TEL : 22902286 (10 Lines)

نکاتی جالب در مورد سونگ‌کران تایلند

به این خاطر که آوریل گرمترین ماه سال در تایلند است، تمام مردم تایلند در جنگ آب‌بازی فستیوال سونگ‌کران که در کل کشور در جریان است مشارکت می‌کنند و فرصتی پیدا می‌کنند که در این گرمای طاقت‌فرسا کمی تفریح کنند.

نکاتی جالب در مورد سونگ‌کران تایلند

سونگ‌کران در تایلند به عنوان یک سنت بودایی شروع شد که در آن ریختن مقدار جزئی از آب بر روی دیگران سمبلی از تطهیر کردن بود، ولی همان‌طور که جلو رفت مردم تایلند به شکل بازیگوشانه‌تری روی هم آب ریختند؛ وضعیتی که تا حالا ادامه داشته و به مرحله‌ای رسیده که در ایام جشن، کل تایلند به صحنه یک جنگ خیلی عظیم از آب‌بازی تبدیل می‌شود که توسط میلیون‌ها نفر از مردم تایلند انجام می‌شود.

اگر در نیمه‌های آوریل در تور تایلند باشید، هیچ جایی وجود ندارد که بتوانید از خیس شدن فرار کنید. تنها استثناها در این زمینه راهبان بودایی، نوزادها و افراد مسن هستند. حتی اگر بهترین لباس‌هایتان را هم بپوشید کسی در تایلند به شما رحم نخواهد کرد. بنابراین اگر از هتل‌تان بیرون می‌روید توصیه اکید می‌کنیم این کار را انجام دهید: لباس‌های شیک و مجلسی و کفش‌های چرم خود را در هتل بگذارید. در ضمن حتما مراقب تلفن همراه، دوربین عکاسی، پاسپورت و دیگر وسایل با ارزش خود باشید. آن‌ها را داخل گاوصندوق هتل قرار دهید یا اگر مجبور هستید آن‌ها را همراه داشته باشید از کیسه‌های ضد آب که همه جا در دسترس هستند استفاده کنید.

جمله‌ای که زیاد در مدت جشن در تایلند می‌شنوید، جمله Sawadee Bee Mai به معنی سال نو مبارک است. با لبخند این جمله را به مردم تایلند بگویید. این کار بهترین راه برای پیدا کردن دوست‌های جدید در تایلند است. هر استان تایلند رسم مختص خودش را در مورد این جشن دارد. شرکت در این جشن در روستاها و شهرهای کوچک تایلند نیز می‌تواند به اندازه شهرهای بزرگ تایلند جذاب باشد. به یاد داشته باشید که از شما انتظار می‌رود خیس شدن در این جشن در تایلند را با شوخ طبعی پذیرا باشید. بنابراین اگر دوست ندارید خیس شوید در هتل محل اقامت‌تان بمانید.

15 نکته برای لذت بردن از سونگ‌کران در تایلند

1. تمام ماهیت این جشن تایلند تفریح و شادی است، بنابراین عصبانی نشوید.

2. در سونگ‌کران تایلند قرار است خیس شوید. این را قبول کنید.

3. اگر می‌خواهید خیس نشوید در محل اقامت‌تان بمانید.

4. ممکن است مردم تایلند خمیری سفید-خاکستری به شما بمالند. این خمیر از پودری خوشبو و آب درست شده و ضرری ندارد. البته اگر به چشمتان برود ممکن است باعث سوزش شود.

5. گفتن sawadee bee mai (سال نو مبارک) فراموش نشود.

6. عینک‌های شنا می‌تواند از چشم‌هایتان در برابر آب و آن خمیر مخصوص مردم تایلند محافظت کند.

7. از کیسه‌های ضد آب برای محافظت از وسایل با ارزش خود استفاده کنید.

8. سعی کنید سفید نپوشید. خب چون وقتی خیس می‌شوید بدنتان دیده می‌شود!

9. راهبان بودایی احترام زیادی در تایلند دارند، بنابراین روی آن‌ها آب نپاشید.

10. حواستان به موتورسوارها باشد. ممکن است آب پاشیدن ناگهانی روی آن‌ها باعث تصادفشان شود.

11. مردمی که توک توک (سه چرخه‌های موتوری) سوار هستند، هدف‌های خیلی خوبی هستند. فرصت را از دست ندهید.

12. در زمان سونگ‌کران در تایلند از سوار شدن بر روی موتور اجتناب کنید. یا از وسایل حمل و نقل عمومی تایلند استفاده کنید یا پیاده‍‌روی کنید.

13. وسایل با ارزش خود را در هتل بگذارید و حواستان به آن‌هایی که همراه می‌برید باشد.

14. آبی که رویتان پاشیده می‌شود را غورت ندهید. نمی‌دانید که منبع آن آب از کجا است!

15. کف خیابان‌ها لغزنده می‌شوند، بنابراین مراقب قدم‌هایتان باشید.

منبع: Asia Web Direct
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "نکاتی جالب در مورد سونگ‌کران تایلند"

در این مطلب چهار قسمتی، با افرادی آشنا می‌شوید که برای تحقق رویای خود دست از همه داشته‌هایشان کشیدند و زندگی روزمره خود را با هدف دست یافتن به رویاهایشان ترک کردند. بسیاری از آنها اعتقاد دارند، کار راحتی نبود و سختی‌های زیادی تحمل کردند، ولی در نهایت از نتیجه کارشان و از...

بانکوک، پایتخت تایلند، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی آسیا است. بعضی از محله‌های قدیمی و نقاط توریستی پر بازدید بانکوک، بافتی نامنظم و گیج‌کننده دارند و در صورت آشنا نبودن با بانکوک، می‌توانند موجب سردرگمی گردشگران شوند. این مسئله به خصوص در سفرهای کوتاه...

تایلند نسبت به دیگر کشور‌های جنوبی آسیا، سالانه از گردشگران بسیار بیشتری میزبانی می‌کند. تایلند زیبایی‌های بسیاری دارد و همه تایلند را با منظره‌های عالی، سواحل خیره‌کننده، فرهنگ غنی، میهمان‌نوازی، غذاهای لذیذ و مردم دوست‌داشتنی می‌شناسند.

همه‌ی ما می‌خواهیم در زمان تعطیلات، مرخصی‌های کاری یا فرجه‌های موجود در طول سال، به مسافرت برویم اما با وضعیت کنونی اقتصاد، اغلب مردم در مورد پایداری شرایط مالی خود نگران هستند. برای برخی سفر یک گزینه نیست، کاری لوکس و پر خرج است. با این وجود این ایده که مسافرت همیشه گران...