واحد پول تایلند

بات (baht) و یا بت واحد پول تایلند است. قبل از همراهی با تور تایلند بد نیست با واحد پول رایج کشور مقصد مقداری آشنا شویم و لااقل یکبار هم که شده از روی تصویر آن‌ها را مشاهده کنیم.

واحد پول تایلند

برای سفر به کشور تایلند نیازی نیست که به همراه خود بات ببرید، بلکه باید به همراه خود دلار داشته باشید و پس از این که به تایلند رسیدید، می‌توانید از صرفی‌های سطح شهر که به صورت شبانه‌روزی به فعالیت می‌پرازند، اقدام کنید. برای این که هزینه‌های چنج شما هم پایین باشد، به سراغ صرافی‌های فرودگاه برای چنج کردن پول خود نروید. 

در تور تایلند صرافی‌ها برای چنج کردن پول شما به اسکناس‌های 100 باتی پول بیشتری را نسبت به تبدیل دلار شما به اسکناس 500 باتی دریافت می‌کنند.

در حال حاضر قیمت هر بات تایلند 123 تومان در ایران ارزش دارد. یکی از کارهایی که به شما توصیه می‌کنیم در تور تایلند انجام ندهید، عوض کردن پول ایرانی با با تایلند است و حتما سعی کنید با خود دلار به همراه داشته باشید.

اسکناس های تایلندی 1000، 500، 100، 50 و 20 باتی هستند. برای این که در تور تایلند، پول خود را چنج کنید، باید پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. البته یکی در میان بعضی از صرافی‌ها بدون همراه داشتن پاسپورت و کارت شناسایی هم ممکن است پول شما را چنج کنند. در تور تایلند پول زیادی به همراه خود نبرید، چون ممکن است که امنیت شما به خطر بیافتد. 

برای هر روز سفر خود به این کشور باید حداقل 100 دلار در نظر بگیرید و به همراه خود داشته باشید. 

دیدگاه های مرتبط با واحد پول تایلند

9 کاربر به "واحد پول تایلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.3 از 5
امتیاز دهید:
1 دیدگاه

NH21 دی 1396

سلام،ميخواستم بدونم اگه بخوايم با تور يك هفته به بانكوك تايلند سفر كنيم،به غير از هزينه تور كه قبلش پرداخت ميكنيم،چقدر هزينه روزانه تو اين شهر ضروري است؟

پاسخ به NH
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)