TEL : 22902286 (10 Line)

معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue

چین دیدنی، شنیدنی و گفتنی زیاد دارد. گوانجو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر گوشه از گوانجو پر است از دیدنی‌های جذاب. در این سری مقالات، جاذبه‌های گوانجو را تک به تک بررسی می‌کنیم تا شما در سفر به گوانجو بتوانید بیشترین بهره را از این شهر ببرید.

معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue

موزه مقبره پادشاه Nanyue در گوانجو قرار داشته و در دامنه تپه Xianggang ساخته شده است. Zhao Mei که با نام Nanyue King نیز شناخته می‌شد، دومین حاکم پادشاهی کوتاه مدت Yue جنوبی (قرن دوم قبل از میلاد) و نوه ژنرال Zhao Tuo از سلسه Qin بود که به طور موقت این منطقه را متحد کرد. Zhao Mei خود را امپراتور Wen نامید و پایتختش را در Panyu قرار داد که هم اکنون منطقه جنوبی گوانجو مدرن است.

وقتی در سال 1983 این مقبره کشف شد، هیجان بسیاری ایجاد کرد. این مقبره درون یک تپه در پارک YueXiu گوانجو و در عمق 20 متری خاک بود. این مقبره که به مدت 1800 سال در جستجوی کسانی بود که می‌خواستند اشیای قیمتی آن را به دست بیاورند، بالاخره پیدا شده بود. این مقبره از حدود 750 تخته سنگ بزرگ ساخته شده و طراحی پیچیده آن تقلیدی از قصر Zhao Mei و شامل چندین تالار کوچک و دو سالن اصلی است. با بیش از 2000 سال قدمت، این مکان قدیمی‌ترین مقبره کل منطقه Lingnan است. منطقه Lingnan به طور تاریخی شامل Guangdong و بخش‌هایی از استان‌های همجوار را تشکیل می‌داده است.

در میان اشیای قدیمی که در این مقبره پیدا شده کارهای ساخته شده از یشم مهمترین آن‌ها است. یشم‌ها برای جشن‌ها، ختم‌ها و برای دکوراسیون و کارهای عملی استفاده می‌شدند و بیشتر از 200 نوع مختلف هستند. این‌ها اولین مجموعه از یشم‌های مقبره‌های سلسله هان هستند که این قدر زیاد بوده، تنوع بسیاری داشته و به خوبی باقی مانده‌اند. در کنار این‌ها این موزه در گوانجو نمایشگاهی از ده‌ها سبک مختلف از بالش‌های سفالی و سرامیکی متعلق به سلسله‌های Tang، سلسله یوان و سلسله Ming است. این موزه فوق‌العاده در گوانگجو همچنین تعداد زیادی اجاق‌های باستانی دارد.

طرح این موزه مدرن گوانجو، دو ساختمان نمایشگاهی را با مقبره سنتی ترکیب کرده، در حالی که تاکید بر شأن و مرکزیت این مقبره تاریخی را نیز حفظ کرده است. این موزه نه تنها در تمام مدت نمایشگاهی برای نمایش این اشیای باستانی است بلکه نمایشگاه‌های دوره‌ای نیز برگزار می‌کند. در این نمایشگاه‌ها توسعه تمدن انسانی در بخش‌های مختلف چین به نمایش گذاشته می‌شوند. امروز موزه پادشاه Nanyue مکان آموزشی مهمی برای آموختن در مورد تاریخ گوانجو شده است.

استودیو موزه از حفاری‌های مقبره ویدئو به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان این موزه همچنین می‌توانند کاتالوگ‌های موزه را به رایگان در سالن موزه دریافت کنند.

منبع: China Highlights
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "معرفی جاذبه‌های گوانجو: موزه مقبره پادشاه Han Nanyue"

بسیاری از مسافران تور چین دوست دارند سوغاتی و یادگاری از چین با خود بیاورند. به خاطر تنوع خیلی زیاد، خرید کردن در چین گاهی می‌تواند زمان‌بر، گیج‌کننده و خسته‌کننده باشد. این راهنمای خرید، توصیه‌هایی دارد که باعث می‌شوند در چین راحت‌تر خرید کنید.

فستیوال نیمه پاییز در روز پانزدهم هشتمین ماه در تقویم چینی جشن گرفته می‌شود. این زمان به صورت سنتی زمان برداشت محصول در چین بوده است. هر خانواده‌ای در چین این فستیوال را با غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه و متنوع جشن می‌گیرند. غذاهای خوشرنگ و خوشمزه این فستیوال محبوب در چین،...

در ادامه مطلب قبلی، در این مقاله با دیگر بازارهای عمده فروشی گوانجو آشنا می‌شویم. بیشتر این بازارها در گوانجو، بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای چین و حتی آسیا هستند. با ما همراه باشید و با این بازارها به تفکیک دسته‌بندی محصولاتی که می‌فروشند آشنا شوید.

مهمترین خصوصیات چین که آن را از بقیه کشورها متمایز می‌کنند، تفاوت در اندازه، عمق و تنوع این خصوصیات است. وقتی به تور چین می‌روید مطمئن باشید که بیشتر و بهتر از هر کشوری را تجربه خواهید کرد.