بازدید از چیانگ مای در تور تایلند

هرگونه بحث و صحبتی درباره بازدید از اماکن دیدنی شمال تایلند با نام پایتخت شمالی تایلند و با صحبت از تور چیانگ مای آغاز می‌شود. بسیاری از این اماکن گردشگری در فاصله اندکی از شهر چیانگ مای قرار دارند.

بازدید از چیانگ مای در تور تایلند

چیانگ مای در زبان لانایی به معنای "شهر جدید" است. در زبان تایلندی کلمه "چانگ" به معنای فیل است ولی نام شهر چیانگ مای بر خلاف تصور عموم و شیوع و مقبولیت فیل‌ها در فرهنگ محلی تایلندی، هیچ ارتباطی با فیل ندارد. اما چرا این شهر را با عنوان "شهر جدید" می‌شناسند؟ شهر چیانگ مای در سال 1296 عنوان پایتخت را از شهر چیانگ رای ربود و جایگزین آن شد.

یکی دیگر از تصورات اشتباهی که درباره چیانگ مای وجود دارد این است که این شهر دومین شهر بزرگ تایلند است. اما اینطور نیست و این شهر به عنوان قلب فرهنگی کشور تایلند به حساب می‌آید. شهر چیانگ مای عناصر کلاسیک جذب توریست را در خود دارد: غذای عالی، برخورد دوستانه افراد محلی و هزینه‌ها و قیمت‌های منطقی و مقرون به صرفه دلایل محبوبیت تور چیانگ مای هستند. در مقایسه با شهر بانکوک و دیگر جزایر تایلند، در چیانگ مای و دیگر شهرهای شمالی هزینه مسافرت کمتر خواهد شد.

شهر قدیمی (شهر باستانی) چیانگ مای که زمانی پایتخت تایلند بود، در حقیقت شبیه به یک مربع کامل است که دارای تمامی اقدامات و ملزومات دفاعی لازمی است که یک پایتخت در قرن 14 برای باقی ماندن نیاز داشت. خندق مقاوم در برابر حمله فیل‌ها، دروازه‌های غول پیکر، دیوارهای دفاعی با تپه‌های آجری، تمامی این ملزومات دفاعی هنوز هم وجود دارند. هزارتوهایی از خیابان‌ها و رهگذرهای پرپیچ و خم و گیج‌کننده در داخل شهر قدیمی جایگاه جاذبه‌های گردشگری زیادی در تور تایلند است که از آن جمله می‌توان به وجود معابد زیادی اشاره کرد. اما جاذبه‌های گردشگری این منطقه تنها به قسمت محصور بین حصارهای اطراف شهر قدیمی ختم نمی‌شود و برخی از جالب‌ترین اماکن گردشگری تور تایلند در فاصله کمی از شهر چیانگ مای قرار دارند.

اگر با حضور در جمعیت و شلوغی مشکلی ندارید می‌توانید به بازارهای آخر هفته شهر چیانگ مای هم سری بزنید. این بازارها که یکی از فعالیت‌های جالب تور چیانگ مای به شمار می‌آیند، مملو از مراودات اجتماعی، ناخونک زدن به خوراکی‌ها و خرید هستند که هم گردشگران تور تایلند و هم مردم بومی و محلی را به سمت خود جذب می‌کنند. این بازارها قطعا گزینه بسیار مناسبی برای آشنایی با رفتارها و آداب محلی و خرید سوغاتی‌های ارزان قیمت در تور تایلند به شمار می‌آیند.

با وجود اینکه گزینه‌های موجود در تور بانکوک شاید 100 برابر باشد اما در تور تایلند در شهر چیانگ مای بیشتر احساس راحتی خواهید کرد زیرا چیزها آسان‌تر پیدا می‌شوند. برای مثال حتی اگر بخواهید با گرفتن ماساژ از یک فرد نابینا و یا یک زن زندانی به او کم کنید به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. و برخلاف بانکوک نیازی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیست و به راحتی می‌توانید در عرض چند دقیقه تا محل مورد نظرتان پیاده بروید.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "بازدید از چیانگ مای در تور تایلند"

چیانگ مای مکانی بسیار محبوب برای استقرار در تور تایلند و انجام سفرهای کوتاه به دیگر بخش‌های شمال تایلند است. اما خود چیانگ مای نیز برای کسانی که این شهر را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند جاذبه‌های بسیاری دارد. این شهر در سال 1296 شکل گرفته و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای...

چیانگ مای بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر تاریخی شمال تایلند است و مقصد اصلی اکثر گردشگرانی است که به شمال تایلند می‌روند. چیانگ مای یک شهر تاریخی به تمام معنا است و محلی‌های مهربان، بازارهای غذا، معابد زیبا و مناظر عالی، چیانگ مای را به یک شهر ایده‌آل برای سفر تبدیل کرده‌اند....

دیدگاه های مرتبط با "مقاله بازدید از چیانگ مای در تور تایلند"

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)