رفت و آمد بین فرودگاه بانکوک و مرکز شهر

فرودگاه بین‌المللی بانکوک در فاصله حدودا 30 کیلومتری مرکز بانکوک قرار دارد. با خط جدید ریلی مخصوص فرودگاه و گزینه‌های متعدد دیگر برای جابه‌جایی، در تور تایلند رسیدن از فرودگاه به شهر ساده و سریع خواهد بود، حتی اگر در ساعت‌های شلوغی این مسیر را طی کنید. در ساعات شلوغی می‌توانید با تاکسی، اتوبوس و خط ریلی خود را به یک ایستگاه مترو یا قطار هوایی رسانده و باقی مسیر را با آن‌ها طی کنید.

رفت و آمد بین فرودگاه بانکوک و مرکز شهر

خط ریلی فرودگاه بانکوک، در آگوست 2010 افتتاح شد و ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای بیرون آمدن از فرودگاه و رفتن به مرکز شهر بانکوک است. کرایه این مسیر تنها 150 بات است و شما می‌توانید در زیرزمین فرودگاه سوار قطار شوید. این قطار سریع‌السیر شما را در 15 دقیقه، مستقیم به ایستگاه Makkasan می‌برد. از آنجا می‌توانید وارد مترو بانکوک شده و چند ایستگاه بعد به قطار هوایی برسید.

تاکسی‌های دارای تاکسی‌متر، راحت‌ترین وسیله‌ها برای بیرون آمدن از فرودگاه و رسیدن به هتل هستند. وقتی از تشریفات ورود به تایلند آزاد شدید، از پله‌ها پایین آمده و به طبقه اول بروید. بیرون از فرودگاه تعداد زیادی تاکسی به خط شده‌اند. به باجه تاکسی‌ها مراجعه کرده و به متصدی، مقصد خود را بگویید؛ او تاکسی در دسترس را به شما معرفی می‌کند. بهتر است آدرس هتل خود را به تایلندی همراه داشته باشید تا بتوانید به راننده تاکسی نشان دهید. همراه داشتن این نشانی در تور تایلند، می‌تواند در گشت و گذارهای شهری نیز به کارتان بیاید. شما باید یک 50 بات اضافی به علاوه عوارض مسیر را بپردازید. سریع‌ترین راه رسیدن به بانکوک از مسیر بزرگراه است؛ در این مسیر باید یک هزینه اضافی 70 باتی یا تعداد بیشتری را برای عوارض پرداخت کنید. بیشتر راننده‌ها صادق هستند، اما بعضی سعی می‌کنند یک قیمت ثابت برای رساندن شما به هتل‌تان بگیرند. اصرار کنید که آن‌ها تاکسی‌متر را روشن کنند.

لیموزین‌های فرودگاه بانکوک حدود 3 برابر بیشتر از یک تاکسی برایتان هزینه خواهند داشت، ولی فوق‌العاده راحت هستند و راننده‌ها به اندازه کافی انگلیسی بلد هستند که شما را بدون دردسر به مقصدتان برسانند. اگر همراه با نفرات زیادی به تور تایلند آمده‌اید یا وسایل زیادی دارید، می‌توانید در فرودگاه سوار مینی‌بوس‌های ویژه شوید. باجه لیموزین‌های فرودگاه بانکوک، در محل گرفتن چمدان‌ها قرار دارد.

اتوبوس‌های مخصوص فرودگاه بانکوک، در چهار مسیر مختلف به سمت مرکز شهر بانکوک حرکت می‌کنند. این اتوبوس‌ها به سمت جاده سیلوم، جاده خائو سان و منطقه سوخومویت می‌روند. اتوبوس‌ها از 5 صبح تا نیمه شب فعالیت می‌کنند و قیمت بلیت‌ها 150 بات برای هر نفر است. باجه اتوبوس‌ها در طبقه اول فرودگاه قرار دارد.

اتوبوس‌های عمومی بانکوک 24 ساعت روز از فرودگاه حرکت دارند و کرایه‌شان برای هر سفر 35 بات است. برای سوار شدن این اتوبوس‌ها، از ترمینال فرودگاه، شاتل‌ها را سوار شده و به پایانه اتوبوس‌ها بروید. 12 مسیر مختلف از فرودگاه به بخش‌های مختلف بانکوک وجود دارد. یک اتوبوس بین شهری شما را مستقیم از فرودگاه بانکوک به پاتایا می‌رساند؛ کرایه این اتوبوس 130 بات است.

منبع: trip savvy
اخبار و مقالات مرتبط با "رفت و آمد بین فرودگاه بانکوک و مرکز شهر"

پاتایا در 147 کیلومتری جنوب شرق بانکوک قرار گرفته و شهری است که رفتن به آن در تور تایلند بسیار ساده است، چرا که از طریق بزرگراه‌های شماره 3 و 7 به بانکوک متصل شده است. چندین اتوبوس بین‌شهری از ترمینال اتوبوس‌رانی شرق بانکوک هر نیم ساعت یکبار به سمت پاتایا حرکت می‌کنند. اگر...

تاکسی‌های بانکوک با سیستم تاکسی‌متر کار می‌کنند و کرایه‌ها را سازمان حمل و نقل زمینی تایلند تعیین می‌کند. با این که کرایه تاکسی‌های بانکوک مشخص است، اما چند نکته‌ای وجود دارد که مسافران تور تایلند باید قبل از استفاده از آن‌ها بدانند.

قطار هوایی بانکوک، شبکه قطارهای برقی غیر همسطح در این شهر است. استفاده از این قطارها در تور تایلند، گشت و گذار در بانکوک را خیلی آسان می‌کند. سوار بر این قطارها، شما از روی قفل‌های ترافیکی که در جاده‌های زیر پایتان وجود دارد عبور کرده و به مقصدتان می‌رسید. تنها 2 خط در بانکوک...

بسیاری از مسافران تور تایلند، در برنامه سفرشان در این کشور بازدید از بانکوک و پاتایا را با هم ترکیب می‌کنند. در این مطلب به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید برای پرواز برگشت‌تان از تور تایلند، از پاتایا به فرودگاه بانکوک بروید. در حالت عادی این مسیر را می‌توانید در کمتر...

سیستم قطارهای بانکوک، یک شبکه ریلی غیر همسطح با نام قطار هوایی یا BTS و یک خط مترو با نام MRT دارد. قطارهای MRT و BTS، مدرن و راحت هستند و در بخش مرکزی بانکوک فعالیت می‌کنند. بخش‌های زیادی از شهر، شامل شهر قدیمی، نزدیک به هیچ کدام از این دو شبکه نیستند. در ادامه یک راهنمایی کوتاه از...

دیدگاه های مرتبط با رفت و آمد بین فرودگاه بانکوک و مرکز شهر

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)