TEL : 22902286 (10 Lines)

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت دوم)

همواره دانستن نکته‌ها و دانستنی‌ها در مورد یک کشور جذاب است. حال اگر قرار باشد به آن کشور سفر کنیم، بعضی مواقع دانستن این نکته‌ها ضروری و واجب می‌شود. در ادامه با قسمت دوم نکته‌هایی که باید قبل از رفتن به تور تایلند بدانید با ما همراه باشید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت دوم)

۱۱. از وسایل نقلیه عمومی تایلند استفاده کنید. قطار هوایی (BTS) و مترو (MRT) ارزان، راحت و سریع هستند. در تایلند می‌توانید با این وسایل به همه جا سفر کنید و در ضمن استفاده از این وسایل بسیار ساده است. برای این کار نقشه شهری کمک زیادی می‌کند. سیستم بلیت‌های الکترونیکی بسیار ساده و مفید هستند و در عین حال نظافت قطار نیز حفظ می‌شود. یک بلیت یک روزه تهیه کنید تا در هزینه رفت و آمدتان صرفه‌جویی کرده باشید.

۱۲. در تایلند، سوسک‌های زیادی خواهید دید. ممکن است بعضی روزها چیزی به چشم نخورد، اما بعضی روزها چرا!

۱۳. به این نکته توجه کنید که یک خانم خیلی خوش پوش، در قطار، قایق و یا هر جای دیگری، احتمالا خانم نیست.

۱۴. در یک هتل پنج ستاره اقامت کنید. برای پیدا کردن یک هتل درجه یک جایی مناسب‌تر از بانکوک را در دنیا پیدا نخواهید کرد. یک هتل پنج ستاره چیزی حدود صد دلار برای هر شب هزینه دارد.

۱۵. در بانکوک بوهای زیادی به مشام‌تان می‌خورد. وقتی در خیابان‌های این شهر قدم می‌زنید، می‌توانید در یک مسیر بوی خوش گل‌های یاسمن و بوی تند فاضلاب را به طور همزمان احساس کنید.

۱۶. یخ‌هایی که در رستوران‌های تایلند استفاده می‌شوند برای نوشیدنی نیز مناسب‌اند. اگر در جایی دور از شهر هستید و نگران هستید که از این یخ ها استفاده کنید یا نه، به جای آن، آب معدنی بگیرید.

۱۷. چند عبارت اصلی را به زبان تایلندی یاد بگیرید اما بدانید که در بانکوک زبان انگلیسی در حد بسیار گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تایلند تقریبا همه برای کمک به شما از ایما و اشاره هم استفاده می‌کنند.

۱۸. اگر با وسایل موجود در سرویس‌های بهداشتی احساس راحتی نمی‌کنید همراه با خودتان دستمال و ضدعفونی کننده دست داشته باشید.

۱۹. به ورزشگاه لومپینی بروید و یک مسابقه موی تای را تماشا کنید، ولی خیلی مشتاق خریدن بلیت‌های وی‌آی‌پی آن نباشید. این صندلی‌ها فقط یک متر با صندلی‌های معمولی فاصله دارند ولی بابت آنها باید چهار برابر هزینه کنید.

۲۰. هتلی انتخاب کنید که به وسایل نقلیه عمومی نزدیک باشد (MRT و BTS). محله‌ی سوخومویت در بانکوک کاملا مناسب است چون در آن منطقه فقط چند خیابان آن طرف‌تر ایستگاه MRT و BTS وجود دارد.

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت دوم)"

این ده توصیه را بخوانید تا بتوانید در سفرتان به بانکوک بهترین چیزها را در این شهر تجربه کنید. در قسمت اول 5 مورد را مطرح کردیم، در ادامه با ما همراه باشید.

در این مطلب چهار قسمتی، با افرادی آشنا می‌شوید که برای تحقق رویای خود دست از همه داشته‌هایشان کشیدند و زندگی روزمره خود را با هدف دست یافتن به رویاهایشان ترک کردند. بسیاری از آنها اعتقاد دارند، کار راحتی نبود و سختی‌های زیادی تحمل کردند، ولی در نهایت از نتیجه کارشان و از...

تجربه‌های گوناگون خرید در بانکوک، به مراتب فراتر از قدم زدن در یک مرکز خرید یا گشتن در بازارها است. خرید در بانکوک یک فعالیت شبانه‌روزی است که با بهترین نوعش در غرب برابری می‌کند، که طعم منحصر به فرد فرهنگ شرقی نیز به آن اضافه شده است. بازدید از هر کدام از مراکز خرید این لیست...

لیست بهترین هتل های 4 ستاره ارزان قیمت بانکوک، تجسمی واقعی از چیزی هستند که بانکوک به آن مشهور است: بهترین اقامتگاه‌ها از نظر فاکتور قیمت به ارزش که در یک تور مسافرتی می‌تواند نصیبتان شود. با پولی که در بسیاری از شهرها می‌توانید با آن تنها یک اتاق در یک خوابگاه مشترک بگیرید،...