TEL : 22902286 (10 Lines)

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

تایلند در جنوب شرقی آسیا، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین مقاصد تورهای گردشگری در تمام دنیا است. جاذبه‌های تایلند تنها طبیعت زیبا و دلربا و بناهای تاریخی مسحور کننده آن نیست، بلکه اخلاق مردم تایلند نیز می‌تواند به عنوان یکی از جاذبه‌های تایلند محسوب گردد. اگر قصد رفتن به تور تایلند را دارید، این مطلب را بخوانید.

نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)

۱. در تایلند با قاشق غذا بخورید نه با چنگال. تنها با چنگال غذا خوردن، بی‌ادبی محسوب می‌شود؛ در عوض، از چنگال برای گذاشتن غذا در قاشق استفاده کنید.

۲. مردم تایلند واقعا بسیار مهربان هستند. تعجب نکنید اگر غریبه‌ها به شما توصیه دادند یا گفتگویی را با شما شروع کردند.

۳. مردم در صف نمی‌ایستند. تایلندی‌ها به جای ایستادن در صف به صورت جمعی می‌ایستند و در اماکن عمومی، جای شخصی و اختصاصی برای آنها معنا و مفهومی ندارد.

۴. روزها سوار توک-توک شوید و شب‌ها تاکسی بگیرید. با تاکسی راحت‌تر هستید اما با توک-توک‌ها دید بهتری نسبت به فضای بیرون خواهید داشت. هر دوی آن‌ها وحشتناک‌اند. اگر در شب به جاده پاتپانگ رفتید از راننده تاکسی بخواهید تا برگردد و در یک وقت مشخص شما را سوار کند. در غیر این صورت برای پیدا کردن ماشین جهت بازگشت به هتل خود دچار مشکل خواهید شد.

۵. در مورد پادشاه تایلند هیچ صحبتی نکنید. خیلی جدی می‌گوییم، حتی یک کلمه.

۶. مردم تایلند فقط روزهای خاصی اجازه قمار کردن دارند (به دستور پادشاه، که شما همچنان در موردش صحبت نمی‌کنید، درسته؟). دیدن یک مسابقه اسب دوانی و افرادی که در حال فریاد کشیدن هستند، تجربه جذابی برایتان خواهد بود.

۷. در مدت تور تایلند، تا جایی که می‌توانید انبه بخورید. انبه‌های تایلند خوشمزه‌ترین انبه‌های دنیا هستند.

۸. وقتی در تایلند از معبدها، مراکز راهبان بودایی، صومعه‌ها، کاخ‌ها و ... دیدن می‌کنید، آرنج‌ها و زانوهای خود را بپوشانید.

۱۰. اگر راننده تاکسی‌ای به شما بگوید که یک مکان یا جاذبه توریستی خاص، امروز تعطیل است، حرف او را باور نکنید؛ راننده‌ها خیلی وقت‌ها این ترفند را به کار می‌گیرند تا جاهای دیگری را پیشنهاد بدهند و با این کار کمیسیون خوبی نصیبشان شود. اگر به آنها شک داشتید به خاطر اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده‌اند از آنها تشکر کنید و به سراغ راننده دیگری بروید.

بخش‌های دیگر این مطلب:

منبع: The Wanderlust Kitchen
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی که باید پیش از رفتن به تور تایلند بدانید (قسمت اول)"

پارک ملی کائو سم رو یوت (Khao Sam Roi Yot)، یک پارک دریایی زیبا، در استان پرچوئاپ تیری خان (Prachuap Khiri Khan) کشور تایلند است. محیطی زیبا در نزدیک خلیج تایلند که به طبیعت مسحور کننده‌اش افتخار می‌کند، طبیعتی که هزاران توریست تور تایلند را به سمت خود جذب می‌کند. این پارک ملی تایلند، در داخل...

بانکوک برای هر بچه‌ای چیزی برای ارائه دارد. در بانکوک کلی ماجراجویی و تفریح برای کوچکترها وجود دارد و انتخاب‌ها بی نهایت هستند. از کاوش در دنیای زیر آب گرفته تا یک سفر هیجان‌انگیز بر روی رودخانه Chao Phraya و کلی تفریح در پارک‌های آبی، مطمئن باشید به کودکتان در بانکوک خوش خواهد...

وقتی در تور تایلند هستید، خیلی عذاب‌آور است که از خواب بیدار شوید و ببینید هوا بارانی است؛ ولی خوشبختانه بانکوک تعداد زیادی گزینه برای روزهای بارانی نیز دارد. اگر انرژی‌اش دارید، به تماشای تمرینات موی‌تای بروید یا دوستان خود را در مسابقه ماشین‌های کارتینگ به چالش بکشید....

جنوب شرق آسیا برای تولید لباس بسیار مشهور است. اگر به دنبال تخفیف‌های خیلی فوق‌العاده برای اجناس با برندهای معروف هستید، باید مستقیم به سراغ فروشگاه‌های Outlet بانکوک بروید. همه تخفیف را دوست دارند و در بانکوک می‌توانید اجناس تخفیف خورده بسیاری پیدا کنید. برای مثال Amarin Plaza...