چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش دوم)

خود بانکوک برای بسیاری یک غافلگیری بزرگ است. محله چینی‌های بانکوک حتی برای مردم تایلند نیز محلی برای مواجهه با چیزهای جدید است. سفر شما به تایلند و بانکوک بدون سر زدن به محله چینی‌ها کامل نمی‌شود. غیر از جاذبه‌های معمول این منطقه از بانکوک، لیستی از مکان‌های غیر معمول و کمتر شناخته‌شده برای توریست‌ها را برای شما گردآوری کردیم. در بخش اول تعدادی از آن‌ها را معرفی کردیم، در ادامه به چند تای دیگر می‌پردازیم.

چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش دوم)

از رستوران گردان Grand China Princess بانکوک یک نمای سراسری از Chinatown را ببینید

با کمتر از 100 بات تایلند برای نوشیدنی، می‌توانید در این رستوران، نمایی خارق‌العاده و سراسرنما از چایناتاون بانکوک و فراتر از آن تا خود رودخانه Chao Phraya بانکوک را ببینید. چرخیدن این رستوران گردان که نمایی 360 درجه از شهر را ارائه می‌دهد حدود 2 ساعت به طول می‌انجامد و شما هیچ چیزی را احساس نخواهید کرد. در این رستوران بانکوک غذاهای تایلندی، اروپایی، ژاپنی و چینی سرو می‌شود. گارسون‌هایی با پوشش قدیمی و موسیقی پیانو که در پس زمینه پخش می‌شود، حال و هوایی خاص به این رستوران بانکوک می‌دهند. این نقطه از بانکوک آنچنان برای مسافران تور تایلند شناخته شده نیست. این رستوران مکانی عالی برای کمی خستگی در کردن در بعدازظهر بعد از یک گشت و گذار حسابی در محله چینی‌های بانکوک است. این رستوران در جاده 215 Yaowarat قرار گرفته و هر روز از 6 بعد از ظهر تا 1 شب باز است.

در Siam Plaza قدیمی بانکوک غذاهایی را بخورید که حتی نمی‌توانید اسمشان را تلفظ کنید

Old Siam Plaza در مجتمع جذاب Art Deco در کناره غربی محله چینی‌های بانکوک قرار گرفته است. رفتن به این مکان در تایلند فرصتی عالی فراهم می‌کند برای دیدن کلی چیزهای متفاوت در تعداد زیادی بخش‌های متفاوت و متنوع. داخل هر یک از بخش‌های اصلی این مجتمع می‌توانید غرفه‌هایی را پیدا کنید که شیرینی‌های سنتی چینی تایلندی می‌فروشند. مطمئن باشید که این شیرینی‌ها، خوشمزه‌ترین چیزهایی است که می‌توانید در کل بانکوک و حتی تور تایلند پیدا کنید. برخی از بهترین‌های این شیرینی‌ها این‌ها هستند: Kanom Sai Sai (شیر شیرین نارگیل همراه با آرد پیچیده شده در برگ موز و بخار پز شده) و Sala Pao (کلوچه‌هایی نرم و بخار پز شده با مغزی‌های متنوع). در بالای مجتمع Old Siam تعداد زیادی مغازه وجود دارد که تخصصشان در ابریشم تایلندی و وسایل عروسی است. در طرف دیگر این مجتمع خرید در بانکوک، می‌توانید مغازه‌هایی که چاقو و وسایل شکار می‌فروشند را پیدا کنید. این مجتمع ساعت 9 صبح تا 6 و نیم بعد از ظهر باز است. Old Siam بانکوک یک بلوک بین جاده Burapha و Charoen Krung را پر می‌کند.

در Yaowarat بانکوک طلا بخرید

محله چینی‌های بانکوک بیشتر از هر جای دیگری در بانکوک در هر متر مکعب فضایش طلافروشی دارد. اگر خواستید در مدت تور تایلند خود جواهر و طلا بخرید بهترین انتخاب شما سر زدن به صدها مغازه طلافروشی در جاده Yaowarat بانکوک است. مردم تایلند با قایق، قطار و توک‌توک سفر می‌کنند تا به این جا بیایند و طلا خرید و فروش کنند، بنابراین مغازه‌ای که در آن روز بهترین قیمت را ارائه می‌دهد غلغله خواهد بود. بعضی از مردم برای استفاده از طلا آن را می‌خرند، بعضی نیز برای سرمایه‌گذاری طلا می‌خرند. در زمان‌های سال نوی چینی در بانکوک، بیشتر از هر زمان دیگری در سال طلا خرید و فروش می‌شود. این زمان بهترین زمان برای دیدن طلافروشی‌های بانکوک است. در این زمان در ورودی بعضی مغازه‌ها مردم برای خریدن طلا صف کشیده‌اند. مغازه‌ها قیمت طلا را در آن روز روی شیشه می‌چسبانند بنابراین شما می‌توانید قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید. طلافروشی‌های محله چینی‌های بانکوک، معمولا از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز هستند. تعداد زیادی طلافروشی در تمام طول جاده Yaowarat بانکوک وجود دارد.

در اولین تئاتر تایلند یک نمایش فرهنگی ببینید

Sala Chalermkrung که با پشتیبانی سلطنتی در سال 1933 ساخته شد، یک تئاتر دلربا است که فضای قدیمی و جذابش مانند لوازم برنجی‌اش، مبلمان مخملی قرمز و عکس‌های سیاه و سفید روی دیوارها شما را به 80 سال قبل بر می‌گرداند. همه چیز در Chalerm Krung به تازگی همان اولین باری است که درهای خود را به روی مردم بانکوک به عنوان اولین سینمای دارای صدا و تهویه مطبوع باز کرد. امروزه این سینمای بانکوک خانه Khon شده است، نمایشی سنتی با ماسک همراه با رقص‌های قدیمی تایلند که وظیفه خود می‌داند این سنت قدیمی تایلند را حفظ کند. این نمایش مخلوطی از لباس‌های خیره کننده، رقص سنتی تایلند و داستان‌های حماسی تایلند درباره شیطانی خائن است. این نمایش هر پنجشنبه و جمعه از ساعت 19.30 به روی صحنه می‌رود. سه نوع بلیت 800 باتی، 1000 باتی و 1200 باتی برای این نمایش موجود است. این سینمای قدیمی بانکوک در جاده Charoen Krung نزدیک Old Siam Plaza قرار گرفته است.

در تور تایلند خود بزرگترین بودای ساخته شده از طلا در دنیا را ببینید

هر مسافر دنیا دیده‌ای به شما خواهد گفت که جاذبه‌های توریستی یک مکان هر چه قدر بزرگتر، طولانی‌تر، بلندتر و عجیب‌تر باشند دیدنشان مزه بیشتری دارد. بازدید از بزرگترین بودای طلایی دنیا دقیقا تنها دلیلی است که باعث می‌شود کلی آدم هر روز به معبد Wat Traimit بروند. شوخی بود، ولی این مجسمه خیره کننده نشسته بر محراب و احاطه شده با طاق‌های طلایی سنتی تایلند، خارق‌العاده است. این معبد در بانکوک یکی از محبوب‌ترین محل‌ها برای توریست‌های تور بانکوک و البته زیارت‌کنندگان بودایی است. این معبد نزدیک ایستگاه Hua Lampong مترو بانکوک قرار گرفته و یک مقصد عالی برای بازدید در بانکوک است. در بالای Wat Traimit می‌توانید منظره‌ای عالی از دروازه محله چینی‌های بانکوک را ببینید. این معبد بانکوک از 8 صبح تا ساعت 17 باز است.

بخش اول این مطلب:

منبع: Asia Web Direct
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش دوم)"

به عنوان دومین شهر پر بازدید دنیا در سال 2014، بانکوک همچنان یک گزینه غیر قابل مقاومت برای سفر است. بانکوک مخلوطی از زرق و برق با بالاترین سطح خود و زندگی ساده و پر هیجان شهری است، با کلی شگفتی در هر گوشه‌اش.

کم پیش می آید که در تایلند باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبت خاصی در حال برگزاری نباشد! تایلند در طول سال، شاهد برگزاری چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آن ها، جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. از آن جا که تایلندی ها علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس،...

برای گردشگران کوله‌پشتی به دوش، رفتن به سمت جنوب شرقی آسیا سفری معمول و شناخته شده است. از دهه‌ ۷۰ میلادی افراد زیادی در سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند. سفر به جنوب شرقی آسیا از تایلند زیبا شروع می‌شود، به لائوس در حال محبوب شدن می‌رسد و راه خود را از ویتنام و از معابد...

بهترین هتل‌های خانوادگی بانکوک برای آن‌هایی که با بچه‌ها به تور تایلند رفته‌اند و می‌خواهند اوقات خوشی را همراه خانواده بگذرانند عالی هستند. مسافرت‌های خانوادگی می‌تواند خیلی خاطره‌انگیز باشد، مخصوصا اگر در سفر به نیازها و تفریحات کوچکترها به خوبی رسیدگی شود....

دیدگاه های مرتبط با "مقاله چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش دوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)