TEL : 22902286 (10 Lines)

معرفی جاذبه‌های گوانجو: پارک Yuexiu

پارک Yuexiu در گوانگجو که نام خود را از کوهستان Yuexiu گرفته، در سال 1952 ساخته شده و بزرگترین پارک گوانگجو است. این پارک حدود 860 هزار متر مربع وسعت دارد.

معرفی جاذبه‌های گوانجو: پارک Yuexiu

پارک Yuexiu هفت تپه دارد: تپه Yuejing، تپه Guihua، تپه Muke، تپه Liyu و دیگر تپه‌ها. در پارک Yuexiu گوانجو همچنین سه دریاچه مصنوعی وجود دارد: دریاچه Beixiu، دریاچه Nanxiu و دریاچه Dongxiu. پارک Yuexiu به خاطر تپه‌ها و دریاچه‌های زیبایش و تعداد زیادی اثر آنتیک، مشهور است که باعث شده بازدید از این پارک گوانجو، کاری فرح‌بخش شود.

در تمام طول سال در این پارک گوانجو، گیاهان و درختان سرسبز، پرنده‌های آوازخوان و گل‌های خوشبو را می‌توانید ببینید. این پارک به عنوان یکی از هشت جاذبه جدید گوانجو، با درختان سرسبز، بامبوهای فراوان و گل‌های شکوفه کرده‌اش هر گردشگری را جذب خود می‌کند. می‌توانید به راحتی در عظمت این پارک با تعداد زیادی عمارت، برج و دالان گم شوید. این پارک گوانجو، نمایشگاه گل و گیاه برگزار می‌کند که میلیون‌ها توریست را در بهار و پاییز هر سال جذب می‌کند.

غیر از جاذبه‌های خارق‌العاده طبیعی پارک Yuexiu گوانجو، چندین دیدنی دیگر از دوره‌های مختلف تاریخی چین نیز وجود دارد که به خوبی پارک را تزئین کرده‌اند. مجسمه پنج بز مشهور، برج Zhenhai، دیوار قدیمی شهر از دوره سلسله Ming و بنای تاریخی Zhongshan از جمله این دیدنی‌ها هستند.

مجسمه پنج بز، یکی از مشهورترین سازه‌ها در گوانجو است و به نماد شهر تبدیل شده است. افسانه‌ها می‌گویند که بیش از 2000 سال پیش، شهر زمین‌هایی لم‌یزرع داشت و مردم از قحطی رنج می‌بردند. یک روز پنج نامیرا سوار بر پنج بز به شهر آمدند. بزها در دهانشان دسته‌های ساقه برنج داشتند. نامیراها ساقه‌های برنج را برای مردم شهر باقی گذاشتند و برای شهر طلب نعمت کردند و رفتند. بزها به سنگ تبدیل شدند و شهر ثروتمند و مشهور شد.

برج Zhenhai که بین مردم محلی گوانجو به برج پنج طبقه مشهور است، یکی از نقاط برجسته گوانجو است. گفته‌های تاریخی جالب می‌گویند که Zhu Liangzu یک مقام دولتی در سلسله Ming غباری زرد و بنفش را روی کوهستان Yuexiu دید. ساحری به او گفت که این نشانه حضور پادشاهی جدید است. برای از بین بردن این طلسم، Zhu Liangzu در سال 1380 دستور داد که این بنا ساخته شود. در مدت 600 سال بعد از آن این بنا 5 بار خراب شد و 5 بار از نو ساخته شد. هم اکنون این مکان موزه گوانجو است و آثار و مدارکی از تاریخ 2000 ساله گوانجو را در خود جای داده است. این سازه که اولین برج در منطقه Lingnan بوده است، 28 متر ارتفاع و 16 متر طول دارد.

چیزهای دیگر که می‌توانید در این پارک زیبای گوانجو پیدا کنید این‌ها هستند: استادیوم کوهستانی Yuexiu که گنجایش 30 هزار نفر را دارد. استخر شنای Yuexiu محل برگزاری مسابقات بین‌المللی است. استخر شنای Jinyin، خانه گل و موزه هنری گوانگجو و بسیاری امکانات تفریحی دیگر از ویژگی‌های این پارک هستند.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک بهار است وقتی که دمای هوا معتدل و نمایشگاه باغ گوانجو در این پارک برگزار می‌شود.

رستوران Yong Ya Shan داخل پارک، محیطی دلپذیر داشته و برای غذاهای Fish Head و Sun Chicken خود مشهور است و منوی آن پر است از غذاهای لذیذ و عالی. مسافران گوانجو می‌توانند در این رستوران استراحت کنند، چای بنوشند و از غذاهای لذیذ در کنار طبیعت زیبای این شهر چین لذت ببرند.

پارک Yuexiu گوانجو پنج دروازه ورودی دارد، به نام‌های دروازه اصلی، شرقی، غربی، شمالی و جنوبی. اتوبوس‌های زیادی در هر کدام از دروازه‌ها وجود دارند و خط 2 مترو گوانجو نیز در دروازه اصلی ایستگاه دارد.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "معرفی جاذبه‌های گوانجو: پارک Yuexiu"

در این سلسله مقالات، تک تک ماه‌های سال در گوانجو را بررسی می‌کنیم و کارهایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در هر یک از ماه‌ها در گوانجو انجام دهید. در بخش اول ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس را بررسی می‌کنیم.

راه‌آهن پر سرعت گویانگ به گوانجو (HSR) چین، از مناطق بسیار خوش‌منظره و مناطق توریستی مربوط به اقلیت‌های چین عبور می‌کند. این خط آهن مسیری را ایجاد کرده که سفر در آن را برای هر مسافر تور چین واجب کرده است. در این مطلب سعی کرده‌ایم برخی از برجسته‌ترین نقاط توقف در این مسیر...

اگر برای بسیاری از کشورها گفتن این که باید چند بار به تور آن کشور بروید تا تمام دیدنی‌های آن را ببینید، احتمالا برای چین صدق نمی‌کند. برای تجربه چین واقعی، تنها باید در این کشور زندگی کرد تا تمام زیبایی‌های آن را دید.

چین کشور فوق‌العاده بزرگی است، تقریبا هم اندازه آمریکا و قاره اروپا و بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تنوع آب و هوایی دارد. بنابراین قبل از این که به تور چین بروید توصیه می‌کنیم شرایط آب و هوایی آن منطقه از چین که قرار است به آنجا سفر کنید را بدانید. چین وسیع است و آب و هوا حتی...