پنج تا از محبوب ترین پارک های آبی و آکواریوم های چین

بزرگترین تنگ آبی دنیا هم اکنون در Zhuhai قرار دارد. با این که چین هنوز بهترین پارک‌های اقیانوسی جهان را در اختیار ندارد، ولی رقابت شروع شده است. پارک‌های آبی هنگ کنگ، شانگهای و Zhuhai از بهترین‌های دنیا هستند. با ما همراه باشید و با پنج تا از بهترین پارک‌های آبی که حتما باید در مدت تور چین بازدید کنید آشنا شوید.

پنج تا از محبوب ترین پارک های آبی و آکواریوم های چین

پارک اقیانوس در هنگ کنگ

محبوبترین پارک چین بر اساس تعداد بازدیدکننده، حدود 7.5 میلیون گردشگر را در سال جذب می‌کند و سیزدهمین پارک پر بازدید جهان رتبه‌بندی شده است. جوان‌ترها این پارک را برای سواری‌ها و حیواناتش دوست دارند. این پارک در آن سوی قله Victoria قرار دارد. به این خاطر که این پارک به مکان‌های اصلی گردشگری هنگ کنگ مانند Peak و Aberdeen نزدیک است و دسترسی به آن نیز آسان است، برای چندین سال است که بازدیدکننده بیشتری از Chimelong نصیبش می‌شود.

Chimelong Ocean Kingdom رسما بزرگترین آکواریوم جهان را در اختیار دارد

Chimelong Ocean Kingdom در Zhuhai ساخته شده تا با بزرگترین پارک‌های آبی دنیا رقابت کند. در سال 2014 افتتاح شد، ولی همچنان در دست ساخت است. در همین حال این پارک بیستمین پارک پر بازدید جهان است و سالانه 6 میلیون بازدید کننده دارد. TripAdvisor اعلام کرده که این پارک محبوبترین مکان گردگشری Zhuhai در سال 2016 بوده است. تنگ نمایش کوسه‌نهنگ بزرگترین شیشه آکواریوم دنیا (40 متر در 8 متر) را دارد. این تنگ در کتاب گینس به عنوان بزرگترین تنگ جهان ثبت شده است، بزرگتر از آکواریوم Georgia.

Shanghai Aquarium (آکواریوم شانگهای)

آکواریوم شانگهای یکی از ده تنگ بزرگ دنیا را در اختیار دارد. این تنگ 1 میلیون گالن آب در خودش دارد. این پارک همچنین یک تونل زیر آبی به طول 155 دارد. این تونل تا این زمان طولانی‌ترین تونل زیر آبی دنیا است. در این راهرو یک پیاده‌روی متحرک وجود دارد، در نتیجه شما می‌توانید به راحتی بر روی آن ایستاده و از تماشای شنای ماهی‌ها و کوسه‌ها لذت ببرید. این پارک در نزدیکی Oriental Pearl TV Tower شانگهای واقع شده است. از مترو می‌توان به راحتی به این محل دسترسی پیدا کرد. در اطراف این محله شانگهای، جاذبه و دیدنی زیاد است، بنابراین شما می‌توانبد در کنار بازدید از این پارک از دیگر نقاط دیدنی شانگهای نیز دیدن کنید. در این پارک هشت بخش وجود دارد: آسیا، آمریکای جنوبی، استرالیا، آفریقا، آبهای سرد، منطقه قطبی و اعماق اقیانوس. بعضی از گونه‌های نادر دریایی از جمله تعدادی از گونه‌های در خطر انقراض رودخانه یانگتسه نیز در این پارک به نمایش گذاشته شده‌اند.

آکواریوم پکن

گردشگران خارجی تور چین، آکواریوم پکن را خیلی دوست دارند. این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم‌های چین است. این پارک در قسمت پشتی باغ وحش پکن، نزدیک مرکز نمایشگاهی پکن و سیاره‌نمای پکن (Planetarium) قرار دارد. به گفته TripAdvisor در سال 2016 این آکواریوم در بین 50 فعالیت محبوب برای انجام دادن در پکن لیست شده است. این آکواریوم به چندین بخش تقسیم شده است. جنگل‌های بارانی، برکه قابل لمس، حلقه زیر دریا، اسکله کوسه، سالن ماهی خاویار چینی، خلیج دلفین- نهنگ و سینمای دریایی. برای رسیدن به این آکواریوم ابتدا باید وارد باغ وحش پکن شوید و از میان باغ وحش گذشته و ورودی جداگانه پرداخت کرده و وارد آکواریوم شوید.

Dalian Shengya Ocean World

یکی از طولانی‌ترین تونل‌های شفاف زیر آب در آسیا در این پارک قرار دارد. یک پیاده‌روی متحرک توریست‌ها را از میان تونل عبور داده و گردشگران می‌توانند به تماشای ماهی‌ها، کوسه‌ها و دیگر موجودات دریایی بنشینند. نمایش‌هایی که در آنها مربیان به کوسه‌ها غذا می‌دهند و با آنها شنا می‌کنند یکی از دیدنی‌ترین ویژگی‌های این پارک است.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "پنج تا از محبوب ترین پارک های آبی و آکواریوم های چین"

چین دروازه آسیای شرقی، کشوری است با شگفتی‌های بی‌شمار. تمدن کهن چین، مرد پکنی (Peking Man)، باروت و نودل (رشته‌فرنگی) را به جهان هدیه کرده است. گردشگرانی که برای نخستین بار به چین سفر می‌کنند، به بازدید از شهرهای بزرگ چین اکتفا می‌کنند. اما گردشگران باتجربه‌تر به تمام نقاط...

پارک Disneyland شانگهای که در شهر جدید Chuansha از منطقه Pudong قرار گرفته در شانزدهم ژوئن 2016 افتتاح شده است. این Disneyland ششمین دیزنی لند جهان و دومین دیزنی لند چین است (بعد از Disneyland هنگ کنگ). دیزنی لند شانگهای تا همین جا هم تعداد زیادی رکورد جدید در میان پارک‌های دیزنی در سراسر دنیا بر جا گذاشته...

چین کشوری عالی برای تعطیلات خانوادگی و مقصد گردشگری امن و مفرحی برای خانواده شما است. چین پر است از فعالیت‌های هیجان‌انگیز و مناسب بچه‌ها که فرزندانتان را در طول سفر حسابی سرگرم می‌کنند. اگر همراه خانواده به تور چین می‌روید توصیه می‌کنیم حتما از این مکان‌های محبوب...

شاید عادت کردن به گرمای تابستان‌های پکن کمی زمان ببرد. اگر عاشق شنا کردن هستید یا این که با بچه‌ها به تور چین رفتید، گذراندن یک روز کامل یا یک نیم روز در یک پارک آبی، گاهی تنها گزینه شما برای خلاصی از گرمای روز است. در ادامه با 6 تا از بهترین پارک‌های آبی پکن آشنا شوید.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله پنج تا از محبوب ترین پارک های آبی و آکواریوم های چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)