هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش اول)

این هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین، نه تنها در شهرهای مقصد، جاذبه‌هایی فوق‌العاده زیبا و دیدنی دارند، بلکه منظره‌هایی عالی در طول مسیر از پنجره‌های قطار قابل رویت خواهد بود. اگر در مدت تور چین خود می‌خواهید در خود چین سفر کنید، به جای این که هواپیما را انتخاب کنید و تنها ابرهایی که آسمان را پر کرده‌اند را ببینید، می‌توانید با سفر با قطار در چین از پنجره قطار مناظری متنوع و خارق‌العاده را شاهد باشید. این مطلب را بخوانید و بیبنید می‌خواهید سفر رویایی خود در چین را با کدام یک از این مسیرها شروع کنید.

هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش اول)

1. چنگدو (Chengdu) به کونمینگ (Kunming): مسیری در موزه‌ای زمین‌شناختی

 • طول مسیر: 1096 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 19 ساعت
 • قیمت: 372.5 یوان چین (60 دلار آمریکا) برای تخت نرم
 • قطار: 6 قطار معمولی در هر روز
 • مناظر این مسیر: کوهستان‌ها و صخره‌ها، دره‌های عمیق، رودخانه‌های بزرگ جنوب غرب چین، پل‌های بلند

این خط آهن در چین از سال 1970 تا به امروز در حال کار بوده است. این خط آهن در چین، توسط سازمان ملل به عنوان یکی از عجایب غلبه انسان بر طبیعت در قرن بیستم مورد تقدیر قرار گرفته است. دو تای دیگر ماهواره اسپاتنیک یک از اتحاد جماهیر شوروی و سنگ‌های ماه که توسط آپولو به زمین آورده شده‌اند هستند. این خط آهن از میان منطقه جنوب غرب چین گذشته و در مسیر خود از 56 منطقه جغرافیایی شامل کوهستان‌ها و رودخانه‌ها عبور می‌کند. از منطقه فلاتی چنگدو در ارتفاع 400 متری از سطح دریا، این خط آهن از میان تونل‌ها و کوهستان‌های چین به ارتفاع 2000 متری می‌رسد. جغرافیای پیچیده و خارق‌العاده این مسیر خط آهن در چین باعث شده به این مسیر لقب موزه زمین‌شناسی دهند.

 • جاذبه‌های چنگدو که باید در تور چین ببینید: پانداهای غول‌پیکر چین، خیابان قدیمی Jinli، صورت تغییرکننده جادویی
 • جاذبه‌های Kunming که باید در تور چین ببینید: جنگل سنگی کونمینگ، پارک Western Hills کونمینگ

2. پکن (Beijing) به شانگهای (Shanghai): قطار پرسرعت در مسیر بهترین شهرهای چین

 • طول مسیر: 1318 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 5 ساعت
 • قیمت: 553 یوان چین (89 دلار آمریکا) برای صندلی درجه دو
 • قطار: 43 قطار پر سرعت در هر روز (از 6 و 40 دقیقه صبح تا 19 شب)
 • مناظر این مسیر: مزارع بی‌نهایت گندم، رودخانه زرد چین، مناظر خانه‌های روستایی چین با سقف‌های رنگارنگ، رودخانه یانگتسه چین

پکن و شانگهای دو تا از محبوب‌ترین شهرها برای مسافرانی هستند که اولین بار به تور چین می‌روند. این مسیر قطار پر سرعت در چین بسیار محبوب است و مطمئنا امتحان کردن آن در مدت تور چین ارزشش را دارد. این مسیر قطار در چین، مناظر شهری چین را با مناظر مناطق روستایی چین و مناطق کوهستانی چین در هم آمیخته است. امکانات جدید و مدرن قطارهای این مسیر راه آهن در چین، تضمین می‌کنند که سفری راحت و عالی در چین خواهید داشت. مناظر طبیعی در طول این مسیر به اندازه مسیر Chengdu به Kunming خارق‌العاده نیستند، ولی چیزی که قطعا توجه شما را جلب خواهد کرد وسعت مناطق شهری و زیر ساخت‌های چین است. این مسیر قطار در چین، به مسافران خود فرصت بازدید از مناطق مرکزی چین را با تعداد زیادی مناظر طبیعی شامل مناطق کشاورزی می‌دهد.

برای دیدن بهترین مناظر در طول این مسیر توصیه می‌کنیم پکن را قبل از ظهر ترک کنید. قبل از ظهر، 15 قطار کلاس G از پکن به سمت شانگهای حرکت می‌کنند. سریع‌ترین قطارها (G1 از پکن و G2 از شانگهای جرکت می‌کنند) این مسیر را در مدت 4 ساعت و 48 دقیقه طی می‌کنند و تنها در ایستگاه جنوبی Nanjing توقف دارند. قطارهای G1 و G2 در بهترین زمان یعنی ساعت 9 صبح حرکت می‌کنند. اگر می‌خواهید سریع‌ترین سفر را با بهترین مناظر تجربه کنید این قطارها بهترین انتخاب‌ها هستند. بلیت این قطارها برای صندلی‌های درجه یک 150 دلار و برای درجه تجاری 281 دلار است.

 • جاذبه‌های پکن که باید در تور چین ببینید: شهر ممنوعه، دیوار بزرگ چین، معبد بهشت پکن
 • جاذبه‌های شانگهای که باید در تور چین ببینید: Bund، باغ Yu، برج Jinmao

3. شیان (Xian) به اورومچی (Urumqi): سفری در جاده ابریشم با مناظر بیابان‌های بی‌انتها

 • طول مسیر: 2526 کیلومتر
 • مدت سفر: حدود 33 ساعت (دو روز و یک شب در قطار)
 • قیمت: 747.5 یوان چین (120 دلار آمریکا) برای تخت نرم
 • قطار: 15 قطار معمولی در هر روز
 • مناظر این مسیر: رودخانه زرد چین، دژ Jiayuguan، صحرای گوبی چین

شیان تاریخی طولانی و غنی در چین دارد. شیان اولین پایتخت باستانی چین در میان 4 پایتخت باستانی چین بوده است. تعداد زیادی ساختمان و بناهای باستانی در شیان وجود دارند. اورومچی بزرگترین شهر در غرب چین است. اورومچی چین، شهری است که فرهنگ اقلیت اویغوری و فرهنگ جاده ابریشم، هویت آن را شکل داده‌اند. سفر با این قطار در چین، سفری در مسیر جاده ابریشم است. در این مسیر می‌توانید مناظر غرب چین را ببینید و از غذاهای خوشمزه این منطقه از چین لذت ببرید. در طول مسیر از صحرای بزرگ گوبی نیز عبور خواهید کرد.

 • جاذبه‌های شیان که باید در تور چین ببینید: ارتش Terracotta، دیوار باستانی شهر، خیابان غذاهای اسلامی شیان
 • جاذبه‌های اورومچی که باید در تور چین ببینید: بازار بزرگ اورومچی، دریاچه Tianchi، تپه سرخ

بخش دوم این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش اول)"

غذاهای چین محبوب‌ترین غذاها در تمام جهان هستند، ولی غذاهای اصیل چینی تفاوت‌های زیادی با غذاهای غربی دارند. در ادامه 15 واقعیت جذاب در مورد غذاهای چین را که می‌توانند شما را متعجب کنند آماده کرده‌ایم.

شهر ممنوعه، کاخ سلطنتی امپراتورهای چین از زمان سلسله مینگ تا پایان سلسله کینگ بوده است. این مکان به عنوان خانه امپراتور چین و خانواده او استفاده می‌شده و مرکز سیاسی و تشریفاتی حکومت چین به مدت تقریبا 540 سال بوده است. با بیش از 14.6 میلیون بازدیدکننده در سال موزه قصر پکن یا همان شهر...

رفتن به یک کشور خارجی می‌تواند تجربه فوق‌العاده غریبی باشد، مخصوصا به کشوری منحصر به فرد از هر نظر مانند چین. البته شما می‌توانید در زمان تور چین خود، با بازدید از عجیب‌ترین موزه‌های پکن سفر خود را عجیب‌تر نیز بکنید. به شما اطمینان می‌دهیم این موزه‌های پکن را...

جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، مراسمات، مناظر زمستانی و غذاها از جاذبه‌های گردشگری چین در طول فصل زمستان هستند. برخی از این جشنواره‌ها شهرتی جهانی دارند و برخی دیگر به واسطه بومی بودنشان جالب توجه‌اند. تراکم کمتر گردشگران و هزینه‌های پایین از عواملی هستند که افراد گردشگر...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله هفت مسیر رویایی سفر با قطار در چین (بخش اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)