5 تا از زیباترین شالیزارهای پلکانی چین

شالیزارهای پلکانی، مزارعی هستند که در دامنه کوهستان‌ها و تپه‌ها ساخته می‌شوند. بعضی از این شالیزارهای پلکانی صدها یا شاید هزاران سال قدمت داشته باشند. این شالیزارهای زیبا در چین، محلی عالی برای کوهنوردی، پیاده‌روی و عکاسی هستند. ما بر اساس محبوبیت‌شان، 5 تا از بهترین شالیزارهای پلکانی چین را لیست کرده‌ایم. این مطلب را بخوانید و آن منطقه‌ای را که دوست دارید در مدت تور چین خود ببینید انتخاب کنید.

5 تا از زیباترین شالیزارهای پلکانی چین

شالیزارهای پلکانی Longji چین: منظره‌هایی زیبا در تمام چهار فصل

  • مکان: چین، 80 کیلومتری شمال گویلین، شهرستان Longsheng، بخش Heping

شالیزارهای پلکانی Longji چین یا شالیزارهای پلکانی Longsheng به یکی از مهمترین جاذبه‌های توریستی گویلین برای توریست‌های تور چین تبدیل شده‌اند. این مزارع پلکانی در چین ارزش این را دارند که 4 بار در سال از آن‌ها دیدن کرد. برای این که این مزارع را در حالت آبیاری شده و آیینه‌ای شکل ببینید، نیمه آوریل تا اواخر ژوئن به این قسمت از چین بروید. برای دیدن شالیزارها به رنگ سبز، جولای تا نیمه‌های سپتامبر و برای دیدن رنگ طلایی شالیزارها از اواخر سپتامبر تا نیمه‌های نوامبر به گویلین بروید. برای دیدن شالیزارها به رنگ نقره‌ای و سفید از اواخر دسامبر تا اوایل فوریه و بعد از بارش برف از مزارع دیدن کنید. تعداد زیادی دهکده‌های مربوط به اقلیت‌های Zhuang و Yao چین، در این منطقه وجود دارند. خانه‌های چوبی، همگی با سبک خاص اقوام Yao و Zhuang چین ساخته شده‌اند و زنان این منطقه همگی لباس‌های سنتی و زیبای قومیشان را می‌پوشند. کوهنوردی در اطراف مزارع برنج، یکی از تفریحات محبوب بین گردشگران تور چین در این منطقه است. مناظر زیبای این منطقه از چین، هر سال تعداد زیادی عکاس از سراسر دنیا را به چین می‌کشاند. طلوع آفتاب بر فراز شالیزارهای پلکانی Longji را به هیچ وجه نباید از دست داد. چندین هتل در نزدیکی این مزارع وجود دارد. یک شب را در این هتل‌ها بمانید، صبح زود بیدار شوید (4 صبح)، به سمت یک مکان بلند صعود کنید و برای دیدن یکی از زیباترین لحظه‌های عمرتان آماده شوید.

شالیزارهای پلکانی Yuanyang چین: فوق‌العاده زیبا در ژانویه و فوریه

  • مکان: چین، استان یون‌نان، حدود 300 کیلومتر جنوب شهر Kunming، شهرستان Yuanyang

شالیزارهای پلکانی Yuanyang چین در جنوب کوه‌های Ailao قرار گرفته‌اند و توسط اقلیت Hani چین ساخته شده‌اند. شالیزارهای پلکانی Yuanyang چین با شالیزارهای پلکانی Longji تفاوت دارند و مانند آن‌ها تعداد زیادی لایه ندارند، ولی به خاطر منطقه بزرگی که پوشش داده‌اند، فوق‌العاده جذاب و خارق‌العاده شده‌اند. بعد از برداشت محصول، زمانی که تراس‌ها آبیاری شده‌اند، زمانی عالی برای لذت بردن از شالیزارهای پلکانی Yuanyang است. بهترین ماه‌ها برای رفتن به این نقطه از چین، ژانویه تا مارس است. در اوایل بهار (از اواخر فوریه تا مارس)، این شالیزارها به خاطر وجود شکوفه‌های صورتی هلو و شکوفه‌های سفید گلابی، زیبایی خاصی پیدا می‌کنند. در هنگام بازدید از این منطقه در چین، در کنار چتر، لباس گرم نیز همراه داشته باشید، چون اختلاف دما در این منطقه فوق‌العاده زیاد است. به غیر از اقلیت Hani چین، اقیلت‌های قومی دیگر چین مانند اقلیت‌های Yi، دای، یائو، ژوآنگ و میائو نیز در این منطقه زندگی می‌کنند. مناظر طلوع و غروب آفتاب، عکاسان زیادی را به این نقطه از چین جذب می‌کند.

شالیزارهای پلکانی Jiabang چین: شالیزارهایی اسرارآمیز با ابر و مه

  • مکان: چین، حدود 80 کیلومتر از Congjiang فاصله دارد، شهر Congjiang حدود 257 کیلومتر تا Kaili فاصله دارد

استان Guizhou چین، مکانی عالی برای تجربه فرهنگ و دیدن لباس‌های اقلیت‌های قومی چین است. دهکده‌های زیادی مربوط به اقلیت‌های قومی چین در Kaili و در جنوب شرق Guizhou وجود دارند. 5 منطقه قابل توجه با شالیزارهای پلکانی در Guizhou وجود دارد و مشهورترین آن‌ها مزارع پلکانی برنج Jiabang در جنوب شرق Guizhou هستند. برای لذت بردن از مناظر آیینه شکل مزارع، آوریل تا ژوئن و برای دیدن شالیزارهای طلایی، سپتامبر تا اکتبر به این منطقه از چین بیایید. هوای مرطوب این منطقه از چین، باعث می‌شود صبح‌ها به واسطه مه و ابرهایی که شالیزارها را فرا می‌گیرند، مناظری اسرارآمیز و زیبا به وجود آید. در Jiabang چین، مناظر زیبای طبیعی شالیزارهای برنج با خانه‌های چوبی عجیب و جالب اقلیت Miao ترکیب شده‌اند و چشم‌اندازهایی خارق‌العاده خلق کرده‌اند. شالیزارهای پلکانی Jiabang چین حدود 80 کیلومتر از شهر Congjiang فاصله دارند. خود شهر Congjiang نیز 257 کیلومتر از شهر Kaili فاصله دارد. شما می‌توانید از طریق قطارهای فشنگی در مسیر گوانجو به گویانگ به Congjiang بروید. اگر برنامه دارید که در مدت تور چین خود، یک تور همه جانبه از Kaili برای دیدن روستاهای اقلیت‌های قومی چین داشته باشید، می‌توانید تور خود را تا Jiabang گسترش دهید.

شالیزارهای پلکانی Ziquejie چین: باشکوه ولی دورافتاده

  • مکان: چین، 285 کیلومتری غرب شهر Changsha، شهرستان Xinhua، بخش Shuiche

شالیزارهای پلکانی Ziquejie چین، میراثی کشف نشده از برنج‌کاری باستانی چین هستند. به خاطر تنوع و وسعت شالیزارها (بزرگترین شالیزار این منطقه 2 کیلومتر وسعت دارد)، این منطقه از چین با لقب پادشاهی شالیزارها نامگذاری شده است. از مارس تا اوایل می شما می‌توانید شالیزارها را که آبیاری شده‌اند و جلوه‌ای آیینه‌ای شکل پیدا کرده‌اند را ببینید. از اواخر می تا اوایل ژوئن، شالیزارها را به رنگ سبز و در اکتبر به رنگ طلایی خواهید دید. Ziquejie در منطقه Shuiche در شهرستان Xinhua قرار گرفته و 285 کیلومتر به سمت غرب تا شهر چانگشا فاصله دارد. طی این مسیر با اتومبیل حدود 6 ساعت طول می‌کشد. حداقل یک شب را باید در این منطقه از چین بمانید. اقامتگاه‌ها در Shuiche با Xinhua امکاناتی خیلی ابتدایی دارند. بهترین هتل‌ها در این منطقه از چین 2 ستاره هستند. در مقام مقایسه شالیزارهای پلکانی Ziquejie پیچیدگی شالیزارهای پلکانی Longji، شکوه و عظمت شالیزارهای پلکانی Yuanyang و شیب شالیزارهای پلکانی Banaue در فیلیپین را دارند. مانند شالیزارهای پلکانی Longji، شالیزارهای پلکانی Ziquejie در چهار فصل سال مناظر متفاوت و زیبایی دارند.

شالیزارهای پلکانی Yunhe چین: زیباترین شالیزارهای پلکانی چین

  • مکان: شرق چین، استان Zhejiang، در 5 کیلومتری Lishui، شهرستان Yunhe، بخش Chongtou

شالیزارهای پلکانی Yunhe چین، به عنوان زیباترین شالیزارهای پلکانی چین شناخته می‌شوند. کل شالیزارهای پلکانی Yunhe، منطقه‌ای به وسعت 51 کیلومتر مربع را پوشش داده و شامل کوهستان‌ها تپه‌ها و دره‌ها می‌شوند. از می تا اواخر ژوئن می‌توانید تراس‌ها را که به خاطر آبیاری شدن جلوه‌ای آیینه‌ای شکل پیدا کرده‌اند و در اکتبر می‌توانید تراس‌های طلایی را ببینید. صبح‌ها، مخصوصا در ماه‌های فصل‌های بهار و تابستان، می‌توانید دریایی از ابرها که مزارع را می‌پوشانند را ببینید. در شالیزارهای پلکانی Yunhe چین، بهترین زمان برای عکاسی، اوایل صبح و غروب‌ها است. ارتفاع این شالیزارها از 200 تا 1400 متر متفاوت است که باعث می‌شود شالیزارهای پلکانی Yunhe چین، مناظری خارق‌العاده در هر منطقه داشته باشند. اگر نمی‌خواهید به جنوب غرب چین بروید، این منطقه از چین مکانی عالی برای تجربه فرهنگ اقلیت‌های قومی چین است. شما می‌توانید در این منطقه از چین در مورد فرهنگ و لباس‌های اقلیت قومی She که جمعیت خیلی کمی در چین دارند اطلاعات کسب کنید. این شالیزارها حدود 2 ساعت از Wenzhou و 3 ساعت از هانگزو (Hangzhou) فاصله دارند.

منبع: China Highlights
اخبار و مقالات مرتبط با "5 تا از زیباترین شالیزارهای پلکانی چین"

این روزها وقتی صحبت از چین به میان می‌آید، احتمالا شهرهای فوق‌العاده شلوغ را تصور می‌کنید و به این فکر می‌کنید که تمام طبیعتی که بین این شهرها قرار گرفته به خاطر صنعتی‌سازی از بین رفته است؛ اما این واقعیت چین امروز نیست. پادشاهی میانه تنها خانه بزرگترین جمعیت زمین نیست،...

هوآنگ لانگ (Huanglong) در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Huanglong در زبان چینی به معنی اژدهای زرد است. Huanglong در میان رشته کوه‌های مینشان قرار گرفته و در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در میان گستره متنوعی از جاذبه‌های طبیعی، استخرهای پلکانی رنگارنگ هوآنگ لانگ، شناخته‌شده‌ترین...

ژئوپارک یونتایشِن (Yuntaishan) در استان هنان (Henan) چین قرار دارد. این پارک برخی از منحصر به فردترین و زیباترین مناظر دنیا را در خود جای داده است. صخره‌ها و کوهستان‌های حیرت‌آور این منطقه، نه تنها مسافران تور چین را عاشق خود کرده‌اند، بلکه توجه دانشمندان و زمین‌شناسان را نیز...

ذخیره‌گاه طبیعی یادینگ (Yading Nature Reserve)، در شهرستان Daocheng، در استان سیچوان چین قرار گرفته است. Yading که در ارتفاعی بالا نسبت به سطح دریا قرار گرفته، به معنای واقعی کلمه یک پناهگاه طبیعی است. دنیای بیرون، این منطقه را تازه در اواخر دهه 1990 شناخت. یادینگ بسیار خاص بوده و زیارت‌کنندگان...

دریاچه Yamdrok یا Yamdrok Tso در تبت چین قرار دارد. این دریاچه بین پایتخت تبت یعنی لهاسا و شهر Gyantse قرار گرفته است. این دریاچه‌ی آب شیرین، یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است. این دریاچه 72 کیلومتر طول دارد و طبیعت شگفت‌انگیز تبت آن را احاطه کرده است.

شهرستان Yuanyang در استان یوننان چین در کنار رودخانه سرخ قرار گرفته و به خاطر شالیزارهای پلکانی شگفت‌انگیزش شهرتی جهانی دارد. این منطقه در لیست میراث جهانی متعلق به کشور چین ثبت شده است. این منطقه که هنوز به خاطر صنعت توریسم دستخوش تغییرات نشده، اصالت و بکری خود را حفظ کرده است.

زمین‌چهر دانشیا (Danxia Landform) شامل مجموعه‌ای از تپه‌های رنگارنگ است و در بخش جنوبی کشور چین قرار دارد. شاید با دیدن تصاویر این تپه‌ها به این فکر بیافتید که این‌ها تنها نقاشی‌هایی سورئال هستند؛ با این حال اشتباه نکنید، این تپه‌های خیال‌انگیز واقعی بوده و یکی از شگفتی‌های...

ساحل سرخ (Red Beach) در اطراف شهر Panjin چین قرار گرفته است. رنگ سرخِ نوع خاصی از چمن با نام Suaeda، منظره‌ای غیر معمول و حیرت‌آور در این منطقه از چین به وجود آورده است. آب‌های کم عمق و زمین‌هایی که در مد کامل به زیر آب می‌روند، هزاران پرنده مهاجر را به یکی از بزرگترین تالاب‌های...

دره Jiuzhaigou (دره 9 دهکده) بدون شک یکی از خارق‌العاده‌ترین نقاط روی زمین است. این دره در استان شمالی سیچوان چین و در انتهای فلات تبت قرار دارد و یک منطقه حفاظت شده طبیعی و یک پارک ملی چین است. این مکان برای گردشگران خارجی تور چین به ندرت شناخته شده است.

کوه Hua یا Huashan نزدیک شهر Huayin در استان Shaanxi چین قرار گرفته است. شهر شیان در فاصله 120 کیلومتری شرق این منطقه قرار دارد. بلندترین قله این کوهستان 2155 متر ارتفاع دارد. مسیرهای کوهنوردی این کوهستان از خطرناکترین مسیرهای دنیا هستند.

شهرستان لوپینگ (Luoping) در استان جنوبی یون‌نان در چین قرار گرفته است. این منطقه منحصر به فرد چین، جاذبه‌های فریبنده‌ای دارد. درست مانند Yuanyang، یک شهرستان دیگر در Yunnan (که برای شالیزارهای پلکانی زیبایش مشهور است)، لوپینگ نیز شگفتی‌های طبیعی خود را دارد.

تپه ماه (Moon Hill) یک طاق طبیعی است که در نزدیکی شهر Yangshuo در چین قرار دارد. شهرستان Yangshuo برای مناظر فوق‌العاده زیبای قله‌های آهکیش و رودخانه لی (Li) معروف است. چند کیلومتر آن طرف‌تر از شهر، یک تپه منحصر به فرد وجود دارد و یک طاق طبیعی غیر معمول درست در وسط این تپه ایجاد شده است.

تونل جاده‌ای Guoliang در استان Henan چین ساخته شده است. این جاده یکی از تاثیرگذارترین و منحصربه‌فردترین جاده‌های جهان است. این تونل در کوه‌های Taihang کنده شده و برای دهکده دور افتاده Guoliang یک راه ارتباطی ایجاد کرده است.

غار Reed Flute در استان Guangxi چین و در اطراف شهر گویلین قرار گرفته است. این غار آهکی و طبیعی فوق‌العاده بزرگ، محبوب‌ترین و با 1200 سال قدمت احتمالا قدیمی‌ترین جاذبه این منطقه است. رنگ‌ها و نورهای داخل غار یکی از غریب‌ترین تجربه‌های حس بینایی کل زندگیتان را برای شما به ارمغان...

احتمالا پارک‌های ملی مشهور کشورهای دنیا را می‌شناسید، مانند Yellowstone در آمریکا، Lake District در بریتانیا و Uluru در استرالیا و یا حتی ممکن است که به بعضی از این پارک‌ها رفته باشید، مانند پارک ملی سرنگیتی در تانزانیا. پارک‌های ملی که به خاطر داشتن تفریحات محیط بیرون، منظره‌های...

به خاطر نمایش باشکوه رنگ‌ها، دیدن بعضی نقاط چین در پاییز عالی است. برگ‌های درختان، رنگ‌های غنی و زیبای خود را به نمایش می‌گذارند، رنگ‌هایی که از زرد روشن تا قرمز آتشین را در بر می‌گیرند. فصل پاییز چین از اواسط اکتبر شروع شده تا اوایل نوامبر در شمال چین ادامه پیدا می‌کند...

دیدگاه های مرتبط با 5 تا از زیباترین شالیزارهای پلکانی چین

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)