TEL : 22902286 (10 Line)

هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش دوم)

شهرهای چین پر از دیدنی و شگفتی هستند. در مدت تور چین، مسافران معمولا به چند شهر چین سفر می‌کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای چند برابر کردن لذت سفر در چین، طی مسیر با قطار است؛ چرا که به غیر از خود شهرهای چین، مسیرهای بین شهرها نیز پر از دیدنی و زیبایی هستند. با انتخاب قطار برای سفر بین شهرهای چین می‌توانید فرصتی را که در زندگی کم پیش می‌آید را تجربه کنید.

هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش دوم)

4. دالی (Dali) به لیجیانگ (Lijiang): راحت‌ترین مسیر سفر در چین

 • طول مسیر: 159 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 2 ساعت
 • قیمت: 49 یوان چین (8 دلار آمریکا) برای صندلی نرم
 • قطار: 8 قطار معمولی در هر روز
 • مناظر این مسیر: کوهستان‌های پوشیده از برف چین، دریاچه Erhai، آسمان آبی چین بدون هیچ گونه آلودگی هوا

در طول این سفر با قطار در چین، می‌توانید از پنجره قطار شاهد مناظر کوهستان‌های پوشیده از برف چین باشید و از مناظر دریاچه Erhai و طبیعت فوق‌العاده زیبای محیط لذت ببرید. آسمان آبی، کوهستان‌های سرسبز و آب‌های زلال و شفاف این دریاچه در چین، مانند یک تابلوی نقاشی زیبای کشیده شده با آب‌رنگ به نظر می‌آید. در طول این سفر رویایی در چین می‌توانید هدفون خود را در گوشتان قرار داده و از یک موسیقی آرامش‌بخش لذت ببرید. این تجربه سفر در چین یکی از بهترین‌ها در تور چین برای شما خواهد بود. به شما پیشنهاد می‌کنیم قطار ساعت 3 بعد از ظهر را سوار شوید تا بتوانید بهترین بهره را از این سفرتان در چین برده باشید.

 • جاذبه‌های دالی که باید در تور چین ببینید: سه پاگودای دالی، دریاچه Erhai، شهر باستانی دالی
 • جاذبه‌های لیجیانگ که باید در تور چین ببینید: شهر باستانی لیجیانگ، کوهستان برفی اژدهای یشمی، دره ببر خیزان

5. هفی (Hefei) به فوژو (Fuzhou): زیباترین مناظر مناطق ییلاقی در چین

 • طول مسیر: 808 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 4 ساعت و نیم
 • قیمت: 357 یوان چین (57 دلار آمریکا) برای صندلی نرم
 • قطار: 13 قطار سریع‌السیر در هر روز
 • مناظر این مسیر: رودخانه یانگتسه چین، مناظر مناطق باتلاقی

این مسیر قطار از میان بسیاری از مناطق دیدنی در جنوب شرق چین عبور می‌کند، که بیشتر شامل مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا و مناظر مناطق ییلاقی چین می‌شوند. این مسیر قطار در چین، همچنین از میان شهرهایی می‌گذرد که سه تا از مکان‌های ثبت شده در میراث جهانی را در خود دارند: کوهستان‌های زرد (شهر Huangshan چین)، کوه Wuyi (شهر Wuyishan چین) و کوه Sanqingshan (شهر Shangrao چین). این مسیر به عنوان زیباترین مسیر خط آهن در چین شناخته می‌شود. محیط آرامش بخش مسیر باعث می‌شود سوار شدن بر این قطار پر سرعت در تور چین، تجربه‌ای به یاد ماندنی برایتان شود. در طول مسیر و در ایستگاه‌های مختلف می‌توانید مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبای چین را ببینید. می‌توانید در یکی از این ایستگاه‌ها پیاده شوید و از سفر خود در تور چین لذت بیشتری ببرید. توصیه می‌کنیم در ایستگاه شمالی Huangshan پیاده شوید و مناظر استثنائی کوهستان زرد چین را ببینید. می‌توانید با اتوبوس چند ساعتی را در اطراف Huangshan گردش کنید و از مناطق روستایی زیبای چین دیدن کنید.

6. Xining به لهاسا (Lhasa): مسیری رو به آسمان در چین

 • طول مسیر: 1956 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 22 ساعت
 • قیمت: 781 یوان چین (126 دلار آمریکا) برای تخت خواب نرم
 • قطار: 5 قطار معمولی در هر روز
 • مناظر این مسیر: کوهستان‌های پوشیده از برف چین، مناظر عالی دریاچه، زمین‌های سبز

این مسیر قطار در بین مسافران تور چین که قصد دارند از تبت، سقف جهان، بازدید کنند، بسیار محبوب است. این مسیر قطار در چین، بلندترین مسیر خط آهن در بالاترین ارتفاع در سطح جهان است و مناظر بسیار زیبایی دارد که انگار در دنیای دیگری هستند. این مسیر قطار در چین با نام مسیری به آسمان شناخته می‌شود. بیشتر این مسیر قطار در چین، در ارتفاع 4000 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد و در چند نقطه به بالای 5000 متر نیز می‌رسد. جایزه انتخاب این مسیر برای سفر در تور چین برای شما، دیدن بخش خارق‌العاده‌ای از دنیا است که تا پیش از این در دسترس نبوده است. به جای دیدن مناظر شهری چین، در این سفر شما طبیعت وحشی و خالی از سکنه چین را خواهید دید. بعد از این که قطار، ایستگاه راه آهن Xining را ترک کرد بعد از یک ساعت حرکت شما می‌توانید دریاچه آبی و بی‌انتهای Qinghai را ببینید. مناظر خارق‌العاده بیرون پنجره قطار در این بخش، در تمام طول سفر با شما خواهد بود. توصیه می‌کنیم قطار ساعت 2 بعد از ظهر از Xining به لهاسا را سوار شوید تا بتوانید به طور کامل از مناظر لذت ببرید. تابستان بهترین زمان برای رفتن به تور چین برای سفر با قطار در این منطقه از چین است. در تابستان مناظر بهتری وجود دارد و شما می‌توانید مردم محلی چین را که در دشت‌ها چادر زده‌اند و گله‌های گاومیش‌های خود را می‌چرانند را ببینید. در این قطار در هر کابین اکسیژن تزریق می‌شود. اگر می‌خواهید می‌توانید از لوله‌های تنفسی نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای ورود به تبت نیاز به مجوز دارید.

 • جاذبه‌های Xining که باید در تور چین ببینید: دریاچه Qinghai، صومعه Kumbum
 • جاذبه‌های Lhasa (لهاسا) که باید در تور چین ببینید: معبد Jokhang، قصر Potala لهاسا، خیابان Bakhor

7. لهاسا به Shigatse: سفر به قله اورست با قطار

 • طول مسیر: 253 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 3 ساعت
 • قیمت: 82.5 یوان چین (13 دلار آمریکا) برای صندلی نرم
 • قطار: 2 قطار معمولی سریع در هر روز
 • مناظر این مسیر: رودخانه لهاسا، دره بزرگ Brahmaputra

این خط آهن مسیر توسعه‌ای خط آهن تبت به Qinghai است. متوسط ارتفاع در این مسیر 3500 متر از سطح دریا است. این مسیر قطار در چین باعث می‌شود سفر به تبت خیلی آسان‌تر شود، مخصوص برای کسانی که می‌خواهند به قله اورست، بلندترین قله دنیا بروند. این قطار از میان دره بزرگ Brahmaputra عبور می‌کند و شما می‌توانید مناظر خارق‌العاده رودخانه Brahmaputra را از پنجره‌های قطار ببینید. در طول مسیر همچنین می‌توانید مردم محلی چین و گله‌های گاومیش‌هایشان را ببینید. در بیشتر این مسیر شما از مناظر فلات‌های کوهستانی و علفزارهای زیبای چین لذت خواهید برد.

 • جاذبه‌های Shigatse که باید در تور چین ببینید: قله اورست، صومعه Tashilhunpo

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش دوم)"

اپلیکیشن‌های موبایل نحوه سفر کردن ما را به طور اساسی دگرگون کرده‌اند. این دگرگونی هیچ جای دنیا به جز چین مشهودتر نیست. دانلود این اپلیکیشن‌ها قبل از رفتن به تور چین، سفر شما را به مقدار زیادی راحت‌تر می‌کند، به همین دلیل ما پرکاربردترین اپلیکیشن‌های موبایل برای مسافران...

سیستم راه‌آهن سرعت بالای چین (CRH) یا قطارهای فشنگی (Bullet Train)، خیلی سریع در چین توسعه پیدا کرد. این قطارها وسیله حمل و نقل سریع و راحتی هستند و در عرض تنها 10 سال به محبوب‌ترین روش سفر در چین تبدیل شدند. قطارهای پر سرعت چین با حروف G و D و C که قبل از شماره قطار می‌آیند طبقه‌بندی...

در بخش اول این مطلب تا سالن انتظار ایستگاه قطار پیش رفتیم. در ادامه راهنمایی‌های لازم تا زمان پیاده شدن از قطار را برایتان آماده کرده‌ایم. اگر در مدت تور چین خواستید قطار سوار شوید دانستن این نکات می‌تواند سفر شما را راحت و بدون استرس کند.

خرید بخشی ضروری از تور چین و تور پکن است. با بودن تعداد بی‌پایانی از مجتمع‌های بزرگ تازه افتتاح شده، میدان‌های شهر، مراکز خرید و خیابان‌های پر مغازه که در پکن پخش شده‌اند، خرید در پکن بیشتر از همیشه راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر شده است. اجناسی از هر موضوعی که قابل تصور...