TEL : 22902286 (10 Lines)

مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش دوم)

در ادامه مطلب قبلی، در این مقاله با دیگر بازارهای عمده فروشی گوانجو آشنا می‌شویم. بیشتر این بازارها در گوانجو، بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای چین و حتی آسیا هستند. با ما همراه باشید و با این بازارها به تفکیک دسته‌بندی محصولاتی که می‌فروشند آشنا شوید.

مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش دوم)

خرید محصولات IT در گوانجو

Shipaixi Lu: این خیابان در گوانجو به خاطر محصولات کامپیوتری آخرین مدلش مشهور است. Shipaixi Lu در منطقه Tianhe گوانجو قرار گرفته و با ایستگاه راه‌آهن هنگ کنگ-گوانجو، ورودی مترو گوانجو و ایستگاه راه‌آهن شرقی گوانجو همسایه است. این خیابان تنها ده دقیقه با ماشین با Tianhe Bei Lu که خیابانی با مراکز مالی است فاصله دارد. در Shipaixi Lu بیشتر مراکز بزرگ IT کنار هم جمع شده‌اند، مانند Buynow، مجتمع تکنولوژی و دانش Nanfang، مرکز کامپیوتر تیان‌هی، EGO و Pacific Digital Plaza. این خیابان همچنین بزرگترین مرکز تجاری برای محصولات IT در گوانجو و حتی در کل چین است. خیابان Shipaixi Lu از طریق خط 3 مترو گوانجو و ایستگاه‌های Shipaiqiao و Gangding قابل دسترسی است.

خرید محصولات چرمی در گوانجو

Zi Yuan Gang: چین بزرگترین بازار دنیا در زمینه تولید و تجارت محصولات چرمی است. گوانجو نیز بازار بزرگی در زمینه جمع‌آوری و پخش محصولات چرمی در چین است. از دهه 1980، تجارت محصولات چرمی در Sanyuanli و Zi Yuan Gang و محله‌های اطراف که به ایستگاه راه‌آهن گوانجو نزدیک هستند، شکل گرفته است. امروزه این منطقه از گوانجو به یکی از تاثیرگذارترین بازارهای عمده فروشی در آسیا که محصولات چرمی را برای بازارهای چرم کل چین و بازارهای آسیا تامین می‌کند تبدیل شده است. این منطقه همچنین محل قرارگیری دفاتر شرکت‌های داخلی چین و شرکت‌های خارجی است که در این زمینه مشغول به کار هستند. از خط 2 مترو گوانجو و ایستگاه Sanyuanli می‌توانید به این منطقه دسترسی داشته باشید.

شهر چرم و کفش Taibai: در این مرکز که در شماره 254 خیابان Beijing Lu قرار گرفته، محصولات مد روز چرمی به فروش می‌رسد. در این مجتمع می‌توانید کیف‌های چرمی، کیف‌های دستی، کیف‌های مسافرتی، کمربندهای چرمی و کفش‌های چرمی را پیدا کنید. می‌توانید از خط 1 یا 2 مترو و از طریق ایستگاه Gongyuanqian به خیابان پکن و این بازار دسترسی پیدا کنید.

خرید کفش در گوانجو

بیشتر از یک سوم کفش‌هایی که در چین تولید می‌شوند، محصول کارخانه‌هایی هستند که در دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته‌اند. آماری که توسط اتحادیه کفش چین منتشر شده نشان می‌دهد که هر سال کارخانه‌های کفش استان گوانگ‌دونگ، 3 میلیارد کفش تولید می‌کنند. این رقم نصف تولید کفش در کل چین است که عددی 6 میلیاردی است. این عدد 60 درصد تولید کفش در دنیا را شامل می‌شود.

Zhanxi Lu: بازارهای عمده فروشی کفش در گوانجو در اطراف ایستگاه راه‌آهن گوانجو قرار گرفته‌اند. در Huang Shi Xi Lu و Zhanxi Lu دوازده بازار بزرگ و مراکز عمده فروشی کفش و محصولات مرتبط به کفش قرار گرفته، جایی که انواع مختلف کفش با قیمت‌های متنوع در بیش از 3 هزار مغازه در دسترس هستند. این منطقه بزرگترین مرکز جمع‌آوری و توزیع کفش در چین شده است و محصولات این منطقه از گوانجو به کشورهای جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه، آمریکای جنوبی و روسیه صادر می‌شوند. از خط 2 مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه راه‌آهن گوانجو پیاده شوید.

Gaodixi Jie: خیابان Gaodixi Jie از Qiyi Lu در شرق تا Jiefang Nan Lu در غرب امتداد دارد و 130 متر طول دارد. این خیابان در مرکز Daxin قرار گرفته و در 100 سال گذشته به یک بازار تخصصی کفش تبدیل شده است. در این خیابان محصولات تولید شده در شهرهای Shunde و Zhongshan استان گوانگ‌دونگ، فوجیان، Zhejiang، تایوان و کره جنوبی به فروش می‌رسند. حجم تجارت روزانه در این خیابان در گوانجو به صدها هزار یوان می‌رسد. هم اکنون این خیابان بزرگترین بازار عمده فروشی کفش در جنوب چین است. برای رسیدن به این مرکز می‌توانید خط 2 مترو گوانجو را سوار شده و در ایستگاه میدان Haizhu پیاده شوید.

خرید محصولات ورزشی در گوانجو

Dongchuan Lu: خیابان Dongchuan Lu در منطقه تجاری Zhongshan San Lu قرار گرفته است و بازار بزرگی است که در آن تقریبا انواع وسایل ورزشی شامل لباس‌های ورزشی و لوازم ورزشی مانند توپ‌های بازی در تعداد زیادی مغازه در دسترس هستند. اگر چه برخی مغازه‌ها کوچک به نظر می‌آیند، ولی لباس‌های ورزشی با سبک‌های خیلی متنوع دارند و حتی می‌توانید لباس‌های پوشیده شده توسط بازیکنان معروف از تیم‌های ملی یا باشگاهی را در این مغازه‌ها پیدا کنید. بعضی از مغازه‌ها در این خیابان وسایل مورد نیاز برای ورزش‌های محیط بیرون، شامل چادر، کفش‌های مسافرتی، کیف‌های مسافرت و وسایل معمول سفر مانند قمقمه‌های آب و کوله‌پشتی‌های سفری نیز می‌فروشند. Dongchuan Sport City توسط گروه Highsun اداره می‌شود و بزرگترین بازار چین در زمینه فروش محصولات ورزشی است و می‌توانید در آن بسیاری از مغازه‌های مشهور را پیدا کنید. در محوطه‌ی 3000 متر مربعی بیرون از مجتمع امکانات ورزشی مانند زمین‌های بسکتبال، تنیس، تنیس روی میز و امکاناتی برای صخره‌نوردی وجود دارد. از خط یک مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه پارک شهدا (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

مرکز ورزشی تیانهی: این مرکز خرید گوانجو، بازاری بزرگ و تخصصی است، با تعداد زیادی فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در آن‌ها انواع مختلف وسایل ورزشی مانند تجهیزات بدن‌سازی، لباس‌های ورزشی و لوازم ورزشی مناسب برای محیط‌های بیرونی به فروش می‌رسند. در این جا هر چه که نیاز داشته باشید پیدا می‌شود. می‌توانید از خط یک یا 3 مترو گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه Tiyuxilu پیاده شوید.

Highsun Sport Street: بازار Highsun یک بازار تخصصی برای وسایل ورزشی است و در غرب جزیره Ersha قرار گرفته و نزدیک مرکز آموزش ورزشی Ersha است. انواع مختلف وسایل ورزشی با قیمت‌های نسبتا پایین این مرکز را به مکانی محبوب در گوانجو تبدیل کرده است، مخصوصا بین دانش‌آموزان مدرسه‌ای.

خرید چای در گوانجو

بازار چای Fangcun: بازار Fangcun بزرگترین بازار نگهداری و عرضه چای در جنوب چین است. تخمین زده می‌شود بیشتر از 3000 مغازه در Fangcun Dadao و بازار چای Fangcun وجود داشته باشد. بیشتر این مغازه‌ها توسط تجار استان‌های دیگر مانند Zhejiang، فوجیان، یون‌نان، منطقه خودمختار Guangxi Zhuang و هنگ کنگ و تایوان اداره می‌شوند. گوناگونی فوق‌العاده بالای چای و قیمت‌های مناسب و متوسط باعث شده حجم تجاری روزانه در این بازار به یک میلیون یوان و تا 3 میلیون یوان در زمان فستیوال‌ها و تعطیلات برسد. از طریق خط یک مترو گوانجو و ایستگاه Fangcun می‌توانید به این مرکز برسید.

بخش اول این مطلب:

منبع: The People`s Government of Guangzhou Municipality
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش دوم)"

در این مطلب به سراغ ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر رفتیم و آن‌ها را از نظر دما و بارش باران بررسی کردیم. همچنین پیشنهادهایی برای کارهایی که در این ماه‌ها می‌توانید در گوانجو انجام دهید را تهیه دیدیم.

در گوانجو رستوران‌های زیاد و متنوعی وجود دارد. دسته‌ای از بهترین رستوران‌های گوانجو رستوران‌های اسلامی و حلال این شهر هستند. در ادامه با برخی از بهترین‌های رستوران‌های اسلامی گوانجو آشنا می‌شویم.

اگر برای بسیاری از کشورها گفتن این که باید چند بار به تور آن کشور بروید تا تمام دیدنی‌های آن را ببینید، احتمالا برای چین صدق نمی‌کند. برای تجربه چین واقعی، تنها باید در این کشور زندگی کرد تا تمام زیبایی‌های آن را دید.

در این سلسله مقالات، تک تک ماه‌های سال در گوانجو را بررسی می‌کنیم و کارهایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در هر یک از ماه‌ها در گوانجو انجام دهید. در بخش اول ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس را بررسی می‌کنیم.