کازا بالیو، خانه ای جادویی در بارسلون

ساختمان کازا بالیو (Casa Batlló) در بارسلون اسپانیا قرار دارد. این ساختمان در سال 1877 ساخته شده و بعدا توسط آنتونی گائودی معروف و Josep Maria Jujol طراحی مجدد شد.

کازا بالیو، خانه ای جادویی در بارسلون

سبک معماری این ساختمان نمونه‌ای تمام عیار از مدرنیسم است. البته سبک ویژه گائودی، این ساختمان را حتی از دوردست‌ها قابل شناسایی کرده است. ساختارهای قرار داده شده جلوی پنجره‌ها، انسان را به یاد استخوان می‌اندازد. این ساختارها با تزئینات گل‌دار نما، به خوبی ترکیب شده‌اند. پنجره‌های بزرگ در مرکز نما، به یک دهان باز شبیه هستند. سقف این ساختمان مانند ستون فقرات یک اژدها بوده و با کاشی‌های سرامیکی تزئین شده است.

داخل ساختمان نیز به اندازه بیرونش شگفت‌آور است. یک چراغ بزرگ گرد زرد رنگ، در داخل یک مارپیچ قرار گرفته و حال و هوایی سورئال به محیط داخل داده است. هم داخل و هم بیرون این ساختمان زیبا در بارسلون، با جزئیات خلاقانه بسیار پر شده‌اند. شما می‌توانید در تور اسپانیا با راهنمای صوتی از این ساختمان دیدن کنید.

منبع: Places To See In Your Lifetime
اخبار و مقالات مرتبط با "کازا بالیو، خانه ای جادویی در بارسلون"

تنوع نامحدود و ضربان زندگی خیابانی و مخفیگاه‌های گوتیک قرون وسطایی، کاشی‌های سرامیکی و شیشه‌های رنگی، موسیقی و هنر، همگی ویژگی‌هایی هستند که شهر بارسلونا را به یکی از اماکن جذاب تور اسپانیا تبدیل می‌کند.

بارسلون به عنوان مرکز و بزرگترین شهر ناحیه کاتالونیا، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تور اسپانیا به شمار می‌رود. این شهر زیبا آکنده از آن چیزی است که یک شهر اروپایی را متمایز می‌سازد؛ سواحل آفتابی و آرامش بخش به همراه اقلیمی گرم و دلپذیر. گردشگرانی که به دنبال تجربه عمیق‌تر...

دیدگاه های مرتبط با کازا بالیو، خانه ای جادویی در بارسلون

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)