TEL : 22902286 (10 Lines)

8 مسیر اصلی خط آهن سرعت بالای چین (قسمت دوم)

خط آهن پر سرعت چین پاسخی کاملا طبیعی و نمایشی قدرتمندانه از توسعه فوق‌العاده سریع اقتصادی چین هستند. خط آهن پر سرعت چین نه تنها برای مردم چین روشی عالی و با امنیت برای جابه‌جایی در کشور به وجود آورده، بلکه باعث شده سفر در کشور چین برای مسافران تور چین بیش از پیش راحت و آسان شود. در بخش اول این مطلب 4 تا از 8 مسیر محبوب در سیستم خط آهن تندرو چین را معرفی کردیم. در این بخش مسیرهای شرقی غربی این سیستم را معرفی می‌کنیم.

8 مسیر اصلی خط آهن سرعت بالای چین (قسمت دوم)

مسیر Qingdao – Taiyuan (نیمه کامل)

 • طول مسیر: 770 کیلومتر
 • سرعت پیش‌بینی شده: 200 تا 250 کیلومتر بر ساعت
 • ایستگاه‌های اصلی: ایستگاه‌های Qingdao، جینان، Shijiazhuang و جنوب Taiyuan

Qingdao Taiyuan Route

مسیر قطار پر سرعت Qingdao – Taiyuan شامل خط تندرو Qingdao تا Jinan، خط تندرو Jinan تا Shijiazhuang، خط تندرو Shijiazhuang تا Taiyuan است. در حال حاضر می‌توانید از Qingdao تا Jinan را 3 ساعته طی کنید. تنها یک قطار پر سرعت از جینان به سمت Shijiazhuang حرکت می‌کند. این قطار 8 صبح به راه می‌افتد و طی این مسیر 3 ساعت و نیم به طول می‌انجامد. در بخش Shijiazhuang به Taiyuan قطارهای زیادی وجود دارند و این مسیر را در عرض 1 ساعت و نیم طی می‌کنند.

مسیر شانگهای – ووهان (Wuhan) – چنگدو (Chengdu) (نیمه کامل)

 • طول مسیر: 1600 کیلومتر
 • سرعت پیش‌بینی شده: 160 تا 350 کیلومتر بر ساعت
 • ایستگاه‌های اصلی: ایستگاه‌های Shanghai Hongqiao، جنوب نانجینگ، جنوب Hefei، هانکو، شرق Yichang، شمال Chongqing، شرق چنگدو

Shanghai Wuhan Chengdu Route

این خط آهن پر سرعت چین در امتداد رودخانه یانگتسه ساخته شده است. قطارهای پر سرعت در این مسیر خط آهن چین، متوسط سرعت 200 تا 250 کیلومتر بر ساعت دارند، به جز قطارهای خط‌های شانگهای تا نانجینگ که سرعت 350 کیلومتر بر ساعت دارند و Yichang تا Wanzhou که 160 کیلومتر در ساعت سرعت دارند (به خاطر پیچ و قوس‌های زیاد مسیر که به خاطر عبور این قسمت خط از مناطق کوهستانی سبب شده است). تا زمانی که خط Lichuan تا Chongqing به بهره‌برداری برسد، می‌توانید از شانگهای به Yichang، از Yichang به وانژو (Wanzhou) و از Chongqing به چنگدو را با قطارهای پر سرعت چین طی کنید. اگر در مدت سفرتان در مدت تور چین در این خط آهن وقت داشته باشید، سوار شدن بر کروزهای رودخانه یانگتسه بین Chongqing و Yichang و لذت بردن از مناظر این منطقه از چین، می‌تواند یک راه خوب برای ایجاد وقفه بین این سفر فوق‌العاده سریع باشد.

مسیر شوژو (Xuzhou) – ژنگژو (Zhengzhou) – لانژو (Lanzhou) – اورومچی (Urumqi) (نیمه کامل)

 • طول مسیر: 1400 کیلومتر
 • سرعت پیش‌بینی شده: 250 تا 350 کیلومتر بر ساعت
 • ایستگاه‌های اصلی: ایستگاه‌های شرق Xuzhou، ایستگاه Lianyungang، ایستگاه Zhengzhou، شمال شیان، Baoji و لانژو

Xuzhou Lanzhou Route

تنها یک بخش این مسیر از خط آهن پر سرعت چین فعال است: مسیر بین Zhengzhou و شیان. بقیه این مسیر در حال ساخت است. مسیر بین Xuzhou تا Zhengzhou دسامبر 2016 افتتاح می‌شود و مسیرهای بین شیان تا Baoji و بائوجی تا Lanzhou در سال 2017 افتتاح می‌شود. در سریع‌ترین قطار این مسیر یعنی قطار G97، شما مسیر Zhengzhou تا شیان را تنها در عرض 2 ساعت طی خواهید کرد. دیگر قطارهای G و D این مسیر به خاطر تعداد توقف‌های بیشتر در ایستگاه‌ها، این مسیر را 2 تا 3 ساعته طی می‌کنند.

مسیر شانگهای – هانگژو (Hangzhou) – چانگشا (Changsha) – گویانگ (Guiyang) – کونمینگ (Kunming) (نیمه کامل)

 • طول مسیر: 2266 کیلومتر
 • سرعت پیش‌بینی شده: 350 کیلومتر بر ساعت
 • ایستگاه‌های اصلی: ایستگاه‌های Shanghai Hongqiao، شرق هانگزو، غرب Nanchang، جنوب Changsha، شمال Guiyang، جنوب Kunming

Shanghai Hangzhou Kunming Route

خط آهن پر سرعت چین در مسیر شانگهای به کونمینگ کامل نشده و از شانگهای به Guiyang در حال فعالیت است. خط Guiyang تا کونمینگ در حال ساخت است و قرار است تا پایان سال 2016 به بهره‌برداری برسد. بعد از کامل شدن این خط، شرق چین و مرکز چین به جنوب غرب چین متصل می‌شوند. این مسیر یکی از زیباترین مسیرهای سفر با قطار در چین است که می‌توانید در مدت تور چین تجربه کنید. مسافران تور چین می‌توانند در طول این مسیر شهرهای بزرگ و مدرن چین، فرهنگ اقلیت‌های قومی چین و طبیعت زیبای چین را ببینند.

خط‌های HSR محلی و بین شهری چین

خطهای HSR محلی و بین شهری چین، خطهای راه‌آهن پر سرعت، در مسافت‌های کوتاه و مختص مسافر هستند که شهرهای یک استان یا یک منطقه نزدیک در چین را به هم متصل می‌کنند. این خطوط از شبکه راه آهن پر سرعت ملی مستقل هستند و سرعت متوسط 200 تا 250 کیلومتر بر ساعت دارند که بعضی مواقع به 300 کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد. خطوط HSR بین شهری چین در جدول زیر لیست شده‌اند:

مسیر فاصله (کیلومتر) سرعت زمان
پکن تا تیانجین 115 350 35 تا 57 دقیقه
شانگهای تا نانجینگ 301 350 1 ساعت و 7 دقیقه تا 3 ساعت و 33 دقیقه
Nanchang تا Jiujiang 131 250 1 ساعت تا 1 ساعت و 10 دقیقه
شانگهای تا هانگزو 169 350 1 ساعت
چنگدو تا Dujiangyan 65  220 19 تا 39 دقیقه
Changchun تا جیلین 111 250 40 تا 50 دقیقه
گوانگجو تا Zhuhai 117 200 59 دقیقه تا 1 ساعت و 24 دقیقه
Guiyang تا Kaiyang 62 200 48 دقیقه تا 1 ساعت و 7 دقیقه

بخش اول این مطلب:

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "8 مسیر اصلی خط آهن سرعت بالای چین (قسمت دوم)"

در قسمت اول این مطلب با برخی از جنبه‌های شهری پکن آشنا شدیم. در ادامه اطلاعات مهم دیگری که قبل از رفتن به این شهر بزرگ چین بهتر است بدانید را با هم مرور می‌کنیم.

ما می‌دانیم که برای کسانی که اولین بار به تور چین می‌روند، این کشور همراه با مردم و زبانشان می‌تواند تجربه‌ای عجیب و خاص باشد. اگر قصد دارید به عنوان توریست به شانگهای، یکی از مدرن‌ترین و جهانی‌ترین شهرهای دنیای امروز بروید، احتمالا از خود سوال می‌کنید که در این...

شالیزارهای پلکانی، مزارعی هستند که در دامنه کوهستان‌ها و تپه‌ها ساخته می‌شوند. بعضی از این شالیزارهای پلکانی صدها یا شاید هزاران سال قدمت داشته باشند. این شالیزارهای زیبا در چین، محلی عالی برای کوهنوردی، پیاده‌روی و عکاسی هستند. ما بر اساس محبوبیت‌شان، 5 تا از بهترین...

رفتن به تور چین می‌تواند فوق‌العاده هیجان‌انگیز و همچنین کمی استرس‌آور باشد. فرهنگ، آداب و رسوم و نگرش‌های اجتماعی در چین ممکن است با کشور خودتان زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد. در ادامه لیستی از 10 نکته مهم در مورد حفظ آداب معاشرت در چین برایتان آماده کرده‌ایم. رعایت...