ورود گردشگران به جزیره Koh Tachai تایلند ممنوع شد

مدیریت گردشگری تایلند، به منظور جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و محافظت از سواحل و صخره‌های مرجانی، جزیره کو تاچای (Koh Tachai) را به روی گردشگران داخلی و خارجی بست. جزیره‌ی کو تاچای (Koh Tachai) در دریای آندامان واقع است که در چند سال اخیر شاهد ورود بیش از حد گردشگران بوده است.

ورود گردشگران به جزیره Koh Tachai تایلند ممنوع شد

جزیره‌ی (Koh Tachai) که در پارک ملی معروف و جهانی سیملان در جنوب غربی تایلند واقع گردیده از تاریخ 15 دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نخواهد بود.

موقعیت ایده‌آل این جزیره کوچک با سواحل شنِ سفید و صخره‌های مرجانی چشم‌نواز، آن را به یکی از محبوب‌ترین جزایر گردشگری بویژه برای گردشگران چینی بدل نموده اما این حجم قابل ملاحظه‌ از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده است.

تونیا نتیتاماکول دبیر کل دپارتمان پارک‌های طبیعی، حیات وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت:

ما مجبوریم جزیره را به منظور احیای محیط زیست آن و دریا به روی گردشگران ببندیم، پیش از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران شود.

کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه‌های معروف گردشگری جهان از حضور بیش از حد توریست رنج می‌برد و هر سال شاهد افزایش شمار گردشگران از کشور چین و سایر مناطق جهان است.

طی سال گذشته میلادی در مجموع 30 میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند بازدید کردند و مسئولان گردشگری این کشور پیش‌بینی می‌نمایند امسال نیز رکورد جدیدی در عرصه جذب گردشگر خارجی ثبت شود.

صنعت گردشگری حدود 10 درصد از تولید ناخالص ملی تایلند را به خود اختصاص می‌دهد.

منبع: ایسنا
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "ورود گردشگران به جزیره Koh Tachai تایلند ممنوع شد"

سونگ‌کران یک فستیوال سالانه در تایلند است که در سه روز از تعطیلات سال نوی سنتی تایلند از سیزدهم تا پانزدهم آوریل برگزار می‌شود. فستیوال سونگ‌کران رسما باید سه روز باشد، ولی در عمل در تایلند کل هفته جشنی بزرگ برگزار می‌شود که در آن کل مردم تایلند همه چیز را تعطیل می‌کنند...

تایلند نسبت به دیگر کشور‌های جنوبی آسیا، سالانه از گردشگران بسیار بیشتری میزبانی می‌کند. تایلند زیبایی‌های بسیاری دارد و همه تایلند را با منظره‌های عالی، سواحل خیره‌کننده، فرهنگ غنی، میهمان‌نوازی، غذاهای لذیذ و مردم دوست‌داشتنی می‌شناسند.

تایلند قطب گردشگری آسیای جنوب‌شرقی است. بسیاری از افرادی که به این منطقه می آیند، به بانکوک رفته و آن جا را محل اصلی استقرار خود قرار داده و از آن جا باقی آسیا را می گردند. تایلند با جنگل‌های باشکوه، سواحل معروف، غواصی‌های در سطح جهانی، غذاهای بی‌نظیر و قیمت‌های ارزان،...

با این که وضعیت آب و هوا در سراسر تایلند شرایط متفاوتی دارد، با این حال شما می‌توانید در تمام طول سال به تور تایلند بروید. بهترین زمان برای رفتن به تور تایلند فصل بی باران و خنک بین نوامبر تا اوایل آوریل است. ساحل غربی تایلند در ماههای زمستانی مورد پسندتر هستند. در این زمان از سال...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله ورود گردشگران به جزیره Koh Tachai تایلند ممنوع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)