دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) در کرواسی قرار دارد. این اندوخته طبیعی گران‌بها، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های این کشور است. کوهستان‌ها و دریاچه‌هایی با آب‌های فیروزه‌ای فوق‌العاده شفاف، چشم‌اندازهای این پارک را شکل داده و آن را به مکانی منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند.

دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی

جریان آب، سنگ‌های آهکی نرم را فرسایش داده و ساختارهای خاصی را پدید آورده است. در نتیجه این فرسایش‌ها تعداد زیادی آبشار، غار و دریاچه‌های کوچک و بزرگ در این منطقه به وجود آمده‌اند. حیات وحش پارک نیز گوناگون و متنوع است. به خاطر آلودگی خیلی کم و حفاظت‌های مستمر، طبیعت بکر و دست نخورده این پارک موقعیتی ایده‌آل برای زندگی گونه‌های مختلف جانوری پدید آورده است.

در فصل پرگردشگر، پارک با توریست‌های تور کرواسی و همچنین مسافرانی از داخل کشور پر می‌شود. در این پارک مسیرهای مختلف کوهنوردی و پیاده‌روی در طبیعت وجود دارد. مسیر اصلی از میان پارک می‌گذرد و کامل کردن آن حدود 4.5 ساعت طول می‌کشد. با قایق می‌توان بر روی دریاچه‌ها حرکت کرد و درون آب فوق‌العاده شفاف را دید.

پارک پلیتویک یکی از زیباترین و مشهورترین پارک‌های ملی در اروپا است. محبوب‌ترین فصل برای بازدید از این پارک تابستان است، با این حال دریاچه‌ها و آبشارهای یخ زده در زمستان، منظره‌ای شگفت‌انگیز و فراموش‌نشدنی را به وجود می‌آورند. شما می‌توانید با اتوبوس از زاگرب، زادار و اسپلیت به این پارک برسید. می‌توانید از راننده بخواهید شما را در ورودی پارک پیاده کند.

منبع: Places To See In Your Lifetime

دیدگاه های مرتبط با دریاچه های Plitvice، جواهر ملی کرواسی

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)