TEL : 22902286 (10 Lines)

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

تایلند در جنوب شرقی آسیا، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد تورهای گردشگری در تمام دنیا است. جاذبه‌های تایلند تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی مسحور کننده آن نیست، بلکه اخلاق مردم تایلند نیز می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌های تایلند محسوب گردد. اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، این مطلب را بخوانید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

۱. در تایلند با قاشق غذا بخورید نه با چنگال. تنها با چنگال غذا خوردن، بی‌ادبی محسوب می‌شود؛ در عوض، از چنگال برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده کنید.

۲. مردم تایلند واقعا بسیار مهربان هستند. تعجب نکنید اگر غریبه‌ها به شما توصیه دادند یا گفتگویی را با شما شروع کردند.

۳. مردم در صف نمی‌ایستند. تایلندی‌ها به جای ایستادن در صف به صورت جمعی می‌ایستند و در اماکن عمومی، جای شخصی و اختصاصی برای آنها معنا و مفهومی ندارد.

۴. روزها سوار توک-توک شوید و شب‌ها تاکسی بگیرید. با تاکسی راحت‌تر هستید اما با توک-توک‌ها دید بهتری نسبت به فضای بیرون خواهید داشت. هر دوی آن‌ها وحشتناک‌اند. اگر در شب به جاده پاتپانگ رفتید از راننده تاکسی بخواهید تا برگردد و در یک وقت مشخص شما را سوار کند. در غیر این صورت برای پیدا کردن ماشین جهت بازگشت به هتل خود دچار مشکل خواهید شد.

۵. در مورد پادشاه تایلند هیچ صحبتی نکنید. خیلی جدی می‌گوییم، حتی یک کلمه.

۶. مردم تایلند فقط روزهای خاصی اجازه قمار کردن دارند (به دستور پادشاه، که شما همچنان در موردش صحبت نمی‌کنید، درسته؟). دیدن یک مسابقه اسب دوانی و افرادی که در حال فریاد کشیدن هستند، تجربه جذابی برایتان خواهد بود.

۷. در مدت تور تایلند، تا جایی که می‌توانید انبه بخورید. انبه‌های تایلند خوشمزه‌ترین انبه‌های دنیا هستند.

۸. وقتی در تایلند از معبدها، مراکز راهبان بودایی، صومعه‌ها، کاخ‌ها و ... دیدن می‌کنید، آرنج‌ها و زانوهای خود را بپوشانید.

۱۰. اگر راننده تاکسی‌ای به شما بگوید که یک مکان یا جاذبه توریستی خاص، امروز تعطیل است، حرف او را باور نکنید؛ راننده‌ها خیلی وقت‌ها این ترفند را به کار می‌گیرند تا جاهای دیگری را پیشنهاد بدهند و با این کار کمیسیون خوبی نصیبشان شود. اگر به آنها شک داشتید به خاطر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده‌اند از آنها تشکر کنید و به سراغ راننده دیگری بروید.

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)"

برای گردشگران کوله‌پشتی به دوش، رفتن به سمت جنوب شرقی آسیا سفری معمول و شناخته شده است. از دهه‌ ۷۰ میلادی افراد زیادی در سراسر دنیا به این منطقه سفر می‌کنند. سفر به جنوب شرقی آسیا از تایلند زیبا شروع می‌شود، به لائوس در حال محبوب شدن می‌رسد و راه خود را از ویتنام و از معابد...

بهترین هتل‌های بانکوک که اقامت در آن‌ها فرصتی عالی برای خرید کردن در بانکوک برایتان فراهم می‌کنند، در اطراف محله‌های سیام (Siam) و پراتونام (Pratunam) قرار گرفته‌اند؛ این دو منطقه بانکوک در کنار هم یک مرکز خرید غول‌پیکر را در پایتخت تایلند ایجاد می‌کنند. راحتی دسترسی...

رستوران‌های بوفه بانکوک که در آن‌ها می‌توانید همه چیز به هر اندازه که می‌خواهید بخورید، انتخاب‌های هوشمندانه‌ای هستند اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان در زمان تور تایلند صرفه‌جویی کنید. در این لیستی که از رستوران‌های بوفه بانکوک برایتان آماده کرده‌ایم...

مدیریت گردشگری تایلند، به منظور جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و محافظت از سواحل و صخره‌های مرجانی، جزیره کو تاچای (Koh Tachai) را به روی گردشگران داخلی و خارجی بست. جزیره‌ی کو تاچای (Koh Tachai) در دریای آندامان واقع است که در چند سال اخیر شاهد ورود بیش از حد گردشگران بوده است.