نزدیکی شهر Zhangjiajie، در مرکز استان هونان چین، توسط بسیاری از مسافران تور چین که به این مکان رفته‌اند، یکی از زیباترین کوهستان‌های دنیا لقب گرفته است. مناظر خارق‌العاده این منطقه از چین مانند دروازه بهشت، 99 پیچ، صخره‌های بلند عمودی، پیاده‌روهای معمولی و شیشه‌ای نصب شده در لبه صخره‌ها و طولانی‌ترین مسیر تله کابین در دنیا، این کوهستان را بدون هیچ تردیدی در لیست مکان‌هایی که باید در تور چین ببینید قرار می‌دهند.

کوهستان تیانمن چین: راه‌پله‌ای به سمت دروازه بهشت (بخش اول)

بر اساس تجربه مسافران و نقدهای Tripadvisor، مهمترین جاذبه‌های این منطقه از چین را که باید در تور چین ببینید برایتان لیست کرده‌ایم:

طولانی‌ترین مسیر تله کابین در دنیا به سمت بالای کوهستان تیانمن چین

بهترین راه برای رسیدن به بالای کوهستان، سوار شدن تله کابین است. این تله کابین با هفت کیلومتر مسیر حرکت (که طی کردن آن 30 دقیقه طول می‌کشد) طولانی‌ترین مسیر تله کابین در دنیا است. بخش آخر این تله کابین شیب تندی دارد و در زاویه‌ای 37 درجه‌ای به بالای کوهستان می‌رسد. این تله کابین اغلب خیلی شلوغ است و ایستادن در صف‌های طولانی امری عادی است. این تله کابین کار خود را از ساعت 7.30 در تابستان‌ها و 8 صبح در زمستان‌ها آغاز می‌کند. اگر در تور چین خود قصد کردید این تله کابین را سوار شوید توصیه می‌کنیم صبح زود به محل تله کابین بروید، نیم ساعت یا یک ساعت قبل از باز شدن تله کابین تا مجبور نباشید در صفی طولانی منتظر بمانید. در غیر این صورت شاید مجبور شوید دو ساعت یا بیشتر را در میان جمعیت انبوه و شلوغ حاضر در صف انتظار بکشید. مناظری که از تله کابین قابل مشاهده هستند فوق‌العاده‌اند: قله‌های سرسبز کوهستان، 99 پیچ (99 پیچ خیلی تند از جاده‌ای که به سمت بالای کوهستان می‌رود) و دره‌های عمیق. هر یک از کابین‌های تله کابین ظرفیت 8 مسافر را دارند. تله کابین در زمان طوفان‌های تندری، بادهای شدید و بارش برف شدید بسته می‌شود. اگر تله کابین در زمانی که شما به کوهستان رفته‌اید بسته باشد از راه‌های دیگری نیز می‌توانید به بالای کوه بروید.

پیاده‌رو کنار صخره‌ها در کوهستان Tianmen چین

این پیاده‌رو در قسمت‌های مرتفع کوهستان تیانمن چین و بر لبه صخره‌های عمودی ساخته شده است. این پیاده‌رو 1.6 کیلومتر طول دارد و در ارتفاع 1400 متری قرار گرفته است. در پایان این مسیر پیاده‌روی یک پل معلق وجود دارد که دو قله را در این کوهستان به هم متصل می‌کند. این پیاده‌رو همیشه شلوغ و پر از توریست‌های تور چین است. گاهی برای گرفتن یک عکس نیاز دارید حسابی تلاش کنید. دوری از شلوغی و انبوه جمعیت نکته‌ای ضروری برای شما برای لذت بردن از دیدنی‌ها و گرفتن عکس‌های زیبا است. همراه بودن با یک فرد با تجربه می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند تا بهترین تجربه را از این مکان داشته باشید.

جدیدترین پیاده‌رو شیشه‌ای کوهستان تیانمن چین: صخره اژدهای مارپیچ

سومین پیاده‌روی شیشه‌ای در منطقه خوش منظره کوهستان تیانمن (Tianmen Mountain Scenic Area) با نام پیاده‌رو شیشه‌ای صخره اژدهای مارپیچ (盘龙崖玻璃栈道) در اول آگوست 2016 به روی عموم باز شد. این پیاده‌رو شیشه‌ای چین، راه جدیدی ایجاد کرده برای لذت بردن از مناظر کوهستانی فوق‌العاده زیبای چین، البته احتمالا در طول مسیر آن قدر ترسیده‌اید که دیگر زیبایی مناظر اطراف در ذهنتان محو شده‌اند. این مسیر شیشه‌ای بالای 99 پیچ قرار گرفته و 600 متر با ایستگاه بالایی تله کابین فاصله دارد. این پیاده‌رو شیشه‌ای در ارتفاع 1400 متری سطح زمین قرار گرفته است، 100 متر طول و 1.6 متر عرض دارد. وقتی بر روی این پیاده‌رو فوق‌العاده شفاف می‌ایستید می‌توانید تا انتهای صخره و خیابان Tongtian را ببینید، جاده‌ای که به 99 پیچ ختم می‌شود و به سمت بالای کوهستان می‌آید.

پیاده‌رو شیشه‌ای معروف کوهستان تیانمن چین: پیاده‌رو ایمان

اولین پیاده‌رو شیشه‌ای که در کوهستان تیانمن افتتاح شد، Walk of Faith بود که در سال 2011 به روی عموم بازگشایی شد. از آن موقع تا حالا این پیاده‌رو شیشه‌ای به یکی از جاذبه‌های توریستی که هر توریست تور چین باید آن را ببیند تبدیل شده است. این پیاده‌رو در غرب کوهستان قرار گرفته است. یک پیاده‌رو شیشه‌ای دیگر در شرق کوهستان در آوریل 2015 افتتاح شد که ناشناس‌تر است. این پیاده‌رو تنها 200 متر با تله کابین بالای کوهستان فاصله دارد و بخشی از مسیر پیاده‌روی کنار صخره در کنار غار دره ارواح (鬼谷洞) است. این پیاده‌رو شیشه‌ای در ارتفاع 1400 متری قرار دارد، 60 متر طول دارد و 1.6 متر عرض دارد. راه رفتن بر روی این پیاده‌رو حسی فوق‌العاده ترس‌آور مانند راه رفتن روی هوا ایجاد می‌کند. این مکان قطعا برای کسانی که دلش را ندارند مناسب نیست. البته دیدن مردم که ترسیده‌اند و به صخره چسبیده‌اند در نوع خود جذاب و مفرح است. در روزهایی که کوهستان مه آلود است، راه رفتن بر روی این پیاده‌رو راحت‌تر است چرا که زیر پایتان را نمی‌بینید، ولی خوب کل جذابیت رعب‌آور این پیاده‌رو از بین می‌رود. اگر روز قبل باران ببارد معمولا در کوهستان مهی غلیظ ایجاد می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از رفتن به کوهستان پیش‌بینی آب و هوا را بررسی کنید تا بهترین تجربه را در این نقطه از چین در تور چین داشته باشید. در زمستان که همه جا با برف و یخ پوشیده می‌شود پیاده‌رو بسته است.

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "کوهستان تیانمن چین: راه‌پله‌ای به سمت دروازه بهشت (بخش اول)"

طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای جهان، پل شیشه‌ای دره بزرگ ژانگجیاجی چین در 20 آگوست سال 2016 به روی عموم باز شد. اگر جرات کنید بر روی آن قدم بزنید منظره‌ای خارق‌العاده از این دره زیبا در چین را زیر پای خود خواهید دید. این پل تنها به عنوان محلی برای پیاده‌روی نیست،...

Zhangjiajie در شمال غرب استان Hunan چین قرار گرفته است و 330 کیلومتر از طریق جاده با چانگشا (Changsha)، مرکز استان هونان فاصله دارد. Zhangjiajie از هر دو شهر پکن و شانگهای بیشتر از 1000 کیلومتر فاصله دارد. Zhangjiajie بعد از فیلم آواتار جیمز کامرون بود که برای مسافران خارجی تور چین جذاب شد. کوه‌های Hallelujah...

چین همیشه در تلاش است تا بهترین‌ها، مرتفع‌ترین‌ها، بلندترین‌ها و خارق‌العاده‌ترین معماری‌ها و جاذبه‌های گردشگری در دنیا را داشته باشد. این پیاده‌روی‌های شیشه‌ای بهترین مثال برای شاهکارهای معماری چین هستند. این مکان‌های دیدنی در چین، چه در یک پارک...

کوهستان تیانمن در جنوب شهر Zhangjiajie چین قرار گرفته است. پارک ملی مشهور این شهر در شمال شهر قرار دارد و برای رسیدن به آن باید مسیر طولانی‌تری را طی کنید. این منطقه کوهستانی زیبا در چین، 10 کیلومتر مربع را پوشش داده و کوهنوردی، پیاده‌روی، سوار شدن بر تله کابین، عکاسی و لذت بردن از...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله کوهستان تیانمن چین: راه‌پله‌ای به سمت دروازه بهشت (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)