TEL : 22902286 (10 Lines)

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)

اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، بهتر است این مطلب را بخوانید. در دو قسمت قبل 20 نکته در مورد تایلند را با شما در میان گذاشتیم. با بخش آخر این مطلب همراه ما باشید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)

۲۱. وقتی از یک معبد دیدن می‌کنید، ببینید آیا بقیه‌ی افراد کفش‌های خود را در آورده‌اند یا خیر. اگر آنها این کار را انجام داده‌اند شما نیز همین کار را بکنید.

۲۲. از ماساژ استفاده کنید. شده پنج یا شش بار در روز. این کار بسیار ارزان و باورنکردنی است چون وقتی به کشور خود بازگشتید باید بابت هر ماساژ ۱۰۰ دلار بپردازید. شما برای یک ساعت ماساژ پا در تایلند تنها سه دلار می‌پردازید.

۲۵. تا وقتی در بانکوک حضور دارید یک دست لباس برای خود بدوزید. می‌توانید در تایلند لباسی برای خود بدوزید که هزینه آن نسبت به ایالت‌های آمریکا بسیار کمتر خواهد بود. ولی فریب راننده تاکسی خود را نخورید که همراه او به فروشگاه‌های فانتزی بروید.

۲۶. هتلی را پیدا کنید که صبحانه رایگان ارائه می‌دهد، ولی پولتان را صرف بسته‌ی کامل غذایی (all-inclusive) نکنید. در بانکوک به جای این که بخواهید سه وعده در روز با غذاهای هتل خود را سیر کنید جاهای بسیار خوبی برای خوردن غذا (به قیمت ارزان) وجود دارند.

۲۷. در ماه آوریل به تایلند سفر نکنید. این ماه بدترین زمان برای سفر کردن است چون رطوبت هوا ۳۰۰٪ است. یا اگر می‌توانید این هوا را تحمل کنید، این ماه ارزان‌ترین زمان برای کرایه‌های هتل و هواپیما است.

۲۸. سری به باغ وحش بزنید. شما در آن‌جا حیوانات عجیب و غریب زیادی را خواهید دید که تا به حال نمی‌دانستید وجود دارند، ولی از شرایطی که این حیوانات در آن‌جا نگهداری می‌شوند نیز شوکه خواهید شد.

۲۹. با احوالپرسی کردن به سبک تایلندی (Wai) احترام خود را به تایلندی‌ها نشان دهید (دستانتان را مقابل سینه خود بگذارید و سرتان را خم کنید).

۳۰. Pad Thai که شما در کشورهای دیگر سفارش می‌دهید با نمونه تایلندی‌اش متفاوت است. این غذا در تایلند بسیار خوشمزه‌تر و باورنکردنی‌تر از هر جای دیگری در دنیاست.

۳۱. برای شام چند نمونه غذا سفارش دهید ولی انتظار نداشته باشید که همه این غذاها به طور همزمان آماده شوند. آماده شدن غذاها به طور همزمان به سبک برنامه Hell’s Kitchen، یک مفهوم کاملا غربی است. در تایلند به محض آماده شدن غذا، آن را سرو می‌کنند.

۳۲. آب را به صورت غیرمعدنی ننوشید. بطری‌های آب را به قیمت ۱۰ سنت از فروشندگان خیابانی تهیه کنید.

۳۳. به سر افراد دست نزنید. در تایلند سر، مقدس محسوب می‌شود و نباید به آن دست زد. و همین‌طور پای خود را به سمت کسی نگیرید و با پا به کسی اشاره نکنید. اگر هنگام صحبت با کسی روبروی او نشسته‌اید پایتان را روی زمین بگذارید تا به او بی‌احترامی نشود.

۳۴. مراقب باشید چه غذایی را سفارش می‌دهید. اگر شما گربه‌ها را اطراف غذاها ببینید، احتمالا نباید آنجا غذا بخورید. اگر می‌بینید کسی در رستوران در حال آماده کردن غذا نیست، به رستوران دیگری بروید. اگر افراد محلی دور دکه جمع نشده‌اند سراغ جای دیگری بروید.

۳۵. یک تا ده نان کرواسان میل کنید. احتمالا از آنهایی که در فرانسه وجود دارند هم خوشمزه‌تر هستند.

۳۶. بهتر است که با راننده‌ی توک‌توک راجع به کرایه‌اش چانه بزنید. مراقب باشید چون ممکن است آنها شما را راضی کنند تا به جایی غیر از جای مورد نظرتان بروید (معمولا جواهر فروشی‌ها یا مغازه‌های فانتزی که فروش‌های ویژه‌ای دارند و اجناس آنها تقلبی است و این رانندگان بابت بردن شما به آن جا کمیسیون می‌گیرند).

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت سوم)"

جنوب شرق آسیا برای تولید لباس بسیار مشهور است. اگر به دنبال تخفیف‌های خیلی فوق‌العاده برای اجناس با برندهای معروف هستید، باید مستقیم به سراغ فروشگاه‌های Outlet بانکوک بروید. همه تخفیف را دوست دارند و در بانکوک می‌توانید اجناس تخفیف خورده بسیاری پیدا کنید. برای مثال Amarin Plaza...

کم پیش می آید که در تایلند باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبت خاصی در حال برگزاری نباشد! تایلند در طول سال، شاهد برگزاری چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آن ها، جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. از آن جا که تایلندی ها علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس،...

یک قاعده در مورد بانکوک وجود دارد: هر مسافری که برای اولین بار به تور تایلند و بانکوک می‌رود باید از بازارهای روی آب بانکوک بازدید کند. بعضی از این بازارهای بانکوک توسط توریست‌های تور تایلند بازدید می‌شوند، ولی بیشتر بازارها به دلایلی از جمله فاصله زیاد از مرکز شهر بانکوک،...

رفتن به تور مسافرتی در اوج فصل سفر، در بسیاری از نقاط دنیا به معنی مواجهه با ازدحام جمعیت و قیمت بالای هتل‌ها است؛ به همین دلیل است که اغلب، مسافرت در فصل کم گردشگر (off-season) بهترین انتخاب است. Kayak، متوسط نرخ بلیت هواپیما و متوسط نرخ هتل چهار ستاره در جاهای مختلف دنیا را محاسبه کرده...