TEL : 22902286 (10 Lines)

معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue

چین دیدنی، شنیدنی و گفتنی زیاد دارد. گوانجو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر گوشه از گوانجو پر است از دیدنی‌های جذاب. در این سری مقالات، جاذبه‌های گوانجو را تک به تک بررسی می‌کنیم تا شما در سفر به گوانجو بتوانید بیشترین بهره را از این شهر ببرید.

معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue

موزه مقبره پادشاه Nanyue در گوانجو قرار داشته و در دامنه تپه Xianggang ساخته شده است. Zhao Mei که با نام Nanyue King نیز شناخته می‌شد، دومین حاکم پادشاهی کوتاه مدت Yue جنوبی (قرن دوم قبل از میلاد) و نوه ژنرال Zhao Tuo از سلسه Qin بود که به طور موقت این منطقه را متحد کرد. Zhao Mei خود را امپراتور Wen نامید و پایتختش را در Panyu قرار داد که هم اکنون منطقه جنوبی گوانجو مدرن است.

وقتی در سال 1983 این مقبره کشف شد، هیجان بسیاری ایجاد کرد. این مقبره درون یک تپه در پارک YueXiu گوانجو و در عمق 20 متری خاک بود. این مقبره که به مدت 1800 سال در جستجوی کسانی بود که می‌خواستند اشیای قیمتی آن را به دست بیاورند، بالاخره پیدا شده بود. این مقبره از حدود 750 تخته سنگ بزرگ ساخته شده و طراحی پیچیده آن تقلیدی از قصر Zhao Mei و شامل چندین تالار کوچک و دو سالن اصلی است. با بیش از 2000 سال قدمت، این مکان قدیمی‌ترین مقبره کل منطقه Lingnan است. منطقه Lingnan به طور تاریخی شامل Guangdong و بخش‌هایی از استان‌های همجوار را تشکیل می‌داده است.

در میان اشیای قدیمی که در این مقبره پیدا شده کارهای ساخته شده از یشم مهمترین آن‌ها است. یشم‌ها برای جشن‌ها، ختم‌ها و برای دکوراسیون و کارهای عملی استفاده می‌شدند و بیشتر از 200 نوع مختلف هستند. این‌ها اولین مجموعه از یشم‌های مقبره‌های سلسله هان هستند که این قدر زیاد بوده، تنوع بسیاری داشته و به خوبی باقی مانده‌اند. در کنار این‌ها این موزه در گوانجو نمایشگاهی از ده‌ها سبک مختلف از بالش‌های سفالی و سرامیکی متعلق به سلسله‌های Tang، سلسله یوان و سلسله Ming است. این موزه فوق‌العاده در گوانگجو همچنین تعداد زیادی اجاق‌های باستانی دارد.

طرح این موزه مدرن گوانجو، دو ساختمان نمایشگاهی را با مقبره سنتی ترکیب کرده، در حالی که تاکید بر شأن و مرکزیت این مقبره تاریخی را نیز حفظ کرده است. این موزه نه تنها در تمام مدت نمایشگاهی برای نمایش این اشیای باستانی است بلکه نمایشگاه‌های دوره‌ای نیز برگزار می‌کند. در این نمایشگاه‌ها توسعه تمدن انسانی در بخش‌های مختلف چین به نمایش گذاشته می‌شوند. امروز موزه پادشاه Nanyue مکان آموزشی مهمی برای آموختن در مورد تاریخ گوانجو شده است.

استودیو موزه از حفاری‌های مقبره ویدئو به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان این موزه همچنین می‌توانند کاتالوگ‌های موزه را به رایگان در سالن موزه دریافت کنند.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue"

باغ وحش گوانجو در جاده Xianlie مرکزی قرار دارد و در سال 1958 ساخته شده است. باغ وحش گوانجو 42 هکتار وسعت دارد و هم اکنون 400 گونه حیوانی شامل حدودا 5000 حیوان در این باغ نگه داشته شده و به نمایش عموم گذاشته شده‌اند. باغ وحش‌های شهرهای پکن و شانگهای همراه با باغ وحش گوانجو سه باغ وحش بزرگ...

در این سلسله مقالات، تک تک ماه‌های سال در گوانجو را بررسی می‌کنیم و کارهایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در هر یک از ماه‌ها در گوانجو انجام دهید. در بخش اول ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس را بررسی می‌کنیم.

شیرینی کیک ماه، یک شیرینی سنتی چین است که معمولا در زمان فستیوال نیمه پاییز خورده می‌شود. در این فستوال ویژه چین، خانواده‌ها دور هم جمع شده و در حال تماشای ماه، این کیک را می‌خورند. کیک ماه (Mooncake) به خاطر الهه ماه نامگذاری شده است. افسانه‌ها در چین می‌گویند این کیکی است...

گوانجو چین در منطقه‌ای با آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری قرار گرفته است، با کلی آفتاب و باران. در گوانجو 100 سال است که برف نیامده است. تابستان‌های گوانجو، طولانی، شرجی و داغ و زمستان‌های آن کوتاه، معتدل و آفتابی است. متوسط دما در گوانجو 22 درجه سانتیگراد است. ماه ژانویه با متوسط...