چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش اول)

دیدنی‌ها، صداها و بوها همگی در محله چینی‌های بانکوک برای حواس شما جدید هستند، پس خود را آماده کنید. اگر کسی هستید که به دنبال ماجراجویی و تجربه چیزهای جدید هستید، یک روز گم شدن در میان کوچه‌های تنگ و پیچ در پیچ محله چینی‌ها با کلی مغازه و فروشنده‌های غذا، به خاطره‌انگیزترین تجربه شما از تور تایلند و بازدید از شهر بانکوک تبدیل خواهد شد. برای دیدن این محله جذاب و فراموش نشدنی بانکوک، هیچ زمانی بهتر از فستیوال‌های سنتی چینی و مهم‌ترین آن‌ها سال نوی چینی نیست. سال نوی چینی بر اساس تقویم قمری جشن گرفته می‌شود و هر سال نسبت به سال دیگر کمی متفاوت است ولی معمولا دو هفته اول فوریه برگزار می‌شود.

چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش اول)

در بانکوک پول‌هایتان را آتش بزنید

اگر در زمان سال نوی چینی به Chinatown بانکوک بروید ممکن است ببینید که مردم در حال سوزاندن لباس‌ها، قایق‌ها، ماشین‌ها، تلفن‌های همراه و تقریبا هر چیزی که متعلق به دنیای مدرن است، مخصوصا پول هستند. نگران نباشید، این پول‌ها که پیشکشی به اجدادشان هستند، پول‌هایی قلابی ساخته شده از کاغذند. در همه جای محله چینی‌های بانکوک می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید ولی تعداد زیادی از این مغازه‌ها در جاده منتهی به معبد Leng Noi Yee قرار دارند. این رسم به هزاران سال قبل بر می‌گردد و همچنان به صورت گسترده‌ای توسط خانواده‌های تایلندی چینی در زمان سال نوی چینی در سراسر تایلند اجرا می‌شود. البته سوزاندن آیفون‌ها و بلک‌بری‌ها تازه به این رسم اضافه شده است. در مدت تور تایلند شما هم کمی از این پول‌ها تهیه کنید و یادی از تازه گذشتگان خود بکنید.

از کروکودیل‌های Wat Chakrawat بانکوک دیدن کنید

این مکان بانکوک برای آن‌هایی که فکر می‌کنند همه چیز بانکوک را دیده‌اند جاذبه‌ای کاملا غیر معمول خواهد بود. در مجتمع معبد Wat Chakrawat بانکوک، در پشت گنبد منحنی و زیبای معبد، یک حوضچه لجن گرفته وجود دارد که در آن سه کروکودیل عظیم‌الجثه زندگی می‌کنند. افسانه‌ها می‌گویند که این کروکودیل‌ها راهب‌های جوان را می‌خورند بنابراین گرفته شدند و در این برکه جای داده شدند.

با 60 بات تایلند در بانکوک فیلم ببینید

Chinatown Rama که احتمالا یکی از آخرین سینماهای شخصی بانکوک است، سینمایی کوچک و جمع و جور در میانه خیابان Yaowarat است. پیدا کردن این سینمای بانکوک کاری سخت است چرا که ورودی آن هم انباری و هم رستوران است. برای این که بلیت 60 باتی خود را بگیرید، به شیشه بلیت فروشی ضربه بزنید اگر مسئولش خواب بود. این نوع سینما رفتن نیز تجربه‌ای است که توصیه می‌کنیم آن را در تور تایلند از دست ندهید.

در بازار دزدهای بانکوک تلفن قدیمی‌تان را پیدا کنید

این اسم آنچنان اسم خوبی برای یک بازار نیست، شاید به هم دلیل است که نام رسمی آن را بهNakon Kasem تغییر داده‌اند. در بازار دزدهای بانکوک، دیگر وسایل دزدیده شده به فروش نمی‌رسد. به جای آن این بازار جالب بانکوک پر شده است از وسایل دسته دوم مانند دوربین‌های عهد بوقی، طلسم‌های بودایی و حتی کفش‌های قدیمی. این بازار بیشتر برای عکاس‌ها جذاب است تا کسانی که قصد دارند چیزی بخرند. ولی واقعا نمی‌دانید وقتی به این بازار می‌روید چه چیزی پیدا خواهید کرد. بازار دزدهای بانکوک بین Yaowarat و جاده Charoen Krung در کناره غربی Chinatown بانکوک قرار گرفته است.

در بانکوک، یانگ خود را با داروهای چینی تقویت کنید

دیر زمانی قبل از این که مکمل‌های ویتامینه و غذاهای تقویتی همه جا پیدا شوند، دکترهای گیاهی چین اسب‌های دریایی را برای تقویت یانگ شما و جینسینگ را برای بازگرداندن انرژی و زنده‌دلی تجویز می‌کردند. اگر بیماری‌ای دارید که داروهای غربی از پس آن بر نیامده‌اند، در مدت تور تایلند خود حتما سری به یکی از آن داروخانه‌هایی که در جاده Yaowarat به خط شده‌اند بزنید. پیدا کردن این مغازه‌ها، به خاطر قفسه‌های بلندشان که پر شده‌اند از تعداد زیادی کشو که همه چیز از گیاهان خشک شده و حیوانات در شیشه در آن‌ها جای داده شده‌اند سخت نیست. اصلا توصیه نمی‌کنیم داروهای گیاهی را جایگزین داروهای تجویز شده‌تان بکنید، ولی امتحان کردن بسیاری از این داروها ضرری ندارد. بسیاری از این داروخانه‌چی‌ها به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و به شما دارویی که می‌خواهید را می‌فروشند.

در تور بانکوک کمی حشره بخورید

اگر در خیابان‌های محله چینی‌های بانکوک راه بروید بالاخره دکه‌ای را خواهید دید که چیزی کمی متفاوت‌تر از خوردنی‌های معمول تایلند را می‌فروشد. در آن دکه مجموعه‌ی بزرگی از حشرات سرخ شده را خواهید دید که همگی آن‌ها واضحا خوردنی هستند. این فقط نحوه بزرگ شدن و غریزه طبیعی ماست که به ما می‌گوید این‌ها بد هستند. ولی به این فکر کنید که مگر یک ملخ با یک میگو چه قدر متفاوت است؟ بنابراین وقتی به تور تایلند رفتید، مزه حشرات را امتحان کنید، تجربه مفرحی خواهد بود. اگر فقط خواستید عکس بگیرید، دادن یک 20 باتی به فروشنده او را خوشحال خواهد کرد، چرا که به یاد داشته باشید بعضی روزها تنها توریست‌هایی که فقط می‌خواهند عکس بگیرند، نصیب این فروشنده‌ها می‌شوند.

بخش دوم این مطلب:

منبع: Asia Web Direct
درباره نویسنده
71,81

دیدگاه های مرتبط با "مقاله چند کار غیر معمول برای انجام دادن در محله چینی‌های بانکوک (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)