پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک

یک قاعده در مورد بانکوک وجود دارد: هر مسافری که برای اولین بار به تور تایلند و بانکوک می‌رود باید از بازارهای روی آب بانکوک بازدید کند. بعضی از این بازارهای بانکوک توسط توریست‌های تور تایلند بازدید می‌شوند، ولی بیشتر بازارها به دلایلی از جمله فاصله زیاد از مرکز شهر بانکوک، قیمت تورهای داخلی و بیشتر از همه ساعتی که باید به این بازارها رفت، مورد بی لطفی قرار گرفته‌اند. البته نمی‌توان از حق گذشت، آخر چه کسی وقتی در تعطیلات است دوست دارد 5 صبح از خواب بیدار شود؟ نگران نباشید چرا که در بانکوک بازارهایی وجود دارند که در تمام طول روز دایر هستند. می‌توانید با خیال راحت بخوابید و قبل از ناهار در این بازارهای بانکوک باشید.

پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک

بازار روی آب Damnoen Saduak بانکوک

بازار روی آب Damnoen Saduak بانکوک، برای مدت زمان زیادی شناخته‌شده‌ترین بازار روی آب بانکوک بوده است، البته توریستی‌ترین این بازارها هم هست. این بازار بانکوک، بزرگ، سرزنده و پر از قایق‌هایی است که میوه و غذاهای مخصوص تایلند را می‌فروشند. این بازار روی آب بانکوک همان گونه است که یک بازار روی آب باید باشد. می‌توانید عکس‌های محشری بگیرید و وقتی از تور تایلند برگشتید به دیگران نشان دهید.

این بازار دیگر آن قدرها واقعی نیست، به شکلی که اکثر اجناسی که در این بازار به فروش می‌رسد کالاهای مورد علاقه توریست‌های تایلند بوده و خریداران نیز صد در صد توریست‌های تایلند هستند. این بازار در 100 کیلومتری بانکوک قرار دارد و نیاز است که صبح خیلی زود بیدار شوید. بهتر است قبل از رفتن، یک تور این بازار را رزرو کنید تا مجبور نشوید هزینه خیلی بالایی بپردازید.

بازار روی آب Amphawa بانکوک

Amphawa دومین بازار محبوب در تایلند است و در 90 کیلومتری جنوب غربی بانکوک قرار گرفته است. بازار مفرح و جذابی است و در تعداد زیادی خانه‌های چوبی کوچک که در کنار کانال‌ها به خط شده‌اند، خوراکی، شیرینی و سوغاتی به فروش می‌رسد. لازم نیست صبح زود به این بازار بروید، می‌توانید 9 صبح راه افتاده و با شلوغی هم مواجه نشوید. وقتی در این بازار روی آب بانکوک هستید بازدید از معبد کوچکی که توسط درختی غول‌پیکر بلعیده شده را از دست ندهید.

طرف‌های ظهر، این طور به نظر می‌آید که نصف جمعیت بانکوک به این بازار آمده‌اند. برای مواجه نشدن با شلوغی سعی کنید صبح به این بازار آمده، ناهارتان را زودتر از موعد بخورید و وقتی بقیه تازه ناهار خود را شروع کرده‌اند بر روی رودخانه قایق‌سواری کنید.

بازار روی آب Talin Chan بانکوک

سومین بازاری که بیشترین بازدید را از طرف مسافران تور تایلند دارد بازار Taling Chan بانکوک است. این بازار عالی است، چرا که از همه چیز به اندازه کافی دارد. در دوازده کیلومتری مرکز شهر بانکوک قرار گرفته و تمام روز باز است. آن قدر قایق در این بازار بانکوک وجود دارد که بتوان به آن بازار روی آب گفت. می‌توانید قایق کرایه کرده و در کانال‌های اطراف گشت بزنید. این بازار به اندازه خانه‌های چوبی بازار Amphawa جذاب نیست ولی به اندازه خودش برای لذت بردن از فرهنگ تایلند کافی است.

بازار روی آب Khlong Lat Mayom بانکوک

بازار روی آب Khlong Lat Mayom بانکوک، یکی دیگر از بازارهای با اندازه متوسط است که نزدیک بانکوک قرار دارد. این بازار واقعا بازاری محلی است و شما احتمالا از معدود خارجی‌های حاضر در بازار باشید. در این بازار می‌توانید انواع شیرینی‌ها و میوه‌های خوشمزه را مزه کنید. از آن‌جا که بازار روی آب Taling Chan نیز در نزدیکی قرار دارد، می‌توانید یک صبح از تور تایلند خود را به بازدید از این دو بازار اختصاص دهید. این بازار برای آن که به آن بازار روی آب بگویند یک مقدار کوچک است. قایق‌های بلند برای گشت در اطراف نیز در بازار وجود ندارد.

بازار روی آب Bang Nam Pheung بانکوک

بازار روی آب Bang Nam Pheung بانکوک، کوچکترین بازار در میان این بازارها است ولی اگر در مدت تور تایلند خود در قسمت شرقی بانکوک اقامت کنید، نزدیک‌ترین بازار به شما خواهد بود. نزدیک بودن به معنی راحت بودن رسیدن به این بازار نیست. احتمالا تنها راهتان برای رفتن به این بازار بانکوک تاکسی باشد. این بازار که در اطراف کانال شکل گرفته، بسیار جذاب است و پیاده‌روی در میان سایه درختان اطراف، تجربه‌ای عالی برایتان خواهد بود. در این بازار غذاهای خوبی برای امتحان کردن وجود دارد.

منبع: Asia Web Direct
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک"

تایلند بهشت خریداران است و بسیاری از بازدیدکنندگان تایلند، به ویژه کسانی که به تور بانکوک می روند، مقدار زیادی از وقت خود را در فروشگاه ها و مجتمع های تجاری بی شمار این شهر سپری می کنند. بهترین چیز برای خرید لباس است، هم لباس های ارزانی که مردم این کشور آن را می پوشند، هم ابریشم...

یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی که می‌توانیم در سفر به یک کشور خارجی انجام دهیم، خرید کالاهایی است که در کشور خودمان به آن‌ها دسترسی نداریم. زمانی هم که برای خرید اقلام لوکس و مد روز، مبلغی به مراتب کمتر از قیمت متعارف آن پرداخت می‌کنیم، این لذت چند برابر می‌شود. تحت تأثیر...

اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، بهتر است این مطلب را بخوانید. در دو قسمت قبل 20 نکته در مورد تایلند را با شما در میان گذاشتیم. با بخش آخر این مطلب همراه ما باشید.

جنوب شرقی آسیا یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری برای تمام مردم دنیا است، از تایلند و مالزی گرفته تا ویتنام و کامبوج. در بخش نخست به موارد پایه‌ای سفر به این مناطق پرداختیم. در ادامه اشاره‌ای کوتاه می‌کنیم به برخی از دیدنی‌های و انجام دادنی‌های جنوب شرقی آسیا، جایی...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله پنج تا از بهترین بازارهای روی آب بانکوک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)