مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو

گوانجو یکی از بهترین نقاط چین برای خرید است. در این مطالب سعی می‌کنیم بازارهای گوانجو را به تفکیک معرفی کنیم تا بتوانید در زمان حضور در گوانجو با شناخت و آشنایی کامل در این شهر خرید کنید.

مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو

خرید لوازم الکترونیکی در گوانجو

Linyuanxi Lu: جاده Linyuanxi نزدیک پارک شهید و روبه‌روی China Plaza قرار دارد. این خیابان بزرگترین بازار تخصصی گوانجو برای تجهیزات ارتباطی است. تعداد زیادی مغازه عمده فروشی و خرده فروشی در این خیابان و همچنین در خیابان‌های Zhongshan San Lu و Jiao-chang-xi Lu قرار گرفته‌اند. تجهیزات ارتباطی دست دوم نیز در این بازارها یافت می‌شوند. برای رسیدن به این بازار از خط یک متروی گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه پارک شهید (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

Liuersan Lu: نزدیک Renminnan Lu، جاده Xidi'er، جاده Xididexin و پارک Wenhua بیشتر از 10 بازار عمده فروشی تخصصی وجود دارد که در آن‌ها تجهیزات ارتباطی، وسایل الکتریکی و لوازم عکاسی به فروش می‌رسند.

خرید محصولات IT در گوانجو

Shipaixi Lu: این خیابان در گوانجو به خاطر محصولات کامپیوتری آخرین مدلش مشهور است. Shipaixi Lu در منطقه Tianhe گوانجو قرار گرفته و با ایستگاه راه‌آهن هنگ کنگ-گوانجو، ورودی مترو گوانجو و ایستگاه راه‌آهن شرقی گوانجو همسایه است. این خیابان تنها ده دقیقه با ماشین با Tianhe Bei Lu که خیابانی با مراکز مالی است فاصله دارد. در Shipaixi Lu بیشتر مراکز بزرگ IT کنار هم جمع شده‌اند، مانند Buynow، مجتمع تکنولوژی و دانش Nanfang، مرکز کامپیوتر تیان‌هی، EGO و Pacific Digital Plaza. این خیابان همچنین بزرگترین مرکز تجاری برای محصولات IT در گوانجو و حتی در کل چین است. خیابان Shipaixi Lu از طریق خط 3 مترو گوانجو و ایستگاه‌های Shipaiqiao و Gangding قابل دسترسی است.

خرید کفش در گوانجو

بیشتر از یک سوم کفش‌هایی که در چین تولید می‌شوند، محصول کارخانه‌هایی هستند که در دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته‌اند. آماری که توسط اتحادیه کفش چین منتشر شده نشان می‌دهد که هر سال کارخانه‌های کفش استان گوانگ‌دونگ، 3 میلیارد کفش تولید می‌کنند. این رقم نصف تولید کفش در کل چین است که عددی 6 میلیاردی است. این عدد 60 درصد تولید کفش در دنیا را شامل می‌شود.

Zhanxi Lu: بازارهای عمده فروشی کفش در گوانجو در اطراف ایستگاه راه‌آهن گوانجو قرار گرفته‌اند. در Huang Shi Xi Lu و Zhanxi Lu دوازده بازار بزرگ و مراکز عمده فروشی کفش و محصولات مرتبط به کفش قرار گرفته، جایی که انواع مختلف کفش با قیمت‌های متنوع در بیش از 3 هزار مغازه در دسترس هستند. این منطقه بزرگترین مرکز جمع‌آوری و توزیع کفش در چین شده است و محصولات این منطقه از گوانجو به کشورهای جنوب شرقی آسیا، خاورمیانه، آمریکای جنوبی و روسیه صادر می‌شوند. از خط 2 مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه راه‌آهن گوانجو پیاده شوید.

Gaodixi Jie: خیابان Gaodixi Jie از Qiyi Lu در شرق تا Jiefang Nan Lu در غرب امتداد دارد و 130 متر طول دارد. این خیابان در مرکز Daxin قرار گرفته و در 100 سال گذشته به یک بازار تخصصی کفش تبدیل شده است. در این خیابان محصولات تولید شده در شهرهای Shunde و Zhongshan استان گوانگ‌دونگ، فوجیان، Zhejiang، تایوان و کره جنوبی به فروش می‌رسند. حجم تجارت روزانه در این خیابان در گوانجو به صدها هزار یوان می‌رسد. هم اکنون این خیابان بزرگترین بازار عمده فروشی کفش در جنوب چین است. برای رسیدن به این مرکز می‌توانید خط 2 مترو گوانجو را سوار شده و در ایستگاه میدان Haizhu پیاده شوید.

خرید محصولات ورزشی در گوانجو

Dongchuan Lu: خیابان Dongchuan Lu در منطقه تجاری Zhongshan San Lu قرار گرفته است و بازار بزرگی است که در آن تقریبا انواع وسایل ورزشی شامل لباس‌های ورزشی و لوازم ورزشی مانند توپ‌های بازی در تعداد زیادی مغازه در دسترس هستند. اگر چه برخی مغازه‌ها کوچک به نظر می‌آیند، ولی لباس‌های ورزشی با سبک‌های خیلی متنوع دارند و حتی می‌توانید لباس‌های پوشیده شده توسط بازیکنان معروف از تیم‌های ملی یا باشگاهی را در این مغازه‌ها پیدا کنید. بعضی از مغازه‌ها در این خیابان وسایل مورد نیاز برای ورزش‌های محیط بیرون، شامل چادر، کفش‌های مسافرتی، کیف‌های مسافرت و وسایل معمول سفر مانند قمقمه‌های آب و کوله‌پشتی‌های سفری نیز می‌فروشند. Dongchuan Sport City توسط گروه Highsun اداره می‌شود و بزرگترین بازار چین در زمینه فروش محصولات ورزشی است و می‌توانید در آن بسیاری از مغازه‌های مشهور را پیدا کنید. در محوطه‌ی 3000 متر مربعی بیرون از مجتمع امکانات ورزشی مانند زمین‌های بسکتبال، تنیس، تنیس روی میز و امکاناتی برای صخره‌نوردی وجود دارد. از خط یک مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه پارک شهدا (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

مرکز ورزشی تیانهی: این مرکز خرید گوانجو، بازاری بزرگ و تخصصی است، با تعداد زیادی فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در آن‌ها انواع مختلف وسایل ورزشی مانند تجهیزات بدن‌سازی، لباس‌های ورزشی و لوازم ورزشی مناسب برای محیط‌های بیرونی به فروش می‌رسند. در این جا هر چه که نیاز داشته باشید پیدا می‌شود. می‌توانید از خط یک یا 3 مترو گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه Tiyuxilu پیاده شوید.

Highsun Sport Street: بازار Highsun یک بازار تخصصی برای وسایل ورزشی است و در غرب جزیره Ersha قرار گرفته و نزدیک مرکز آموزش ورزشی Ersha است. انواع مختلف وسایل ورزشی با قیمت‌های نسبتا پایین این مرکز را به مکانی محبوب در گوانجو تبدیل کرده است، مخصوصا بین دانش‌آموزان مدرسه‌ای.

خرید آنتیک در گوانجو

خیابان خرید اجناس یشمی: خیابان Hualin، در Xia-jiu Lu، یک بازار بزرگ برای خرید یشم در گوانگجو است. این خیابان توسط خیابان Xilaizheng، خیابان Hualinxin، خیابان Huanlinsiqian، خیابان Maolingzhi و خیابان Xinsheng احاطه شده است. خیابان Hualin بیشتر از 80 درصد فروشنده‌های اجناس یشمی گوانجو را در خود جای داده است و بیشتر از 90 درصد حجم تجارت یشم در گوانجو را با عددی بیشتر از 100 میلیون یوان در اختیار دارد. انواع مختلف اجناس یشمی، با کیفیت عالی و قیمت‌های متوسط، باعث شده که هر سال میلیون‌ها نفر از مشتریان محلی و تاجرها و توریست‌های خارجی به این خیابان جذب شوند، اتفاقی که باعث شده این خیابان یه عنوان مرکز پخش و فروش اجناس یشمی در گوانجو مشهور شود. در مرکز خیابان Hualin، ساختمان تازه ساز Hualin بزرگترین بازار سربسته یشم در این خیابان است. در کنار این‌ها، وجود دفتر بازرسی جواهرات و شمش گوانجو در این خیابان، تضمین می‌کند که مشتریان اجناس تقلبی نخواهند خرید.

بازار صنایع دستی Yuansheng: بزرگترین مرکز جمع‌آوری و پخش صنایع دستی در جنوب چین، بازار صنایع دستی Yuansheng است که در خیابان Yuansheng در جاده Daihe بین Kangwang Lu و Wenchangbei Lu و در همسایگی خیابان Xiajiu Lu و خیابان فروش یشم Hualin قرار گرفته است. نزدیک به 1000 مغازه در دو طرف این خیابان 1000 متری قرار گرفته‌اند و گستره‌ای متنوع از صنایع دستی را می‌فروشند. تمام مغازه‌های این خیابان، معماری سنتی سبک Xiguan را دارند. گفته می‌شود این خیابان گوانجو، هر روز 10 هزار مشتری محلی و خارجی را به خود جذب می‌کند. این بازار بزرگترین بازار مبادلاتی بین Guangdong، ماکائو و هنگ کنگ برای اجناس آنتیک و طرح آنتیک است.

شهر آنتیک Xiguan: بازار Xiguan قرار گرفته در منطقه Liwan، یک بازار سنتی برای وسایل آنتیک است که در استان گوانگدونگ و حتی جنوب چین مشهور است. شهر آنتیک Xiguan، بین جاده Fengyuan و جاده Longjinxi قرار گرفته و تنها بازار در گوانجو است که توسط سازمان مدیریت آثار فرهنگی مورد تایید قرار گرفته است. در این خیابان 500 متری گوانجو، بیشتر از 100 مغازه در دو طرف خیابان جمع شده‌اند. در این خیابان می‌توانید سفال و سرامیک‌های قدیمی، نقاشی‌ها و خطاطی‌های مشهور قدیمی، چهار جواهر سنتی کسب علم (قلم نوشتن، جوهر خشک، جوهردان و کاغذ) و اجناس یشمی را پیدا کنید.

خرید کارهای هنری در گوانجو

جاده Wende: جاده Wende مخصوص خرید کالاهای فرهنگی است و در جنوب چین مشهور است. در اوایل قرن هجدهم این خیابان جایی بود که در آن نقاش‌های گوانجو نقاشی‌های خود را به سبک غربی‌ها به بازارهای آن سوی آب می‌فروختند. حالا این خیابان به بازاری بزرگ تبدیل شده که چهار جواهر کسب دانش، کتاب‌های قدیمی، وسایل آنتیک، کوزه‌گری و خطاطی‌ها و نقاشی‌هایی از تمام دوران را می‌توان در آن یافت. در این خیابان گوانجو می‌توانید قلاب‌دوزی‌های کانتونی، ظروف چینی رنگی گوانگ (ظروف چینی که در گوانگدونگ ساخته شده‌اند)، نقاشی‌های مدرن، مجسمه‌ها، کوزه‌گری فوشان، دکوری‌های برش کاغذی، لامپ‌های دکوراتیو و جوهردان‌های Zhaoqing را نیز پیدا کنید.

بازار هنری Lingnan: این بازار تخصصی هنری نزدیک ایستگاه مترو گوانجو در تقاطع Zhongshan San Lu و Dongchuan Lu قرار گرفته است. در دو طبقه زیرزمین این بازار مغازه‌هایی وجود دارد که آلات سنتی موسیقی می‌فروشند و گه‌گاهی اجراهای موسیقی برگزار می‌شود. مغازه‌های طبقه اول زیورآلاتی با کیفیت عالی می‌فروشند. در طبقه دوم کتاب‌فروشی‌ها و کافه‌ها قرار دارند. در طبقه سوم تا طبقه نهم این بازار، گالری‌ها، آکادمی‌های نقاشی، استودیوهای عکاسی و گالری آکادمی نقاشی گوانجو قرار گرفته‌اند. برای رسیدن به این بازار از خط یک متروی گوانجو استفاده کرده و در ایستگاه پارک شهید (Lieshilingyuan) پیاده شوید.

خرید هدایا، زیورآلات، اسباب‌بازی و لوازم‌التحریر در گوانجو

هدایا و اسباب‌بازی‌های زیادی در چین تولید می‌شوند. در سال 2003 اسباب‌بازی‌های ساخت چین که به آمریکا، اروپا و ژاپن صادر شدند 10 میلیارد دلار قیمت داشتند. تقریبا نصف اسباب‌بازی‌ها و هدایای سراسر دنیا در کارخانه‌های شهرهای استان Guangdong چین مانند گوانجو، شنزن، دونگ‌گوآن، ژونگشان، فوشان و چنگ‌های ساخته می‌شوند.

Yide Lu: در جاده‌های Yide و Haizhu در منطقه Yuexiu، قدیمی‌ترین و بزرگترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی اسباب‌بازی و هدایای گوانجو قرار گرفته است که در کل چین نیز مشهور است. 12 بازار عمده فروشی بزرگ همراه با صدها مغازه خرده فروشی با سابقه قدیمی در این خیابان قرار گرفته‌اند. حجم فروش سالانه اسباب‌بازی و هدیه در این خیابان 10 میلیارد یوان است. تنوع فوق‌العاده محصولات در این خیابان نه تنها مشتریان محلی از شهر ایوو (Yiwu) در استان Zhejiang و شهر Chongqing، بلکه تاجرهای خارجی از جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای جنوبی و روسیه را جذب این خیابان خاص گوانجو می‌کند. به علاوه فروش عمده محصولات در این خیابان، خدمات بانکی و حمل و نقل نیز ارائه می‌شود. می‌توانید از خط 2 مترو گوانجو استفاده کنید و در ایستگاه Haizhuguangchang پیاده شوید و به این خیابان برسید.

خرید محصولات چرمی در گوانجو

Zi Yuan Gang: چین بزرگترین بازار دنیا در زمینه تولید و تجارت محصولات چرمی است. گوانجو نیز بازار بزرگی در زمینه جمع‌آوری و پخش محصولات چرمی در چین است. از دهه 1980، تجارت محصولات چرمی در Sanyuanli و Zi Yuan Gang و محله‌های اطراف که به ایستگاه راه‌آهن گوانجو نزدیک هستند، شکل گرفته است. امروزه این منطقه از گوانجو به یکی از تاثیرگذارترین بازارهای عمده فروشی در آسیا که محصولات چرمی را برای بازارهای چرم کل چین و بازارهای آسیا تامین می‌کند تبدیل شده است. این منطقه همچنین محل قرارگیری دفاتر شرکت‌های داخلی چین و شرکت‌های خارجی است که در این زمینه مشغول به کار هستند. از خط 2 مترو گوانجو و ایستگاه Sanyuanli می‌توانید به این منطقه دسترسی داشته باشید.

شهر چرم و کفش Taibai: در این مرکز که در شماره 254 خیابان Beijing Lu قرار گرفته، محصولات مد روز چرمی به فروش می‌رسد. در این مجتمع می‌توانید کیف‌های چرمی، کیف‌های دستی، کیف‌های مسافرتی، کمربندهای چرمی و کفش‌های چرمی را پیدا کنید. می‌توانید از خط 1 یا 2 مترو و از طریق ایستگاه Gongyuanqian به خیابان پکن و این بازار دسترسی پیدا کنید.

خرید چای در گوانجو

بازار چای Fangcun: بازار Fangcun بزرگترین بازار نگهداری و عرضه چای در جنوب چین است. تخمین زده می‌شود بیشتر از 3000 مغازه در Fangcun Dadao و بازار چای Fangcun وجود داشته باشد. بیشتر این مغازه‌ها توسط تجار استان‌های دیگر مانند Zhejiang، فوجیان، یون‌نان، منطقه خودمختار Guangxi Zhuang و هنگ کنگ و تایوان اداره می‌شوند. گوناگونی فوق‌العاده بالای چای و قیمت‌های مناسب و متوسط باعث شده حجم تجاری روزانه در این بازار به یک میلیون یوان و تا 3 میلیون یوان در زمان فستیوال‌ها و تعطیلات برسد. از طریق خط یک مترو گوانجو و ایستگاه Fangcun می‌توانید به این مرکز برسید.

منبع: The People`s Government of Guangzhou Municipality
درباره نویسنده
اخبار و مقالات مرتبط با "مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو"

حدود 15 سال پیش، چین سرزمین ساختمان‌های 10 تا 30 طبقه بود که مناطق مرکزی شهرهای بزرگ چین را پر کرده بودند. آن زمان در چین آسمان‌خراش‌ها به ندرت وجود داشتند. ولی تغییرات چین آن قدر سریع بود که در اوایل سال 2016 چین 9 تا از 20 تا ساختمان فوق‌العاده بلند دنیا را در اختیار داشت. همگی...

گوانگجو متروپولیسی بزرگ و پایتخت استان Guangdong است. گوانجو پس زمینه‌ای از مهاجران کانتونی و Hakka را همراه خود دارد. در این مطلب چهار مسیر را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید در آن‌ها جاذبه‌ها و دیدنی‌های گوانجو را ببینید. این مسیرها جذاب‌ترین دیدنی‌های گوانجو را...

چین یکی از پر جاذبه‌ترین کشورهای دنیا است. دیوار چین و شهر ممنوعه مشهورترین آنها هستند و همه ساله تعداد زیادی از گردشگران مشتاق را به خود جذب می‌کنند. علاوه بر مکان‌های شناخته‌ شده، در این کشور وسیع، تعداد زیادی مقصد گردشگری کمتر شناخته شده نیز وجود دارد که هر کدام به تنهایی...

گوانگجو شهری مدرن است و تعداد زیادی مکان برای خریدهای عالی دارد. شما می‌توانید علاوه بر گشت و گذار در محیطهای جذاب شهر و بازدید از جاذبه‌های گردشگری، از خوردن خوراکیهای محلی چین لذت برده و خریدی خوب در مدت تور چین داشته باشید. در قسمت اول مطلب 3 تا از بهترین مکانهایی که می‌توانید...

دیدگاه های مرتبط با "مقاله مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو"

3 کاربر به "مقاله مراکز خرید و بازارهای عمده فروشی در گوانجو" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.7 از 5

نگین شهسواری19 دی 13955

لطفا اطلاعات دقیق از بازارها و عمده فروشیهای شهر گوانجو چین رو به تفکیک موضوع قرار بدید اینجا
ممنون

جبار بازارگرد15 دی 13955

سلام
اگر زحمت بکشید ابن آمار بازارهای عمده فروشی رو دقیق همش رو بزنید ممنون میشم

ساسان3 دی 13954

ممنون از مقالتون، خودتون هم گوانجو رفتید؟ آخه خیلی از مقاله هاتون در مورد چین و گوانجو بود

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Lines)