غذاهای خیابانی تایلند

یکی از بهترین کارهایی که باید در تور تایلند انجام بدهید، چشیدن طعم غذاهای تایلندی است. غذاهای تایلندی را می‌توانید در رستوران‌های شیک و یا در خیابان‌ها میل کنید. در این مقاله شما را با انواع غذاهای تایلندی آشنا خواهیم کرد.

غذاهای خیابانی تایلند

مردم تایلند معمولا عادت دارند در خیابان غذا میل کنند. در میان مردم تایلندی که در خیابان غذا میل می‌کنند می‌توانید از هر نوع قشری را مشاهده نمایید. بنابراین به شما هم مانند دیگر گردشگران تور تایلند توصیه می‌کنیم طعم غذاهای تایلندی را بچشید.

فروشندگان غذاهای تایلندی که مشتری زیادی دارند، معمولا بسیار تمیز و مرتب هستند و از مواد اولیه تازه برای تهیه غذاها استفاده می‌کنند. تایلند کشوری گرمسیر است. میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و ماهی در هوای گرم تایلند زود فاسد می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را برای مدت چند روز نگهداری کرد که این مسئله باعث شده تا آشپزها همیشه از مواد غذایی تازه استفاده کنند.

برنج

برنج از اصلی‌ترین غذاهای آسیایی می‌باشد و تایلند هم از این قضیه مستثنا نمی‌باشد. در خیابان غذاهایی به چشم شما می‌خورد که یادآور ریزوتو هستند. معمول‌ترین آن‌ها، برنج با مرغ یا گوشت خوک است. در تور تایلند در دکه‌های خیابانی که برنج را در داخل برگ موزه پخته‌اند، طعم متفاوت برنج را بچشید. در ظاهر، این نوع برنج شبیه دلمه بوده و برگ‌ها قابل‌خوردن نیستند. 

غذای تایلندی رشته 

رشته یکی از غذاهای اصیل کشور تایلند است. بزرگ و کوچک، تخم‌مرغی و برنجی، خشک و نرم که مانند رشته‌فرنگی می‌باشد. فروشنده‌گان، رشته را در ظرف می‌ریزند و به انتخاب مشتری  مواد غذایی مثل میگو، گوشت خوک، جوانه‌ بامبو  به آن اضافه می‌کنند و سپس طبق فرایند خاصی آن را پخته و آماده می‌کنند.

کباب های تایلندی

در تایلند انواع گوشت‌های کبابی به سیخ‌های چوبی کشیده شده و روی آتش کباب می‌شود. فرایند کباب کردن دیگر جایی برای آلودگی و میکروب با ندارد، پس در تور تایلند از خوردن غذاهای خیابانی هراس نداشته باشید. مردم تایلند معمولا گوشت مرغ، گوشت گوسفند و گوشت گاو را کباب می‌کنند.

میوه های تایلندی

تایلند کشوری با میوه‌های عجیب و غریب است و مغازه‌های آن پر از انبه‌های رسیده، آناناس، هندوانه، مژکی، ترگیل، پاپایا و میوه گل‌ساعتی هستند. فقط کافی است به هر میوه‌ای که علاقه دارید، اشاره کنید، در یک چشم به هم زدن، میوه درون مخلوط‌کن قرار داده و چند ثانیه بعد یک بمب ویتامین تازه و خوشمزه در دست شما است. البته افرادی که ترس از میکروب دارند، می‌توانند میوه‌ها را به‌صورت پوست‌کنده و شسته‌شده با آب جوش در تور تایلند خریداری کنند.

شیرینی های تایلندی

اینجا دیگر می‌توانید با خیال راحت از خوردن لذت ببرید، نه از سوسک خبری هست و نه از تندی سوزاننده چیلی. اینجا فقط و فقط شیرینی است. دسرهای تایلندی، خیلی لطیف هستند و مزه فوق‌العاده‌ای دارند. بیسکویت میوه‌ای شکلاتی و کیک‌های لیمویی فوق‌العاده که با شیر نارگیل پخته شده‌اند، عالی هستند. غذاهای خیابانی بسیار متنوع دیگری هم در تایلند وجود دارد، ما در این مقاله فقط گوشه‌ای از این دنیای رنگارنگ و پر از طعم و مزه را به شما نشان دادیم.

دیدگاه های مرتبط با غذاهای خیابانی تایلند

امتیاز دهید:
نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید
TEL : 22902286 (10 Line)