TEL : 22902286 (10 Lines)

پنج تا از محبوب‌ترین پارک‌های آبی و آکواریوم‌های چین

بزرگترین تنگ آبی دنیا هم اکنون در Zhuhai قرار دارد. با این که چین هنوز بهترین پارک‌های اقیانوسی جهان را در اختیار ندارد، ولی رقابت شروع شده است. پارک‌های آبی هنگ کنگ، شانگهای و Zhuhai از بهترین‌های دنیا هستند. با ما همراه باشید و با پنج تا از بهترین پارک‌های آبی که حتما باید در مدت تور چین بازدید کنید آشنا شوید.

پنج تا از محبوب‌ترین پارک‌های آبی و آکواریوم‌های چین

پارک اقیانوس در هنگ کنگ

محبوبترین پارک چین بر اساس تعداد بازدیدکننده، حدود 7.5 میلیون گردشگر را در سال جذب می‌کند و سیزدهمین پارک پر بازدید جهان رتبه‌بندی شده است. جوان‌ترها این پارک را برای سواری‌ها و حیواناتش دوست دارند. این پارک در آن سوی قله Victoria قرار دارد. به این خاطر که این پارک به مکان‌های اصلی گردشگری هنگ کنگ مانند Peak و Aberdeen نزدیک است و دسترسی به آن نیز آسان است، برای چندین سال است که بازدیدکننده بیشتری از Chimelong نصیبش می‌شود.

Chimelong Ocean Kingdom رسما بزرگترین آکواریوم جهان را در اختیار دارد

Chimelong Ocean Kingdom در Zhuhai ساخته شده تا با بزرگترین پارک‌های آبی دنیا رقابت کند. در سال 2014 افتتاح شد، ولی همچنان در دست ساخت است. در همین حال این پارک بیستمین پارک پر بازدید جهان است و سالانه 6 میلیون بازدید کننده دارد. TripAdvisor اعلام کرده که این پارک محبوبترین مکان گردگشری Zhuhai در سال 2016 بوده است. تنگ نمایش کوسه‌نهنگ بزرگترین شیشه آکواریوم دنیا (40 متر در 8 متر) را دارد. این تنگ در کتاب گینس به عنوان بزرگترین تنگ جهان ثبت شده است، بزرگتر از آکواریوم Georgia.

Shanghai Aquarium (آکواریوم شانگهای)

آکواریوم شانگهای یکی از ده تنگ بزرگ دنیا را در اختیار دارد. این تنگ 1 میلیون گالن آب در خودش دارد. این پارک همچنین یک تونل زیر آبی به طول 155 دارد. این تونل تا این زمان طولانی‌ترین تونل زیر آبی دنیا است. در این راهرو یک پیاده‌روی متحرک وجود دارد، در نتیجه شما می‌توانید به راحتی بر روی آن ایستاده و از تماشای شنای ماهی‌ها و کوسه‌ها لذت ببرید. این پارک در نزدیکی Oriental Pearl TV Tower شانگهای واقع شده است. از مترو می‌توان به راحتی به این محل دسترسی پیدا کرد. در اطراف این محله شانگهای، جاذبه و دیدنی زیاد است، بنابراین شما می‌توانبد در کنار بازدید از این پارک از دیگر نقاط دیدنی شانگهای نیز دیدن کنید. در این پارک هشت بخش وجود دارد: آسیا، آمریکای جنوبی، استرالیا، آفریقا، آبهای سرد، منطقه قطبی و اعماق اقیانوس. بعضی از گونه‌های نادر دریایی از جمله تعدادی از گونه‌های در خطر انقراض رودخانه یانگتسه نیز در این پارک به نمایش گذاشته شده‌اند.

آکواریوم پکن

گردشگران خارجی تور چین، آکواریوم پکن را خیلی دوست دارند. این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم‌های چین است. این پارک در قسمت پشتی باغ وحش پکن، نزدیک مرکز نمایشگاهی پکن و سیاره‌نمای پکن (Planetarium) قرار دارد. به گفته TripAdvisor در سال 2016 این آکواریوم در بین 50 فعالیت محبوب برای انجام دادن در پکن لیست شده است. این آکواریوم به چندین بخش تقسیم شده است. جنگل‌های بارانی، برکه قابل لمس، حلقه زیر دریا، اسکله کوسه، سالن ماهی خاویار چینی، خلیج دلفین- نهنگ و سینمای دریایی. برای رسیدن به این آکواریوم ابتدا باید وارد باغ وحش پکن شوید و از میان باغ وحش گذشته و ورودی جداگانه پرداخت کرده و وارد آکواریوم شوید.

Dalian Shengya Ocean World

یکی از طولانی‌ترین تونل‌های شفاف زیر آب در آسیا در این پارک قرار دارد. یک پیاده‌روی متحرک توریست‌ها را از میان تونل عبور داده و گردشگران می‌توانند به تماشای ماهی‌ها، کوسه‌ها و دیگر موجودات دریایی بنشینند. نمایش‌هایی که در آنها مربیان به کوسه‌ها غذا می‌دهند و با آنها شنا می‌کنند یکی از دیدنی‌ترین ویژگی‌های این پارک است.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "پنج تا از محبوب‌ترین پارک‌های آبی و آکواریوم‌های چین"

چایخانه‌های پکن تنها محلی برای نوشیدن چای نیستند، آنها محل خوبی هستند برای جذب فرهنگ محلی و سنتی چین. در این چایخانه‌ها معمولا نمایش‌هایی مانند اپرای پکن، حرکات آکروباتیک، تر دستی و نمایش‌های فکاهی برگزار می‌شوند. در بعضی از چایخانه‌های پکن ممکن است غذا و خوراکی...

پکن و چین آن قدر دیدنی دارند که یک بار سفر به این کشور برای دیدن زیبایی‌هایش کافی به نظر نمی‌آید. در بخش اول این مطلب 7 تا از 14 دلیلی که باعث می‌شوند خود را برای رفتن به تور چین و تور پکن آماده کنید را مرور کردیم. در ادامه با هفت تای دیگر آشنا خواهید شد.

بار و بندیل سفر بستن نیازمند فکر کردن به کاربردی بودنش است. وقتی سفر می‌کنید چه یک روز باشد چه یک ماه، گرایش به این وجود دارد که همیشه باید بیشتر از نیاز همراه داشت. خیلی از مسافران مشکلی با همراه داشتن یک یا دو چمدان بزرگ ندارند. ولی اگر می‌خواهید در مدت تور چین بار سبکتری همراه...

احتمالا پارک‌های ملی مشهور کشورهای دنیا را می‌شناسید، مانند Yellowstone در آمریکا، Lake District در بریتانیا و Uluru در استرالیا و یا حتی ممکن است که به بعضی از این پارک‌ها رفته باشید، مانند پارک ملی سرنگیتی در تانزانیا. پارک‌های ملی که به خاطر داشتن تفریحات محیط بیرون، منظره‌های...