نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)

اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، بهتر است این مطلب را بخوانید. در دو قسمت قبل 20 نکته در مورد تایلند را با شما در میان گذاشتیم. با بخش آخر این مطلب همراه ما باشید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)

۲۱. وقتی از یک معبد دیدن می‌کنید، ببینید آیا بقیه‌ی افراد کفش‌های خود را در آورده‌اند یا خیر. اگر آنها این کار را انجام داده‌اند شما نیز همین کار را بکنید.

۲۲. از ماساژ استفاده کنید. شده پنج یا شش بار در روز. این کار بسیار ارزان و باورنکردنی است چون وقتی به کشور خود بازگشتید باید بابت هر ماساژ ۱۰۰ دلار بپردازید. شما برای یک ساعت ماساژ پا در تایلند تنها سه دلار می‌پردازید.

۲۵. تا وقتی در بانکوک حضور دارید یک دست لباس برای خود بدوزید. می‌توانید در تایلند لباسی برای خود بدوزید که هزینه آن نسبت به ایالت‌های آمریکا بسیار کمتر خواهد بود. ولی فریب راننده تاکسی خود را نخورید که همراه او به فروشگاه‌های فانتزی بروید.

۲۶. هتلی را پیدا کنید که صبحانه رایگان ارائه می‌دهد، ولی پولتان را صرف بسته‌ی کامل غذایی (all-inclusive) نکنید. در بانکوک به جای این که بخواهید سه وعده در روز با غذاهای هتل خود را سیر کنید جاهای بسیار خوبی برای خوردن غذا (به قیمت ارزان) وجود دارند.

۲۷. در ماه آوریل به تایلند سفر نکنید. این ماه بدترین زمان برای سفر کردن است چون رطوبت هوا ۳۰۰٪ است. یا اگر می‌توانید این هوا را تحمل کنید، این ماه ارزان‌ترین زمان برای کرایه‌های هتل و هواپیما است.

۲۸. سری به باغ وحش بزنید. شما در آن‌جا حیوانات عجیب و غریب زیادی را خواهید دید که تا به حال نمی‌دانستید وجود دارند، ولی از شرایطی که این حیوانات در آن‌جا نگهداری می‌شوند نیز شوکه خواهید شد.

۲۹. با احوالپرسی کردن به سبک تایلندی (Wai) احترام خود را به تایلندی‌ها نشان دهید (دستانتان را مقابل سینه خود بگذارید و سرتان را خم کنید).

۳۰. Pad Thai که شما در کشورهای دیگر سفارش می‌دهید با نمونه تایلندی‌اش متفاوت است. این غذا در تایلند بسیار خوشمزه‌تر و باورنکردنی‌تر از هر جای دیگری در دنیاست.

۳۱. برای شام چند نمونه غذا سفارش دهید ولی انتظار نداشته باشید که همه این غذاها به طور همزمان آماده شوند. آماده شدن غذاها به طور همزمان به سبک برنامه Hell’s Kitchen، یک مفهوم کاملا غربی است. در تایلند به محض آماده شدن غذا، آن را سرو می‌کنند.

۳۲. آب را به صورت غیرمعدنی ننوشید. بطری‌های آب را به قیمت ۱۰ سنت از فروشندگان خیابانی تهیه کنید.

۳۳. به سر افراد دست نزنید. در تایلند سر، مقدس محسوب می‌شود و نباید به آن دست زد. و همین‌طور پای خود را به سمت کسی نگیرید و با پا به کسی اشاره نکنید. اگر هنگام صحبت با کسی روبروی او نشسته‌اید پایتان را روی زمین بگذارید تا به او بی‌احترامی نشود.

۳۴. مراقب باشید چه غذایی را سفارش می‌دهید. اگر شما گربه‌ها را اطراف غذاها ببینید، احتمالا نباید آنجا غذا بخورید. اگر می‌بینید کسی در رستوران در حال آماده کردن غذا نیست، به رستوران دیگری بروید. اگر افراد محلی دور دکه جمع نشده‌اند سراغ جای دیگری بروید.

۳۵. یک تا ده نان کرواسان میل کنید. احتمالا از آنهایی که در فرانسه وجود دارند هم خوشمزه‌تر هستند.

۳۶. بهتر است که با راننده‌ی توک‌توک راجع به کرایه‌اش چانه بزنید. مراقب باشید چون ممکن است آنها شما را راضی کنند تا به جایی غیر از جای مورد نظرتان بروید (معمولا جواهر فروشی‌ها یا مغازه‌های فانتزی که فروش‌های ویژه‌ای دارند و اجناس آنها تقلبی است و این رانندگان بابت بردن شما به آن جا کمیسیون می‌گیرند).

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)"

کولایپ (Ko Lipe) در جنوب تایلند قرار دارد. سواحل زیبا هستند، آب‌ها گرم هستند و Ko Lipe جزیره ارزانی است. در سال‌های اخیر این جزیره توسعه پیدا کرده، با این حال نسبت به دیگر مقصدهای تایلند کمتر توسعه یافته است. علاوه بر این شما در این جزیره، نزدیک به پارک دریایی و ملی هستید؛ پارکی که...

تعدادی از کشورهای جنوب شرق آسیا به دنبال توسعه و جایگزینی خطوط ریلی خود با شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت هستند. ایجاد شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت، مزایای اقتصادی بسیاری برای این کشورها و مناطق اطراف آن‌ها به همراه خواهد داشت. با این حال...

چرا باید همیشه خودمان را در اتاق‌های بسته‌ی هتل‌ها حبس کنیم؟ اگر به دنبال چیزی هستید که کمتر کسی تجربه کرده است، باید این هتل‌ها که اتاق‌هایی در فضای باز ارائه می‌دهند را امتحان کنید. از به خواب رفتن با صدای درختان در آفریقای جنوبی گرفته تا لذت بردن از یک غروب آفتاب...

گفتنی در مورد گوشه گوشه تایلند بسیار است. کشوری رنگارنگ و پر از عجایب که موجب می شود بخواهید در برنامه سفر هر ساله خود، تور تایلند را جای دهید. در این مطلب نگاهی انداخته ایم به جزایر بکر و دست نخورده تایلند.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)