فستیوال فانوس های شناور تایلند

فستیوال لوی کراتونگ تایلند هر سال در دوازدهمین ماه کامل جشن گرفته می‌شود. این جشن معمولا در ماه نوامبر برگزار می‌شود. در این جشن شمع‌های روشنی که روی سبدهایی ساخته شده از برگ موز و چوب قرار گرفته‌اند، بر روی آب شناور می‌شوند. تجربه این جشن برای هر کسی که به تور تایلند می‌رود از واجبات سفر است.

فستیوال فانوس های شناور تایلند

در شهر شمالی چیانگ مای، مردم محلی یک ویژگی منحصر به فرد به جشن‌شان اضافه کرده‌اند. به جای انداختن سبدهای شناور در آب، مانند کاری که ساکنان بانکوک انجام می‌دهند، آن‌ها هزاران فانوس کاغذی را به هوا می‌فرستند. نتیجه، جشنی است که با نام فستیوال فانوس‌های شناور Yi Peng شناخته می‌شود و آسمان جادویی با نورهای سوسوکننده ایجاد می‌کند. یک عکاس این صحنه را به شناور شدن دسته‌ای از عروس‌های دریایی فلورسنتی بزرگ در آسمان تشبیه کرد.

اگر دوست دارید در تور تایلند در این جشن شرکت کنید، خیلی سریع اقدام کنید. همزمانی که جزئیات فستیوال سال بعد مشخص می‌شود، فروش بلیت‌ها آغاز می‌شود. دقت کنید که بلیت‌های شرکت در این فستیوال بسیار محدود است و رقابت شدیدی هم برای به دست آوردن آن وجود دارد. اگر نتوانید در این زمان در تایلند باشید، می‌توانید از دیدن عکس‌های زیبای آن لذت ببرید.

منبع: Travel + Leisure
اخبار و مقالات مرتبط با "فستیوال فانوس های شناور تایلند"

فستیوال Yi Peng در زمان ماه کامل، در نیمه دوم نوامبر و در سراسر تایلند جشن گرفته می‌شود. بودایی‌های تایلند در این جشن با به پرواز در آوردن فانوس‌ها و فرستادن آن‌ها به سمت بودا، روح خود را از شانس و اقبال بد پاک می‌کنند.

به این خاطر که آوریل گرمترین ماه سال در تایلند است، تمام مردم تایلند در جنگ آب‌بازی فستیوال سونگ‌کران که در کل کشور در جریان است مشارکت می‌کنند و فرصتی پیدا می‌کنند که در این گرمای طاقت‌فرسا کمی تفریح کنند.

سونگ‌کران یک فستیوال سالانه در تایلند است که در سه روز از تعطیلات سال نوی سنتی تایلند از سیزدهم تا پانزدهم آوریل برگزار می‌شود. فستیوال سونگ‌کران رسما باید سه روز باشد، ولی در عمل در تایلند کل هفته جشنی بزرگ برگزار می‌شود که در آن کل مردم تایلند همه چیز را تعطیل می‌کنند...

شاد بودن و تفریح کردن بخشی از فرهنگ مردم تایلند است و تفریح کردن در سوزان‌ترین زمان سال نیز از این قضیه مستثنی نیست. وقتی در آوریل که گرمترین ماه در تایلند است، به تور تایلند بروید، خواهید دید که تمامی مردم تایلند در سراسر کشور در حال آب پاشیدن به هم دیگر و برگزاری جشن‌های خیابانی...

کم پیش می آید که در تایلند باشید و جشن یا فستیوالی به مناسبت خاصی در حال برگزاری نباشد! تایلند در طول سال، شاهد برگزاری چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آن ها، جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. از آن جا که تایلندی ها علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس،...

دیدگاه های مرتبط با فستیوال فانوس های شناور تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)