نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

تایلند در جنوب شرقی آسیا، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد تورهای گردشگری در تمام دنیا است. جاذبه‌های تایلند تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی مسحور کننده آن نیست، بلکه اخلاق مردم تایلند نیز می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌های تایلند محسوب گردد. اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، این مطلب را بخوانید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

۱. در تایلند با قاشق غذا بخورید نه با چنگال. تنها با چنگال غذا خوردن، بی‌ادبی محسوب می‌شود؛ در عوض، از چنگال برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده کنید.

۲. مردم تایلند واقعا بسیار مهربان هستند. تعجب نکنید اگر غریبه‌ها به شما توصیه دادند یا گفتگویی را با شما شروع کردند.

۳. مردم در صف نمی‌ایستند. تایلندی‌ها به جای ایستادن در صف به صورت جمعی می‌ایستند و در اماکن عمومی، جای شخصی و اختصاصی برای آنها معنا و مفهومی ندارد.

۴. روزها سوار توک-توک شوید و شب‌ها تاکسی بگیرید. با تاکسی راحت‌تر هستید اما با توک-توک‌ها دید بهتری نسبت به فضای بیرون خواهید داشت. هر دوی آن‌ها وحشتناک‌اند. اگر در شب به جاده پاتپانگ رفتید از راننده تاکسی بخواهید تا برگردد و در یک وقت مشخص شما را سوار کند. در غیر این صورت برای پیدا کردن ماشین جهت بازگشت به هتل خود دچار مشکل خواهید شد.

۵. در مورد پادشاه تایلند هیچ صحبتی نکنید. خیلی جدی می‌گوییم، حتی یک کلمه.

۶. مردم تایلند فقط روزهای خاصی اجازه قمار کردن دارند (به دستور پادشاه، که شما همچنان در موردش صحبت نمی‌کنید، درسته؟). دیدن یک مسابقه اسب دوانی و افرادی که در حال فریاد کشیدن هستند، تجربه جذابی برایتان خواهد بود.

۷. در مدت تور تایلند، تا جایی که می‌توانید انبه بخورید. انبه‌های تایلند خوشمزه‌ترین انبه‌های دنیا هستند.

۸. وقتی در تایلند از معبدها، مراکز راهبان بودایی، صومعه‌ها، کاخ‌ها و ... دیدن می‌کنید، آرنج‌ها و زانوهای خود را بپوشانید.

۱۰. اگر راننده تاکسی‌ای به شما بگوید که یک مکان یا جاذبه توریستی خاص، امروز تعطیل است، حرف او را باور نکنید؛ راننده‌ها خیلی وقت‌ها این ترفند را به کار می‌گیرند تا جاهای دیگری را پیشنهاد بدهند و با این کار کمیسیون خوبی نصیبشان شود. اگر به آنها شک داشتید به خاطر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده‌اند از آنها تشکر کنید و به سراغ راننده دیگری بروید.

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)"

در ادامه به مرور خاطرات زندگی افرادی شجاع می‌پردازیم که با تصمیم ناگهانی و عزمی جدی توانستند زندگی خود را متحول کنند و سرانجام بعد از سال‌ها به زندگی رویایی خود دست پیدا کنند. با ما همراه باشید تا با چند فرد دیگر از این افراد شجاع و رویاپرداز بیشتر آشنا شویم.

تعدادی از کشورهای جنوب شرق آسیا به دنبال توسعه و جایگزینی خطوط ریلی خود با شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت هستند. ایجاد شبکه‌ای از خطوط ریلی مناسب برای قطارهای پرسرعت، مزایای اقتصادی بسیاری برای این کشورها و مناطق اطراف آن‌ها به همراه خواهد داشت. با این حال...

در ادامه ما محبوب‌ترین هتل‌های بانکوک که برای سفر همراه با بچه‌ها مناسب هستند را لیست کرده‌ایم. تمامی این هتل‌های بانکوک امکانات و سرویس‌هایی دارند که برای بچه‌ها طراحی شده‌اند و باعث می‌شوند اقامت شما در بانکوک به راحت‌ترین شکل و دلپذیرترین حالت سپری شود....

یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی که می‌توانیم در سفر به یک کشور خارجی انجام دهیم، خرید کالاهایی است که در کشور خودمان به آن‌ها دسترسی نداریم. زمانی هم که برای خرید اقلام لوکس و مد روز، مبلغی به مراتب کمتر از قیمت متعارف آن پرداخت می‌کنیم، این لذت چند برابر می‌شود. تحت تأثیر...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)