TEL : 22902286 (10 Lines)

14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت دوم)

پکن و چین آن قدر دیدنی دارند که یک بار سفر به این کشور برای دیدن زیبایی‌هایش کافی به نظر نمی‌آید. در بخش اول این مطلب 7 تا از 14 دلیلی که باعث می‌شوند خود را برای رفتن به تور چین و تور پکن آماده کنید را مرور کردیم. در ادامه با هفت تای دیگر آشنا خواهید شد.

14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت دوم)

8. معماری‌های خاص در پکن زیاد است

به غیر از معماری‌های جسور و زیبا و بعضی وقت‌ها عجیب و غریب پکن، چه چیزی بهتری را می‌توانید به عنوان استعاره‌ای از جاه‌طلبی‌های بی‌مرز چین پیدا کنید؟ ممکن است برای همه جذاب نباشد، ولی سخت است که از دیدن Galaxy Soho تحت تاثیر قرار نگرفت. ساختمانی که مرکز ملی هنرهای نمایشی چین و دفتر تلویزیون مرکزی چین است. استادیوم ملی چین که ساختش در زمان بازی‌های المپیک 2008 انجام شد، یکی دیگر از این عجایب معماری چین و پکن است که نباید در زمان تور چین از دست بدهید.

9. می‌توانید خود را در پارک‌های سلطنتی پکن گم کنید

با این که بیشتر سال پکن در زیر لایه‌ای از دود دفن شده است، ولی در کل به لطف وجود تعداد زیادی پارک، پکن شهری فوق‌العاده سرسبز است. Ritan و Ditan و Beihai چند تا از لذت‌بخش‌ترین فضاهای باز شهر پکن هستند، جایی که می‌توانید از شلوغی شهر فرار کنید، تمرین تای چی افراد پیر را تماشا کنید و شکوه و جلال این باغ‌های تاریخی را به نظاره بنشینید.

10. کلی خرید ارزان در پکن پیش رویتان است

تغییرات اقتصادی دهه هفتاد، آغازگر دوره مصرف‌گرایی در چین بود. پکن مدرن همه چیز در خود دارد، از وسایل قلابی برندهای معروف تا وسایل الکترونیکی به روز. مجتمع‌های تجاری شیک، بازارهای شبانه و بوتیک‌های طراحان معروف بسیارند، اما اگر به دنبال وسایل قابل اعتمادتری می‌گردید، سری به بازار اجناس آنتیک Panjiayuan بزنید.

11. در تور چین، با سرگیجه سر شوخی را باز کنید

ایستگاه تماشای منظره Shilinxia نزدیک پکن، بزرگترین در نوع خودش در جهان حساب می‌شود. با ترس خود از ارتفاع غلبه کنید و دور از لبه صخره بر روی این سکوی 32 متری شیشه‌ای قدم بگذارید. جایی که می‌توانید منظره‌ای فوق‌العاده از دره صخره‌ای شکل زیر پایتان ببینید.

12. گالری هنری متعلق به کره شمالی هم در پکن وجود دارد

The Mansudae Art Studio Gallery یکی از معدود نقاط توریستی بیرون از کره شمالی است که توسط رژیم حاکم بر این کشور تایید شده است. بنا به گزارش‌ها این گالری توسط شخص کیم یون ایل تحت نظارت بود. بر طبق گفته وب سایت این گالری، 4000 نفر نیروی کار در کره شمالی در استخدام این استودیو هستند، کسانی که مسئول پخش پروپاگاندای رژیم کره شمالی شده‌اند.

13. در پکن می‌توان با دوچرخه گشت و گذار کرد

رابطه عاشقانه پکن با دوچرخه، داستانی طولانی است. زمانی تنها راه برای گشتن در اطراف پکن دوچرخه‌ها بودند، و وقتی مردم چین از پس خرید اتومبیل بر آمدند دوچرخه‌ها به تدریج کنار گذاشته شدند. ولی حالا برگشته‌اند چون پکن به شدت تلاش می‌کند از دست این مه کشنده که شهر را در بر گرفته خلاص شود. با داشتن خیابان‌های جدا شده مخصوص دوچرخه، پکن از لندن هم دوچرخه‌دوست‌تر است.

14. می‌توانید از موزه هندوانه پکن دیدن کنید

بله، واقعا می‌توانید. حومه شهر پکن برای مزارع هندوانه‌اش مشهور است که باعث شد طرفداران این صیفی تشویق شوند موزه هندوانه تاسیس کنند. به شکل عجیبی بعضی از بازدید کننده‌ها از این موزه جالب پکن، شکایت می‌کنند که هیچ هندوانه واقعی در داخل این موزه ندیدند!

بخش اول این مطلب:

منبع: The Telegraph UK
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت دوم)"

زمان کوتاه سفر، قیمت مناسب و راحتی و آسودگی در سفر باعث شده استفاده از قطارهای پر سرعت در چین طرفداران فوق‌العاده زیادی داشته باشد. در این مطلب شما را بیشتر با آینده حمل و نقل در چین (و امیدوارانه در تمام دنیا) آشنا می‌کنیم.

رفتن به یک کشور خارجی می‌تواند تجربه فوق‌العاده غریبی باشد، مخصوصا به کشوری منحصر به فرد از هر نظر مانند چین. البته شما می‌توانید در زمان تور چین خود، با بازدید از عجیب‌ترین موزه‌های پکن سفر خود را عجیب‌تر نیز بکنید. به شما اطمینان می‌دهیم این موزه‌های پکن را...

آن قدر تاریخ در پکن، پایتخت چین، وجود دارد که به راحتی می‌توانید در این همه بناها و دیدنی‌های تاریخی غرق شوید. بزرگی پکن برنامه‌ریزی برای دیدن بیشتر از یک یا دو جاذبه گردشگری در روز را سخت می‌کند. اما توجه کنید که فرصتی که در تور چین و بازدید از پکن نصیبتان می‌شود کم در...

دوست دارید با فرزندانتان به بک ماجراجویی حسابی بروید؟ یک سفر خانوادگی به چین بهترین گزینه برای شما است. مهم این است که در سفر به چین کاری کنید که به بچه‌ها خوش بگذرد، نه این که سفری پر استرس باشد که از انجام فعالیت‌های کسل کننده و نامناسب برای بچه‌ها سبب شده است. با ما همراه...