پنج توصیه مهم برای آنهایی که برای اولین بار به تور چین می روند

چین کشور بسیار بزرگی است و برخی از مسافران تور چین ممکن است از ناشناخته بودن چین برایشان، کمی دلهره داشته باشند. اگر قصد رفتن به تور چین را دارید به هیچ عنوان نگران نباشید. مطمئن باشید که سفر به چین، در لیست سفرهایتان در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرد. در این مطلب ما توصیه‌هایی که در این سفر خاطره‌انگیز به دردتان می‌خورد را برایتان آماده کرده‌ایم. به آن‌ها عمل کنید و از سفرتان به چین لذت ببرید.

پنج توصیه مهم برای آنهایی که برای اولین بار به تور چین می روند

در سفر به چین، حصار زبانی را بشکنید

مشکل ارتباط برقرار کردن در چین، احتمالا مهمترین دغدغه مسافران خارجی تور چین است. ولی در واقع، بسیاری از مردم چین یادگیری زبان انگلیسی را از مدرسه ابتدایی شروع می‌کنند (مخصوصا نسل بعد از دهه 80 و 90 در مناطق شهری چین). بنابراین اگر شما انگلیسی را واضح و آرام صحبت کنید در شهرهای بزرگ چین مشکل زیادی برای کمک گرفتن نخواهید داشت. البته مسافران تور چین همیشه نمی‌توانند روی پیدا کردن کسی که انگلیسی بلد باشد حساب باز کنند. یاد گرفتن کمی چینی قبل از رفتن به تور چین باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری در هنگام سفر به چین داشته باشید. چینی ماندارین زبان رسمی چین است و در تمام قسمت‌های چین برای مردم چین قابل فهم است. با یاد گرفتن چند جمله ساده می‌توانید در صورت لزوم آدرس بپرسید و در رستوران‌های چین راحت‌تر غذا سفارش دهید. همراه داشتن جمله‌های خاص به صورت پرینت شده و یا بر روی موبایلتان نیز می‌تواند کمک بزرگی برایتان باشد.

مقاصد توریستی که قرار است در تور چین ببینید را بشناسید

چین کشور بسیار بزرگی است و دارای مناظر طبیعی خارق‌العاده و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی زیادی است. از جمله جاذبه‌های ارزشمند چین می‌توان مرتفع‌ترین کوهستان‌های دنیا، برخی از بزرگترین صحراهای دنیا، علفزارهای فوق‌العاده وسیع، تپه‌های آهکی شگفت‌آور در کنار رودخانه لی، تعداد بی‌شماری مکان‌های تاریخی و دهکده‌های اقلیت‌های قومی چین را نام برد. دیدن تمام جاذبه‌های چین در چند روز تور چین غیر ممکن است. برای کسانی که اولین بار به تور چین می‌روند توصیه‌شده‌ترین مقصدهای چین، شهرهای پکن، شانگهای، شیان و گویلین هستند.

تور چین برای بار اولی‌ها: پکن

پایتخت چین یعنی پکن، تعداد زیادی جاذبه‌های گردشگری در سطح جهانی دارد. در پکن می‌توانید بالای یکی از هشت عجایب دنیا یعنی دیوار بزرگ چین راه بروید، از قصری سلطنتی و عظیم یعنی شهر ممنوعه دیدن کنید، از گشت و گذار در مکانی بهشتی یعنی معبد بهشت لذت ببرید و یکی از معروفترین باغ‌های چین یعنی کاخ تابستانی پکن را ببینید. در بافت قدیمی پکن می‌توانید گذشته چین را تجربه کنید.

تور چین برای بار اولی‌ها: شانگهای

بزرگترین و مدرن‌ترین شهر چین یعنی شانگهای، پر است از مکان‌های تاریخی (معبد جینگ‌آن، معبد بودای یشمی، باغ Yuyuan) و سازه‌های مدرن (برج جینامو، برج تلویزیونی مروارید شرقی و مرکز تجارت جهانی شانگهای). در مدت تور چین خود در شانگهای، می‌توانید از شهر آبی خارق‌العاده Zhujiajiao دیدن کنید. شانگهای نزدیک هانگزو است و با قطارهای فشنگی تنها 41 دقیقه با هم فاصله دارند. شما می‌توانید در مدت تور چین، زمانی که در شانگهای هستید با یک سفر کوتاه به هانگزو بروید و از دریاچه غربی معروف هانگزو دیدن کنید.

تور چین برای بار اولی‌ها: شیان

شیان زادگاه فرهنگ چین است. شیان تعداد زیادی مکان‌های تاریخی و سازه‌های باستانی دارد. ارتش سنگی Terracotta، دیوار باستانی شهر و کوهستان معروف Hua در شیان قرار دارند.

تور چین برای بار اولی‌ها: گویلین

گویلین یکی از زیباترین پارک‌های ملی دنیا را دارد. در منطقه خوش منظره رودخانه لی، می‌توانید از مناظر خارق‌العاده تپه‌های آهکی و سرسبز اطراف لذت ببرید. در شالیزارهای پلکانی گویلین می‌توانید از دیدن تراس‌های کشت برنج خارق‌العاده لذت ببرید و رسوم اقلیت‌های Zhuang و Miao را تجربه کنید.

در تور چین به چینی چانه بزنید

به هر منطقه توریستی چین که بروید فروشنده‌هایی را خواهید دید که وسایل کادویی و غذا می‌فروشند. اگر در چین قصد ندارید چیزی را بخرید قیمتش را نپرسید؛ اگر بپرسید فروشنده‌ها ممکن است شما را برای مسیری طولانی تعقیب کنند. به طور کلی وقتی می‌خواهید در چین چانه بزنید، قیمت را 30 درصد پایین‌تر بگویید. در زیر چند جمله چینی را که برای چانه زدن لازم دارید را آورده‌ایم. به یاد داشته باشید که گفتن این جمله‌ها را با یک لبخند گرم همراه کنید. وقتی می‌خواهید چیزی را در چین بخرید طوری رفتار کنید که انگار خریدن یا نخریدن آن جنس برایتان تفاوتی ندارد. اگر فروشنده قیمت پیشنهادی شما را نپذیرفت، وانمود کنید که می‌روید و کالای او را نخواهید خرید. آن‌ها ممکن است شما را صدا کنند و آن کالا را با قیمت درخواستی شما به شما بفروشند. خرید کردن در چین فرصت خوبی برای تمرین مهارت‌های بازیگری‌تان خواهد بود.

不要了, 谢谢 (بویا او لا، شیشیه): نه ممنون.

这个多少钱 (ژیگِ دو شائو چی اِن): این چند است؟

太贵了 (تای کو اِی لا): گران است.

少点吧 (شائو دیان با): می‌شود قیمتش را کمی پایین‌تر بیاورید؟

برنامه سفر تور چین خود را بر اساس آب و هوا تنظیم کنید

چین بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تنوع آب و هوایی دارد. به این خاطر که شرایط آب و هوایی در چین منطقه به منطقه متفاوت است، باید زمان تور چین را بر اساس آب و هوای شهرهای مقصدتان در چین و بهترین زمان سفر به آن نقطه از چین انتخاب کنید. در ادامه به طور خلاصه، ماه به ماه را برای سفر به مقصدهای محبوب تور چین بررسی کرده‌ایم.

ژانویه برای تور چین

در ژانویه به شمال چین (هاربین و جیلین) بروید. فستیوال بین‌المللی برف و یخ هاربین از پنجم ژانویه تا پنجم فوریه هر سال برگزار می‌شود. در این فستیوال چین، شما می‌توانید از دیدن مجسمه‌ها و سازه‌های یخی که گوشه گوشه هاربین پیدا می‌شوند لذت ببرید. لذت بردن از یخ‌بندان‌های جیلین و اسکی در شمال چین دو تای دیگر از کارهایی است که توصیه می‌کنیم در این زمان در تور چین انجام دهید.

فوریه برای تور چین

در فوریه به جزیره هاینان چین بروید. بیشتر مناطق توریستی چین در فوریه هنوز سرد هستند. در همین زمان هاینان چین از مسافران تور چین با آفتاب گرم و سواحل زیبایش پذیرایی می‌کند.

مارس برای تور چین

در ماه مارس به مناطق جنوب رودخانه یانگتسه بروید. گل‌های بهاری در این زمان پدیدار می‌شوند و نم نم باران، هر از گاهی می‌بارد و مناطقی مانند شانگهای، یانگژو، سوژو و هانگزو را به بهترین مکان‌هایی که در تور چین می‌توانید ببینید تبدیل می‌کند.

آوریل برای تور چین

در آوریل باید به گویلین، شیان و کوهستان زرد بروید. آوریل در چین، ماه لذت بردن از شکوفه‌ها است. هر نقطه‌ای در چین که در آن گل‌ها و درختان شکوفه کرده باشند، مقصدی عالی برای تور چین شما خواهد بود. اگر در آوریل از گویلین دیدن کنید، می‌توانید از شکوفه‌های هلو و مناظر خارق‌العاده تپه‌های آهکی سرسبز در امتداد رودخانه لی لذت ببرید.

می برای تور چین

استان یون‌نان چین (شانگری لا، لیجیانگ و کونمینگ) جایی است که شما می‌توانید زندگی سنتی مردم چین را تجربه کنید، از آسمان آبی و صاف بهره ببرید، صومعه‌های اسرارآمیز تبت را ببینید و از گل‌های زیبای آزالیا و کوهستان‌های پوشیده از برف لذت ببرید.

ژوئن برای تور چین

ژوئن را باید در ژانگجیاجی چین باشید. دیدنی‌های ژانگجیاجی، تپه‌های خارق‌العاده منطقه خوش منظره Wulingyuan و پیاده‌روهای شیشه‌ای ترسناک کوهستان تیانمن هستند.

جولای برای تور چین

در جولای باید به دالیان، کینگ‌دائو، وِی‌های، یانتای و جزیره لانگ بروید. شهرهای ساحلی چین انتخاب خوبی برای داشتن یک تور چین عالی در تابستان‌های گرم چین هستند. در Qingdao هر سال یک فستیوال بین‌المللی مربوط به نوشیدنی در نیمه‌های آگوست برگزار می‌شود.

آگوست برای تور چین

آگوست را به تبت بروید. سفرتان به تبت در تور چین، سفری ماجراجویانه خواهد بود. در تبت از قصر خارق‌العاده Potala دیدن کنید، در مرغزارهای فوق‌العاده وسیع تبت گشت بزنید و با یک خانواده‌ی محلی تبت دمخور شوید و تجربه‌ای به یاد ماندنی برای خودتان ایجاد کنید.

سپتامبر برای تور چین

سپتامبر را به پکن و ژینجیانگ بروید. در سپتامبر در ژینجیانگ هندوانه‌ها و میوه‌ها آماده‌اند تا شما آن‌ها را مزه کنید. هوا در این ماه در این منطقه از چین خنک می‌شود.

اکتبر برای تور چین

اکتبر را در Jiuzhaigou باشید. در این زمان کل منطقه خوش منظره Jiuzhaigou با درختان رنگارنگ، شامل رنگ‌های طلایی، قرمز، سبز مایل به سیاه و زرد تزئین می‌شود و بازتاب درختان روی دریاچه‌ها، منظره‌هایی ماورایی پدید می‌آورد.

نوامبر برای تور چین

بهترین زمان برای رفتن به Guizhou نوامبر است. یکی از شادترین فستیوال‌های Miao یعنی فستیوال Lusheng در نوامبر در این منطقه از چین برگزار می‌شود. بازدید از دهکده‌های Miao نزدیک رودخانه‌ها و تپه‌ها و تجربه رسوم رنگارنگ Miao به شما کمک می‌کند این اقلیت چین را بهتر بشناسید. هوا در نوامبر در پکن نیز خنک و مناسب است.

دسامبر برای تور چین

دسامبر را در تور چین به هنگ کنگ بروید. دسامبر ماه تخفیف در هنگ کنگ است و خرید کردن در این زمان در هنگ کنگ می‌تواند کلی پول برایتان ذخیره کند و خرید کردن برایتان لذت بخش شود.

در تور چین غذاهای چین را امتحان کنید

چین فرهنگ غذایی بسیار غنی و گسترده‌ای دارد. هر قسمتی از چین، روش‌های پخت و پز مخصوص به خود را دارد. به آن‌هایی که اولین بار به تور چین می‌روند، پیشنهاد می‌شود خوردن این غذاهای چین را از دست ندهند: اردک پکنی پکن، کلوچه‌های مغزدار بخار پز شده شانگهای، کلوچه‌ها و همبرگرهای چینی شیان و نودل برنجی گویلین. در مدت تور چین خود، حتما غذاهای خیابانی چین را امتحان کنید. شاید به بعضی از توریست‌ها توصیه شود که غذاهای خیابانی کشورها را نخورند، ولی در چین غذاهای خیابانی از بهترین غذاهایی هستند که می‌توانید در شهرهای چین بخورید. برای مثال کیک تخم مرغی پکن، که فقط صبح‌ها در دسترس است و به قیمت تنها 5 یوان به فروش می‌رسد یکی از خوراکی‌های خوشمزه‌ای است که می‌توانید در تور چین امتحان کنید. کبابی‌های گویلین نیز تنها بعد از ظهرها و شب‌ها فعالیت می‌کنند و هر سیخ کباب آن‌ها تنها 1 یا 2 یوان قیمت دارند. غذاهای چین را می‌توان به هشت دسته‌بندی مختلف که نماینده 8 منطقه جغرافیایی مختلف چین هستند، دسته‌بندی کرد. البته چین خیلی بیشتر از این دسته بندی‌ها، غذاهای جالب و خوشمزه دارد.

بسیاری از مردم دنیا، آسیای جنوب شرقی و چین را به داشتن غذاهای عجیب و غریب می‌شناسند. احتمالا نمی‌توانید تصور کنید که لارو حشره و گوشت مار قابل خوردن باشند. البته این موضوع تنها برای شما غیر عادی نیست، بسیاری از مردم چین نیز این‌ها را به هیچ عنوان نمی‌خورند. برخی از غذاهای خیلی عجیب در چین را بسیاری از مردم چین هیچ وقت نمی‌بینند و هیچ وقت امتحان نمی‌کنند. غذاهایی مانند عنکبوت، سوسک، عقرب و ملخ که معمولا به صورت سرخ شده در دسترس هستند، در چین معمول نیستند و شاید این نوع غذاها را در مناطقی که اقلیت‌های چین در آن جاها حضور دارند ببینید.

منبع: China Highlights
اخبار و مقالات مرتبط با "پنج توصیه مهم برای آنهایی که برای اولین بار به تور چین می روند"

تابستان‌های چین را می‌توان در دو کلمه خلاصه کرد: گرم، مرطوب. راهی برای دور زدن گرما وجود ندارد، بنابراین در تور چین در تابستان، خود را برای عرق ریختن آماده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید. تابستان در بیشتر نقاط دنیا گرم است، این طور نیست؟ بنابراین این خبر نباید برایتان خیلی شوک‌آور...

چین آن قدر بزرگ و عظیم است که دیدن، گشتن و تجربه تمام جاذبه‌های این کشور تقریبا غیر ممکن است. حتی اگر در چین زندگی کنید، این کار برایتان سخت خواهد بود. جاذبه‌های طبیعی، گنجینه‌های باستانی و قدیمی و متروپلیس‌هایی که انگار از آینده به زمان حال منتقل شده‌اند، فرصت‌های...

پول صحبت می‌کند و در هنگ کنگ، شانگهای و دیگر شهرهای چین با زبان دیگری صحبت می‌کند. از هزینه یک تاکسی در گوانجو تا قیمت یک شام در گویلین، ارزش یوان متفاوت است. یک مثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید هر چه پول بدهید همان قدر آش می‌خورید، اما بعد از انداختن نگاهی عمیق‌تر به یوان...

شما بر روی دیوار بزرگ چین راه رفته‌اید و شهر ممنوعه را در پکن دیده‌اید، به ابر شهر فوق‌العاده مدرن چین یعنی شانگهای سفر کرده‌اید و از ارتش سفالی در شیان بازدید کرده‌اید. سوال این است که اگر برای بار دوم است که به تور چین می‌روید، چه چیزهایی را می‌توانید ببینید؟ بیشتر...

هر کشوری جاذبه‌های گردشگری خودش را دارد، چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. وقتی نام چین را می‌شنوید اولین جاذبه گردشگری که به ذهنتان می‌آید کدام است؟ دیوار بزرگ چین است، شهر ممنوعه است یا پانداهای غول‌پیکر چین؟ در ادامه معروفترین جاذبه‌های گردشگری چین را برایتان آماده...

در میان مناظر طبیعی کشور چین، چشمه‌های آب گرم که در میان کوه‌ها پراکنده و در کناره رودها واقع شده‌اند، بهشتی زمینی را برای گردشگران تور چین به وجود آورده‌اند که نه تنها آن‌ها را به تحسین منظره چشم نواز بلکه به نزدیک شدن و تجربه آن وامی‌دارد. چین چشمه‌های آب گرم محبوب...

چین هنوز به مقصدی مطلوب برای گردشگران خارجی برای تفریحات زمستانه تبدیل نشده است. این کشور تعدادی پیست اسکی هیجان انگیز و مجهز دارد اما ممکن است به اندازه‌ای که شما انتظار دارید خوب نباشند. بزرگترین مزیت سفر با تور چین در طول زمستان بهره بردن از قیمت های پایین و جمعیت کم گردشگران...

سفر به چین سفری هیجان‌انگیز است، مخصوصا اگر برای اولین بار باشد. اگر با بچه‌ها به چین می‌روید، اسباب زیادی همراه نبرید، چرا که احتمالا با کلی سوغاتی بر خواهید گشت. توجه زیادی در مورد داروهایی که همراه می‌برید داشته باشید و پول نیز به اندازه با خود ببرید. رفتن به تور چین...

چین کشور فوق‌العاده بزرگی است، تقریبا هم اندازه آمریکا و قاره اروپا و بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تنوع آب و هوایی دارد. بنابراین قبل از این که به تور چین بروید توصیه می‌کنیم شرایط آب و هوایی آن منطقه از چین که قرار است به آنجا سفر کنید را بدانید. چین وسیع است و آب و هوا حتی...

چین احتمالا متفاوت‌ترین کشور نسبت به کشور خودتان است. در چین کلی تجربه غیر معمول خواهید داشت. ما یک قدم جلوتر رفته‌ایم و لیست کارهایی را برایتان آماده کرده‌ایم تا آنها را در چین انجام داده و مانند توریست‌های معمولی و به شکلی معمولی، چین را تجریه نکنید.

چین کشور بزرگی است و جواب ساده‌ای به این سوال که چه زمانی بهترین موقع برای رفتن به چین است وجود ندارد. در این مقاله دو قسمتی سعی کرده‌ایم با جزئیات کامل آب و هوای چین را بررسی کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را گرفته و زمان رفتن به چین را درست انتخاب کنید.

کشورهای کمی در جهان وجود دارند که مانند چین، چنین فرهنگ متمایز و خاصی داشته باشند. چین کشوری مملو از تضادها است، با وجود شهرهای بزرگ و در حال رشدی همچون پکن، شانگهای و هنگ کنگ، مناطق غربی این کشور، حالتی کاملا روستایی و توسعه نیافته دارند. چین کشوری است که بین مرزهای مشخص کننده...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله پنج توصیه مهم برای آنهایی که برای اولین بار به تور چین می روند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)