14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت اول)

پایتخت پر جنب و جوش چین، پکن، شهر تاریخ امپراتوری چین، شهری با رستوران‌های فراوان، پارک‌های سرسبز و پر درخت، تشریفات نوشیدن چای مشهور، حالا نزدیک‌تر از همیشه به شما است. با ما همراه شوید و 14 دلیلی که باعث می‌شود تور چین و تور پکن را در اولویت سفرهای خود قرار دهید را ببینید.

14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت اول)

1. در محله‌های قدیمی پکن چرخ بزنید

بیشتر محله‌های قدیمی پکن در روند پیشرفت شهر جارو شدند؛ تخریب شدند تا جا برای ساخت جاده‌های جدید و آسمان‌خراش‌های براق باز شود. ولی تعدادی از این محله‌های قدیمی با کوچه‌های تو در تو و باریک، هنوز پا بر جا هستند و امروز در این کوچه‌ها می‌توانید چشم‌اندازی نادر از پکن کهن را ببینید. چند تا از بهترین نوشیدنی‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و بازارهای پکن را می‌توانید در این آخرین محله‌های قدیمی باقی مانده در پکن پیدا کنید، جایی که اهالی به هم خیلی نزدیک هستند به همان سبکی که برای قرن‌ها زندگی کرده‌اند.

2. یک دیوار خیلی بزرگ در پکن هست

افسانه‌ها در مورد دیوار بزرگ چین فراوان است و بر خلاف تصور عموم این دیوار از فضا قابل دیدن نیست (حداقل با چشمان غیر مسلح نمی‌شود). ساخته شده برای دور نگه داشتن ارتش‌های غارتگر از چین، این دیوار دفاعی که زمان ساختش به قرن هفتم بر می‌گردد، به صورت پیچ‌دار 8800 کیلومتر در طول چین گسترده شده است. چند تا از بهترین بخش‌های حفظ شده دیوار، درست بیرون پکن قرار دارند، مانند گذرگاه خوش منظره Juyong.

3. (حالا) اجازه دارید که وارد شهر ممنوعه چین شوید

بازدید از بزرگترین مجموعه کاخ دنیا دیگر ممنوع نیست. و برای بسیاری از توریست‌ها این دژ پر پیچ وخم یکی از برترین دیدنی‌های پکن است. شهر ممنوعه پکن که به مدت تقریبا 500 سال از دسترس خارج بود، زمانی خانه دو سلسله چین بین سال‌های 1420 تا 1912 بود. امروزه هر کسی که به تور چین می‌رود می‌تواند از معماری باشکوه و مجلل و هنر این مجموعه ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو بازدید کند.

4. وزن تاریخ را می‌توانید در میدان تیانانمن پکن حس کنید

سانسور بدون آتش بست و سزار گونه چین، در تمام مدت کار می‌کند تا نگذارد شهروندانش چیزی راجع به قتل عام سال 1989 میدان تیانانمن متوجه شوند. با بازدید از این میدان مشهور در پکن وزن تاریخ را حس کنید، این جا جایی است که مرد تانکی مشهور، روز بعد از کشتار، در جلوی صفی از تانک‌ها ایستاد.

5. (تقریبا) کل چای چین این جاست

چای نوشیدن در چین تشریفاتی سنتی و اصیل است. برای مسافرانی که به دستگاه‌های چای‌ساز وابسته شده‌اند، چشیدن طعم‌های چای‌های پکن، احتمالا افسوسی نابود کننده برایشان خواهد داشت، افسوسی عمیق از سال‌های از دست رفته در کنار این دستگاه‌های برقی. در پکن برای هر موقعیتی و حالتی چای وجود دارد، چای سبز، چای میمون طلایی، چای یاسمن و بسیاری دیگر. بهترین مکان در پکن برای امتحان کردن تمام این مزه‌ها بازار چای Maliandao است، جایی که حدود 900 فروشنده فقط با برگ‌های خشک تجارت می‌کنند.

6. پکن، بهترین اردک پکنی را دارد

بیشتر ما یک رستوران چینی که یک وعده غذای اردک پکنی مناسب سرو کند را می‌شناسیم. ولی اگر واقعا به دنبال طعم واقعی این غذا هستید باید به تور پکن بروید، جایی که این غذا در آن ابداع شده است.

7. صبر کنید، کلی خوردنی خوشمزه دیگر نیز در پکن وجود دارد

پکن دیوانه غذا است. به عنوان پایتخت چین، پکن از بیشتر ایالت‌های چین غذا برای ارائه دارد، مناطقی که هر کدام طمع منحصر به فرد خود را دارند. یک وعده شام را فقط کوفته بخورید، زبان خود را با سوپ داغ قلقلک دهید، با نودل و نان‌های خوشمزه خود را سیر کنید و بعد از همه این‌ها متوجه خواهید شد که تازه گوشه‌ای کوچک از این دریای بی پایان را چشیده‌اید.

بخش دوم این مطلب:

منبع: The Telegraph UK
درباره نویسنده
71,4

دیدگاه های مرتبط با "مقاله 14 دلیلی که باید پکن را در لیست سفر خود قرار دهید (قسمت اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)