بازدید از معبد بودای لمیده در تور تایلند

قدیمی‌ترین معبد بانکوک، حتی قبل از خود شهر ساخته شده است. این معبد در اصل در قرن هفدهم و با نام Wat Phodharam ساخته شد. قبل از ساخت معبد، در این محل مدرسه پزشکی سنتی دایر بوده است. این میراث امروزه همچنان پابرجاست و معبد Wat Pho یکی از مهم‌ترین مراکز در تایلند برای پزشکی سنتی و به خصوص ماساژ تایلندی به حساب می‌آید.

بازدید از معبد بودای لمیده در تور تایلند

در زمان سلطنت رامای اول، این معبد بازسازی شد و گسترش پیدا کرد. در سال 1801 این معبد به نام Wat Phra Chetuphon تغییر نام داده شد. بسیاری از مردم تایلند به جای استفاده از نام Wat Pho، بیشتر از این نام استفاده می‌کنند. در زمان حکمرانی رامای سوم، معبد بازسازی‌ها و ساخت و سازهای بسیار دیگری را به خود دید. در این زمان معبد به عنوان یک مرکز یادگیری مورد استفاده قرار می‌گرفت، به همین دلیل Wat Pho را اولین دانشگاه تایلند می‌دانند. در سال 1832 اتاق بودای لمیده ساخته شد. مجسمه بودا در این اتاق، جاذبه اصلی این معبد برای بسیاری از مردم محلی و توریست‌های تور تایلند است.

این مجسمه از آجر گچی ساخته شده و طلاکاری شده است. حالت خوابیده بودا، زمان مرگ بودا و ورود او به نیروانا را نشان می‌دهد. این مجسمه 46 متر طول دارد و تقریبا فضای کل اتاق را پر کرده است. صورت بودا 15 متر بلندی و هر کدام از پاهایش 3 متر بلندی و 5 متر طول دارند. کف پاها با مادر مروارید تزئین شده‌اند و 108 علامت خوش‌شانسی بودا را نشان می‌دهند. در کنار دیوارهای این اتاق 108 کاسه وجود دارد؛ در تور تایلند با انداختن یک سکه درون این کاسه‌ها برای خود شانس خوب و عمر طولانی فراهم کنید.

در نظر بسیاری از مسافران تور تایلند، Wat Pho تنها جایی است که باید برای گرفتن ماساژ سنتی تایلندی به آنجا بروند. ماساژ سنتی تایلندی شاید کمی در اول ناراحت‌کننده به نظر آید، اما گفته می‌شود در دراز مدت مزایای خودش را دارد. مرکز ماساژ معبد هر روز از ساعت 8 تا 18 باز است. یک ساعت ماساژ تایلندی سنتی حدود 400 بات و 30 دقیقه ماساژ حدود 250 بات هزینه دارد. ماساژ پا 420 بات برای یک ساعت و 280 بات برای نیم ساعت است.

مانند دیگر جاذبه‌های مهم بانکوک، تمام شرکت‌های برگزارکننده تورهای شهری، بازدید از Wat Pho را هم در برنامه گردش‌هایشان دارند. در تورهای گروهی بازدید از معبد بودای خوابیده معمولا با بازدید از کاخ بزرگ و معبد بودای زمردین (Wat Phra Kaeo) که در نزدیکی آن قرار دارند ترکیب می‌شود. اگر در تور تایلند به تنهایی می‌خواهید از این معبد دیدن کنید، آسان‌ترین راه برای رسیدن به معبد استفاده از تاکسی‌های رودخانه است. این قایق‌های مسافربر در طول رودخانه Chao Phraya حرکت می‌کنند. برای دیدن Wat Pho می‌بایست در ایستگاه Tha Tien پیاده شوید. این ایستگاه روبه‌روی Wat Arun قرار گرفته است. از اسکله تا معبد چند دقیقه پیاده فاصله است. ورودی معبد 100 بات است و تمام بازدیدکنندگان برای ورود باید لباس‌های پوشیده به تن داشته باشند. معبد هر روز از ساعت 8 تا 18.30 باز است.

منبع: Thaizer
اخبار و مقالات مرتبط با "بازدید از معبد بودای لمیده در تور تایلند"

احتمالا حدودا در اواخر صده 1700، شهر آیوتایا بزرگترین شهر جهان به حساب می‌آمده است. در واقع پیش از آن که کشور تایلند در سال 1939 به وجود بیاید، نام آن Siam بود. نامی اروپایی برای پادشاهی آیوتایا که از سال 1351 تا 1767 رونق یافت و به شکوفایی رسید. بقایای این امپراطوری باستانی هنوز در قالب...

پایتخت تایلند پر است از کاخ ها، موزه ها، معابد و بازارهای بزرگ مخصوصا در کناره های رودخانه های شهر. 10 تای اول این جاذبه ها را با هم مرور می کنیم. جاذبه هایی که برای داشتن یک سفر خاطره انگیز در تور تایلند نباید آن ها را از دست بدهید.

دیدگاه های مرتبط با "مقاله بازدید از معبد بودای لمیده در تور تایلند"

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)