TEL : 22902286 (10 Lines)

مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش اول)

گوانجو یکی از بهترین نقاط چین برای خرید است. در این مطالب سعی می‌کنیم بازارهای گوانجو را به تفکیک معرفی کنیم تا بتوانید در زمان حضور در گوانجو با شناخت و آشنایی کامل در این شهر خرید کنید.

مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش اول)

خرید آنتیک در گوانجو

خیابان خرید اجناس یشمی: خیابان Hualin، در Xia-jiu Lu، یک بازار بزرگ برای خرید یشم در گوانگجو است. این خیابان توسط خیابان Xilaizheng، خیابان Hualinxin، خیابان Huanlinsiqian، خیابان Maolingzhi و خیابان Xinsheng احاطه شده است. خیابان Hualin بیشتر از 80 درصد فروشنده‌های اجناس یشمی گوانجو را در خود جای داده است و بیشتر از 90 درصد حجم تجارت یشم در گوانجو را با عددی بیشتر از 100 میلیون یوان در اختیار دارد. انواع مختلف اجناس یشمی، با کیفیت عالی و قیمت‌های متوسط، باعث شده که هر سال میلیون‌ها نفر از مشتریان محلی و تاجرها و توریست‌های خارجی به این خیابان جذب شوند، اتفاقی که باعث شده این خیابان یه عنوان مرکز پخش و فروش اجناس یشمی در گوانجو مشهور شود. در مرکز خیابان Hualin، ساختمان تازه ساز Hualin بزرگترین بازار سربسته یشم در این خیابان است. در کنار این‌ها، وجود دفتر بازرسی جواهرات و شمش گوانجو در این خیابان، تضمین می‌کند که مشتریان اجناس تقلبی نخواهند خرید.

بازار صنایع دستی Yuansheng: بزرگترین مرکز جمع‌آوری و پخش صنایع دستی در جنوب چین، بازار صنایع دستی Yuansheng است که در خیابان Yuansheng در جاده Daihe بین Kangwang Lu و Wenchangbei Lu و در همسایگی خیابان Xiajiu Lu و خیابان فروش یشم Hualin قرار گرفته است. نزدیک به 1000 مغازه در دو طرف این خیابان 1000 متری قرار گرفته‌اند و گستره‌ای متنوع از صنایع دستی را می‌فروشند. تمام مغازه‌های این خیابان، معماری سنتی سبک Xiguan را دارند. گفته می‌شود این خیابان گوانجو، هر روز 10 هزار مشتری محلی و خارجی را به خود جذب می‌کند. این بازار بزرگترین بازار مبادلاتی بین Guangdong، ماکائو و هنگ کنگ برای اجناس آنتیک و طرح آنتیک است.

شهر آنتیک Xiguan: بازار Xiguan قرار گرفته در منطقه Liwan، یک بازار سنتی برای وسایل آنتیک است که در استان گوانگدونگ و حتی جنوب چین مشهور است. شهر آنتیک Xiguan، بین جاده Fengyuan و جاده Longjinxi قرار گرفته و تنها بازار در گوانجو است که توسط سازمان مدیریت آثار فرهنگی مورد تایید قرار گرفته است. در این خیابان 500 متری گوانجو، بیشتر از 100 مغازه در دو طرف خیابان جمع شده‌اند. در این خیابان می‌توانید سفال و سرامیک‌های قدیمی، نقاشی‌ها و خطاطی‌های مشهور قدیمی، چهار جواهر سنتی کسب علم (قلم نوشتن، جوهر خشک، جوهردان و کاغذ) و اجناس یشمی را پیدا کنید.

خرید کارهای هنری در گوانجو

جاده Wende: جاده Wende مخصوص خرید کالاهای فرهنگی است و در جنوب چین مشهور است. در اوایل قرن هجدهم این خیابان جایی بود که در آن نقاش‌های گوانجو نقاشی‌های خود را به سبک غربی‌ها به بازارهای آن سوی آب می‌فروختند. حالا این خیابان به بازاری بزرگ تبدیل شده که چهار جواهر کسب دانش، کتاب‌های قدیمی، وسایل آنتیک، کوزه‌گری و خطاطی‌ها و نقاشی‌هایی از تمام دوران را می‌توان در آن یافت. در این خیابان گوانجو می‌توانید قلاب‌دوزی‌های کانتونی، ظروف چینی رنگی گوانگ (ظروف چینی که در گوانگدونگ ساخته شده‌اند)، نقاشی‌های مدرن، مجسمه‌ها، کوزه‌گری فوشان، دکوری‌های برش کاغذی، لامپ‌های دکوراتیو و جوهردان‌های Zhaoqing را نیز پیدا کنید.

بازار هنری Lingnan: این بازار تخصصی هنری نزدیک ایستگاه مترو گوانجو در تقاطع Zhongshan San Lu و Dongchuan Lu قرار گرفته است. در دو طبقه زیرزمین این بازار مغازه‌هایی وجود دارد که آلات سنتی موسیقی می‌فروشند و گه‌گاهی اجراهای موسیقی برگزار می‌شود. مغازه‌های طبقه اول زیورآلاتی با کیفیت عالی می‌فروشند. در طبقه دوم کتاب‌فروشی‌ها و کافه‌ها قرار دارند. در طبقه سوم تا طبقه نهم این بازار، گالری‌ها، آکادمی‌های نقاشی، استودیوهای عکاسی و گالری آکادمی نقاشی گوانجو قرار گرفته‌اند. برای رسیدن به این بازار از خط یک متروی گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه پارک شهید (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

خرید لوازم الکترونیکی در گوانجو

Linyuanxi Lu: جاده Linyuanxi نزدیک پارک شهید و روبه‌روی China Plaza قرار دارد. این خیابان بزرگترین بازار تخصصی گوانجو برای تجهیزات ارتباطی است. تعداد زیادی مغازه عمده فروشی و خرده فروشی در این خیابان و همچنین در خیابان‌های Zhongshan San Lu و Jiao-chang-xi Lu قرار گرفته‌اند. تجهیزات ارتباطی دست دوم نیز در این بازارها یافت می‌شوند. برای رسیدن به این بازار از خط یک متروی گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه پارک شهید (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

Liuersan Lu: نزدیک Renminnan Lu، جاده Xidi'er، جاده Xididexin و پارک Wenhua بیشتر از 10 بازار عمده فروشی تخصصی وجود دارد که در آن‌ها تجهیزات ارتباطی، وسایل الکتریکی و لوازم عکاسی به فروش می‌رسند.

خرید هدایا، زیورآلات، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر در گوانجو

هدایا و اسباب‌بازی‌های زیادی در چین تولید می‌شوند. در سال 2003 اسباب‌بازی‌های ساخت چین که به آمریکا، اروپا و ژاپن صادر شدند 10 میلیارد دلار قیمت داشتند. تقریبا نصف اسباب‌بازی‌ها و هدایای سراسر دنیا در کارخانه‌های شهرهای استان Guangdong چین مانند گوانجو، شنزن، دونگ‌گوآن، ژونگشان، فوشان و چنگ‌های ساخته می‌شوند.

Yide Lu: در جاده‌های Yide و Haizhu در منطقه Yuexiu، قدیمی‌ترین و بزرگترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی اسباب‌بازی و هدایای گوانجو قرار گرفته است که در کل چین نیز مشهور است. 12 بازار عمده فروشی بزرگ همراه با صدها مغازه خرده فروشی با سابقه قدیمی در این خیابان قرار گرفته‌اند. حجم فروش سالانه اسباب‌بازی و هدیه در این خیابان 10 میلیارد یوان است. تنوع فوق‌العاده محصولات در این خیابان نه تنها مشتریان محلی از شهر ایوو (Yiwu) در استان Zhejiang و شهر Chongqing، بلکه تاجرهای خارجی از جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای جنوبی و روسیه را جذب این خیابان خاص گوانجو می‌کند. به علاوه فروش عمده محصولات در این خیابان، خدمات بانکی و حمل و نقل نیز ارائه می‌شود. می‌توانید از خط 2 مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه Haizhuguangchang پیاده شوید و به این خیابان برسید.

بخش دوم این مطلب:

منبع: The People`s Government of Guangzhou Municipality
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو (بخش اول)"

گوانگجو شهری مدرن است و تعداد زیادی مکان برای خریدهای عالی دارد. شما می‌توانید علاوه بر گشت و گذار در محیطهای جذاب شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری، از خوردن خوراکیهای محلی چین لذت برده و خریدی خوب در مدت تور چین داشته باشید. در قسمت اول مطلب 3 تا از بهترین مکانهایی که می‌توانید...

راه‌آهن پر سرعت گویانگ به گوانجو (HSR) چین، از مناطق بسیار خوش‌منظره و مناطق توریستی مربوط به اقلیت‌های چین عبور می‌کند. این خط آهن مسیری را ایجاد کرده که سفر در آن را برای هر مسافر تور چین واجب کرده است. در این مطلب سعی کرده‌ایم برخی از برجسته‌ترین نقاط توقف در این مسیر...

به طور عمومی خط آهنی که قطارها در آن با سرعتی بین 200 تا 350 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند شبکه ریلی سرعت بالا (HSR) نامیده می‌شود. هم اکنون چین بزرگترین شبکه ریلی سرعت بالا را در دنیا دارد. این شبکه ریلی پر سرعت در چین توسط CRH یا 中国高速铁路 (متعلق به شرکت راه‌آهن چین) اداره می‌شود. در...

در قسمت اول این مطلب، در مورد اسباب‌بازی‌ها صحبت کردیم و گفتیم بهترین وسایلی که در چین می‌توانید برای فرزندنتان بخرید یا سوغاتی بیاورید چه چیزهایی هستند. در ادامه بهترین پوشیدنی‌ها را معرفی می‌کنیم و سپس چند راه خوب برای خرید اسباب‌بازی در چین را معرفی می‌کنیم.