موزه ملی کلمبو سریلانکا

این موزه که به موزه ملی سریلانکا نیز معروف است، بزرگ‌ترین موزه کشور سریلانکا و یکی از مقاصد تور سریلانکا است. این موزه در دهه 1870 در طی دوران حکمرانی بریتانیا بر این شهر ساخته شد. ساختمان مجلل سفید رنگ این موزه نشان‌دهنده سلیقه معماری استعماری و کلونیال آن زمان است.

موزه ملی کلمبو سریلانکا

امروزه مجموعه‌های فاخر سلطنتی، شامل تاج و تخت سلطنتی و جواهرات تاج پادشاهان کندی در این موزه نگهداری می‌شوند. دیگر مجموعه‌های این موزه نمایانگر تایخ رنگارنگ سریلانکای باستانی هستند. در کنار تالارهای قدیمی موزه که مربوط به 130 سال پیش می‌شوند، تالارهای جدید نیز از زمان بازگشایی این موزه تاکنون به این مجموعه اضافه شده‌اند. اما ظاهر بنا همچنان قدیمی است و همین ویژگی جالب، این موزه را به یکی از جاذبه‌های تور سریلانکا تبدیل می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که فروش بلیط ورودی تا یک ساعت پیش از تعطیلی موزه ادامه دارد.

  • آدرس: سریلانکا، کلمبو، خیابان Albert Crescend
  • وبسایت موزه: www.museum.gov.lk
منبع: Fodors
اخبار و مقالات مرتبط با "موزه ملی کلمبو سریلانکا"

چند مقصدی در آسیا وجود دارد که برای کسانی که اولین بار به این قاره سفر می‌کنند، نسبت به بقیه مکان‌ها، تجربه راحت‌تری فراهم می‌کنند. با این که تقریبا هر جایی در آسیا برای بازدید جذاب است، اما بعضی از مقصدها می‌توانند برای آن‌هایی که تجربه‌ی کمتری از این قاره دارند...

دیدگاه های مرتبط با موزه ملی کلمبو سریلانکا

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)